NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Muzyka w pokoju- Jaki sprzęt kupić?,
Posty: 130
Dołączył: 8 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2014r. 19:38  
Cytuj
CYTAT
I nie zapominajmy, że nie tylko sprzęt gra-, ale też pokój. A nikt tu poza rozbojem na lepsze zestawy nie wspomniał czy jest sens się u mnie pchać w lepsze klocki, bo może akustyka pokoju kuleje.


W zabawę z adaptacją akustyczną pomieszczenie jest sens się bawić jak się ma sprzęt spooro lepszy, a nadal coś człowiekowi w dźwięku brakuje umiech
Oczywiście wiadomo że w piwnicy i łazience to nic dobrze nie zagra.

CYTAT
Chociaż brzmienie to zasługa kolumn, a nie aplitunera, czy odtwarzacza i właśnie na odpowiednim doborze kolumn bym się skupiła - pozdrawiam i życzę zadowolenia z zakupu!


Niestety nie masz racji - gra cały zestaw - bez dobrego wzmacniacza nawet baardzo drogie kolumny nie zagrają, bez dobrego źródła możemy też zapomnieć o detaliczności, scenie itp.
Jeśli chodzi o kable to najprościej można by podpowiedzieć, że mają przewodzić prąd z jak najmniejszymi stratami - jednak to jest tylko malutkie uogólnienie.

Ja na pewno zrezygnowałbym z CD jako źródła - bo DAC w tej samej cenie jak CD zagra lepiej (nie raz trochę lepiej nie raz będzie to przepaść na korzyść DACa).

Ale tutaj ktoś nie szuka wybitnego zestawu (a jak takiego szuka to właśnie polecam forum audiostereo.pl).

Jeszcze raz Napiszę Agnieszko - allegro.pl jezyk
Przykładowego niezłego DACa masz podanego w linku - firmy jakich wzmacniacze masz szukać także.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2014r. 19:38  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 317
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2014r. 20:10  
Cytuj
CYTAT
[quote]

Ale tutaj ktoś nie szuka wybitnego zestawu (a jak takiego szuka to właśnie polecam forum audiostereo.pl).


Na Audiostereo.pl jest także kącik dla klocków budżetowych:
http://www.audio(...)133.html

czy nawet PCaudio:
http://www.audio(...)k12.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 47
Dołączył: 6 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2014r. 20:20  
Cytuj
CYTAT
Jeszcze raz Napiszę Agnieszko - allegro.pl jezyk
Przykładowego niezłego DACa masz podanego w linku - firmy jakich wzmacniacze masz szukać także.


to ja jeszcze swoje trzy grosze wtrącę... Nie zapominajmy również, że Agnieszka szuka nowego sprzętu, o czym pisała kilka postów wcześniej, więc proponowanie jej używanego jest niezgodne z jej preferencjami. umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 244
Dołączył: 4 Kwie 2012r.
Skąd: St.W
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2014r. 16:57  
Cytuj
HeviMetal
co to jest ten DAC?
mógłbyś objasnić "jak to się je"

Jak się na tym słucha? Co to jest?

-Agnieszka-
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 91
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 11 Sty 2014r. 18:16  
Cytuj
No nie czaje 'Agnieszeczko'skad ta antypatia do yamahy-faktem jest ze trudno jest ustawic korektor z osobna dla każdej z pięciu kolumn-mi to zajęło trzy miechy srednio jeden dzień w tygodniu z pomoca neta,ale efekt uzyskałem poządany-moze a raczej,nie jestem audiofilem,jednak PORCUPINE TREE-MOONLOOP(improvisation)na temacie video music brzmi jakbym siedział na koncercie w loży vipów

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 244
Dołączył: 4 Kwie 2012r.
Skąd: St.W
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2014r. 00:10  
Cytuj
egosie 73 mówimy o muzyce, więc o stereo, więc jakie 5 głośników masz na myślijezyk

A uprzedzenie do Yamahy jest tylko uprzedzeniem do sprzętu grającego ostro i metalicznie. Jak tak grał by sprzęt innej marki to do niego miałabym uprzedzenieumiech
Moje upodobania to ciepły dźwięk z podbarwieniami dołu pasmaumiech

-Agnieszka-
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 91
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 12 Sty 2014r. 11:13  
Cytuj
Też mówie o muzyce,kwadrofonia stosowana jest od kilkudziesięciu lat,chodzi mi o Twoją krytyke yamahy,mój model to RX-V373 2x160w 2x140w +centralny 140w ,co prawda po zainstalowaniu wszystkiego popadłem w tzw 'doła'bo za co tyle kasy ale z czasem szperając w ustawieniach,naprawde możliwości jest wiele.Piszesz ze brzmi metalicznie,to jest raczej kwestia 'zabawy'korektorem,zresztą każdy ma swój gust,mnie od 30 lat napędza black metal i rock progresywny,jak narazie yamaszka sluży pięknym brzmieniem-pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 130
Dołączył: 8 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2014r. 12:05  
Cytuj
CYTAT
Też mówie o muzyce,kwadrofonia stosowana jest od kilkudziesięciu lat,chodzi mi o Twoją krytyke yamahy,mój model to RX-V373 2x160w 2x140w +centralny 140w ,co prawda po zainstalowaniu wszystkiego popadłem w tzw 'doła'bo za co tyle kasy ale z czasem szperając w ustawieniach,naprawde możliwości jest wiele.Piszesz ze brzmi metalicznie,to jest raczej kwestia 'zabawy'korektorem,zresztą każdy ma swój gust,mnie od 30 lat napędza black metal i rock progresywny,jak narazie yamaszka sluży pięknym brzmieniem-pozdrawiam


Dobry sprzet stereo podlaczasz i ma grac, a nie bawienie sie korektorami itp.
W dobrym stereo z reguly jest tylko mozliwosc przelaczania zrodla i pokretlo glosnosci i tyle.

Jakas kwadrofonia, 5.1 to sie nadaja co najwyzej do filmow i tyle !

Yamaha to nadaje sie tylko do kina, chociaz w tej cenie moze kupic lepiej grajace amplitunery.

Tylko ci co nie sluchali przyzwoitego stero beda sie podniecac jakims kinem domowy i zestawem wieloglosnikowym !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 91
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 12 Sty 2014r. 12:13  
Cytuj
o k.rwa hevy metalu jaki ty jestes swiatowy człowiek ,dałbys posłuchac na czym muze wciągasz-skoro producent daje mi mozliwość zmiany barwy dzwięku wiec dlaczego mam nie korzystac-podpinam i ma grac-pieprzysz' moje małpy,moj cyrk'ma grac jak ja chce

Moderowano przez: sm
Zabranione jest publikowanie: - wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 131
Dołączył: 7 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 12 Sty 2014r. 13:00  
Cytuj
W takim razie polecam http://www.koda.pl/produkt/10133/KOLUMNA_GLOSNIKOWA_KODA_Sl-500F_v.2.

Dane techniczne:

- Konstrukcja: 2-drożna, odcięcie zwrotnicy 3.2 kHz
- Przetwornik wysokotonowy: 25mm (1"), kopułka jedwabna
- Przetwornik niskotonowy: 2 x 165mm (6.5") membrana z polipropylenu z przykrywką przeciwkurzową
- Zalecana moc wzmacniacza: 30-100W
- Pasmo przenoszenia (+/- 3dB): 50 Hz - 25 kHz
- Impedancja: 4 Ohm
- Czułość: 87 dB
- Wymiary (W x S x G): 100 x 20.9 x 20 cm
- Waga: 19 kg / para

Cena: 499 zł

A za pozostałe 2000 zł kup co zechcesz do zestawu. Lepszych i tańszych nie znajdziesz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 131
Dołączył: 7 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 11 Marz 2014r. 11:38  
Cytuj
Wracając do tematu dźwięku reprodukowanego przez kolumny. Interesują mnie dwa konkretne modele: SONY i JBL - który z nich lepiej zagra ze standardowym wzmacniaczem stereo średniej półki.

JBL 2800 - kilkunastoletnie kolumny wyprodukowane w USA (podstawkowe)

Sony SS-MF500H (kolumny głośnikowe)

Oba w cenie około 300 zł.

Czy w tej cenie można kupić coś fajnego używanego (czego szukać) czy może kupić nowe (ale o gorszych parametrach)?

Zastanawiam się nad tymi JBL bo maja parenaście lat i nie wiem ile wytrzymają jeszcze membrany a konkretnie zawieszenia?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »