NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
Jaki laptop,
Posty: 131
Dołączył: 29 Wrz 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2014r. 18:50  
Cytuj
Zamierzam kupić lapka do Grania dla syna i do internetu.
Max 15 cali i cena do ok.2800 PLN.
Macie jakieś dobre i złe doświadczenia to polecajcie jakąs markę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2014r. 18:50  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2014r. 19:08  
Cytuj
Polecam laptopy firmy asus dlacego:

-mało reklamacji
-bardzo dobry jakościowo sprzęt
-dobre ceny w stosunku do innych producentów
-100% zadowolenia z serwisu
-bdb parametry techniczne laptopów
(w tej kwocie kupisz nawet 17")
proponuję szukać czegoś z graficzną min 2gb i najlepiej geforce

Na kilkanaście laptopów tej firmy reklamowałem 2. W jeden sam się włączał - wymienili całą płytę główną 2 dni przed końcem gwarancji i przedłużyli gwarancję o 3msc. W drugim zostało uszkodzone gniazdo zasilania wymienili moduł gniazda + jakieś złącza

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 131
Dołączył: 29 Wrz 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2014r. 19:34  
Cytuj
Myślałem o asusie z kartą G-Force GT 740M 2MB ale ma tylko rozdzielczość 1366 x 768 i to mnie martwi.No i wyjście na monitor zewnętrzny ma tylko hdmi a mi zależy na starym wyjsciu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 49
Dołączył: 10 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2014r. 19:46  
Cytuj
Jeśli chodzi o serwis, najbardziej cenioną marką jest Dell oraz Samsung. Jeśli chodzi o stosunek cena/jakość najlepiej wypadają Lenovo, MSI(sam go posiadam). A jeśli chodzi o same wnętrzności to do grania najlepiej procek conajmniej klasy i5(bierz pod uwagę tylko intela, i BEZ literi U na końcu). Ram na dzisiejsze standardy min 8gb. Grafika potrafi być droga, ale myślę że jakieś gt750 (geforce)powinno być oki. Sama karta zintegrowana napewno nie wystarczy do nowych gier. Dysk to kwestia drugorzędna/w modzie ostatnio sa dyski SSD, lecz ich cena jest narazie spora. Opcją dodatkową może być matryca Full hd, choć zawsze lapka można podłączyć do monitora zewnętrznego. Jesli chodzi o wielkość 15 czy 17, to powiem tyle, że 17 to kilka dodatkowych kilogramów i większy pobór mocy z bateryjki, a jak już napisałem wczesniej lapka możemy podłączyć do większego monitora.
Nie wiem, czy mogę tu napisać, ale jestem nowy na forum więc zaryzykujępotluczony. Ja kupiłem lapka na stronie http://extra-okazje.pl/ dorzucili mi torbe i mysz gratis, wysyłka również za friko.
Natomiast na allegro znalazłem cos takiego http://alleg(...)252.html
Wygląda ciekawie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2014r. 19:49  
Cytuj
Ilość ram nie ma znaczenia można wymienić fabryczne kości na 2x4 lub 2x8gb za niewielką dopłatą. Procek i5 ok. Co do Lenovo dużo droższe niż asus. Dell ? padaczka serwis mieli dobry ale 5-10lat temu teraz to masakra, nie idzie się z nimi dogadać za samą diagnoze liczą 80zł, reklamacji nie chcą uznać choć uszkodzenie ewidentnie nie z winy klienta. Ogólnie nie polecam. Zaraz zerknę na laptopy i podeślę ci kilka linków

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 49
Dołączył: 10 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2014r. 19:55  
Cytuj
A ja właśnie dokładnie to samo co napisałeś słyszałem o firmie Asus i pękających obudowach. Teraz 4gb, to jest za mało na cokolwiek. Era xp i lekkich programów, czy tymbardziej gier się skończyła. A nie po to kupuję nowego lapka żeby z miejsca w nim grzebać

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2014r. 20:00  
Cytuj
CYTAT
A ja właśnie dokładnie to samo co napisałeś słyszałem o firmie Asus i pękających obudowach. Teraz 4gb, to jest za mało na cokolwiek. Era xp i lekkich programów, czy tymbardziej gier się skończyła. A nie po to kupuję nowego lapka żeby z miejsca w nim grzebać

no widzisz i widać że nie masz pojęcia o laptopach, za ten sam laptop 4gb zamiast 8 zapłacisz nawet 300zł mniej a nowe ramy z dożywotnią gwarancją kupisz za 100zł i masz jeszcze 200 w kieszeni.
Nie wiem kto Ci takich bredni pisał o Asusach, mój obecny ma już 4 lata, latał w samolotach jeździł tysiące kilometrów w samochodzie i autobusie w zwykłej torbie za 30zł w luku bagażowym i nigdy mu się nic nie stało.

Masz np. w komputroniku:
1) ASUS K56CB-XO100V - 8GB za 3099zł
2)ASUS K56CB-XO073H - 256GB SSD + 750GB | 8GB - 3399zl
3) http://www.x-kom.pl/?show_prod=152675 2350zl

Jeszcze zależy do czego ma być ten laptop, jakie gry może warto zainwestować w dysk SSD, który znacznie poprawia pracę i szybkość działania systemu. Może zamiast laptopa warto kupić mocniejszego PC a cena będzie ta sama?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 49
Dołączył: 10 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2014r. 20:33  
Cytuj
Wszystkie lapki, które podałeś mają niskonapięcowe dwurdzeniowe procesory. Energooszczędność i dłuższy czas pracy na baterii owszem. Dla gracza to niestety kasa wyrzucona w błoto.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 130
Dołączył: 8 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2014r. 21:17  
Cytuj
Do Internetu kup taniego lapka - jakaś używkę, a do grania kup konsolę.

Takie jest najlepsze rozwiazanie.

Komputery jesli chodzi o gry starzeją sie w ekspresowym tempie.

Konsola da Ci możliwość grania w super rozdzielczości i super grafice w nowe tytuły przez wiele lat, a na PC jak do niego nie wsadzisz grafiki za przynajmniej 1000 zł to nie pograsz w najlepszych detalach w tytuły obecne juz na rynku, a co dopiero takie co wyjdą za rok lub 2.

A jeśli chcesz już kompa do gier to tylko stacjonarka, po za tym lapki własnie najczęściej siadają u ludzi ktorzy uzywaja je do grania - po prostu przegrzewają się.

Przemyśl to dobrze - a gwarantuje ze nie będziesz żałował.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2014r. 21:33  
Cytuj
Wszystkie nowe procki są niskonapięciowe.
Do gier "standardowych" wystarczy a do super gier i nowości kupuje się konsole a nie laptopa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 93
Dołączył: 10 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2014r. 00:30  
Cytuj
Obecnie gry oczywiscie na najwyzszych detalach lepiej wygladaja na PC nic konsoli. Nie mowie ze konsola to zly wybor, ale pamietajmy ze kazda nowa gra to wydatek 200-300zl. Jezeli chcesz kompa do grania i nie zale Ci tak bardzo na mobilnosci to wybierz komputer stacjonarny, a za 2800 bez monitora bedziesz mial naprawde mocna maszyne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2014r. 00:34  
Cytuj
Gry na PC nie są wcale tańsze. Na konsole można zawsze się z kimś wymienić,pożyczyć lub....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 3 Sty 2014r. 00:50  
Cytuj
CYTAT
Gry na PC nie są wcale tańsze. Na konsole można zawsze się z kimś wymienić,pożyczyć lub....


Gry na PC są za darmo smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 93
Dołączył: 10 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2014r. 01:06  
Cytuj
Oczywisice nie chodzilo mi o piraty, Ale gry na Pc sa o 50 150zl tansze niz na konsole. Rownie dobrze mozna sie zamienic gra na PC.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2014r. 09:36  
Cytuj
Piraty na PC sa za darmo na konsole tez masz je za darmo, ale nie każdy chce grać na piratach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 77
Dołączył: 6 Lis 2010r.
Skąd: NsO
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2014r. 10:24  
Cytuj
1.http://allegro.pl/laptop-lenovo-y510p-i5-4200m-8gb-1tb-gt755m-380zl-i3825803691.html
2.http://allegro.pl/laptop-lenovo-y510p-i5-4200m-4gb-1tb-gt755m-380zl-i3825803557.html

Jedynka za 3000 zaś dwójka za 2900.Laptop ten sam z róznicą taką ze tańszy ma 4 GB a droższy 8GB.Do Grania jak ta lala jak za tą cene umiech wykonanie naprawde dobre i fajnie sie prezentuje.Bardzo dobrze działa i jest szybki.Co do gier jest tu grafika GT755M więc i pociągnie najnowsze tytuły Np. najnowszy need for speed czy grid 2 bez problemuumiech.Sklep też polecam. Wielokrotnie tam kupowałem.DO tej ceny jak do gier chyba niema nic lepszego. ROzdzielczość w tym lapku to 1366 x 768 i moim zdaniem wystarczy bo jeśli chciałbyś wyzsza np 1980x1050 to już nie pograsz sobie.(przynajmniej za tą cenę).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2014r. 10:46  
Cytuj
Karta graf która jest w tych laptopach jest dopiero na 83 miejscu w rankingu kart graficznych więc rewelacją nie jest, GT740M jest na 102 miejscu, ale czy graficzna w tym przypadku jest aż tak ważna ? Laptop nie służy do gier... tego nie da się obejść zawsze laptop będzie droższy. Jeśli nie potrzebujesz moblinego sprzętu to naprawdę kup PC lub konsolę (xbox one)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 49
Dołączył: 10 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2014r. 12:14  
Cytuj
EaDyM---We wcześniejszych postach poleciłem tego lapka Lenovo z serii Y510p jednak z czterordzeniową i5 za tą samą cenę. Xkom sobie nieco liczy za swoje usługi, dlatego mozna poszukać alternatyw, których nie brakuje. Co do konsol, swoje premiery mają co 6/7 lat. Więc to tak jakbyś dzisiaj grał w gry z 2007 roku. pod koniec roku 2013 na rynek weszła nowa PS4. jednak jej cena jest dość wysoka. A lapek zabierasz do szkoły, do pracy, do znajomych. Siedzicie przy piwku i ciupiecie w fifeumiech

Tu masz recenzję tego lapka
http://www.noteb(...)8.0.html

I co ważne dla ciebie, posiada starsze wejście D-SUB

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 77
Dołączył: 6 Lis 2010r.
Skąd: NsO
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2014r. 13:10  
Cytuj
Nie mam pojęcia czym sie rózni y510p Podany prze zemnie a przez ciebie.No chyba ze dodatkami ze sklepu.tu i tu jest procesor i5 4200 2 rdzenie i 4 wątki.Test jest ok i potwierdza że jest to dobry laptop cena/jakość.Sam testowałem takiego ale NA ŻYWO i zdecydowanie można polecić.Cena i serwis w x-kom.pl nie jest taka zła. Wiem że nie zrobią ci wała.Czasem lepiej dołożyć niż szukać najtaniej w byle jakim sklepie a później żałować zakupu.Rankingi kart nie zawsze odzwierciedlają tak jak powinno być wystarczy inny procesor i karta działa lepiej lub gorzej.wiadomo do gier jest najlepszy PC lub konsola ale na tym też pograszumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 121
Dołączył: 4 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Sty 2014r. 09:56  
Cytuj
http://allegro.pl/asus-x75vb-i5-3230-4g-750g-gf740-2gb-win8-2gry-i3825950284.html

Polecam ASUS lub Lenovo.
Super jakość i super wydajność. Ładnie wyglądają umiech

THINKPADY to super mocne sprzęty

http://alleg(...)172.html

No i zdaje się można odebrać i na miejscu obejrzeć te modele z aukcji resetu i ze sklepu internetowego RESET
w Stalowej Woli na miejscu...więc może warto.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »