NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
Cyfrowy Polsat czy NC+, Jaka telewizja?
Posty: 232
Dołączył: 23 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2014r. 16:07  
Cytuj
Jakie macie doświadczenia z w/w platformami telewizyjnymi?. Prosiłbym o wszystkie za i przeciw...

...ŻYCIE GROZI ŚMIERCIĄ....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2014r. 16:07  
Cytuj

...ŻYCIE GROZI ŚMIERCIĄ....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2014r. 16:17  
Cytuj
W obu przypadkach należy dokładnie czytać umowy, zwłaszcza mały drobny druczek. Sprawdź która oferta jest dla Ciebie bardziej odpowiednia (kanały) w CP masz już abonament od 14,9zł. W CP koniecznie po podpisaniu umowy złóż (najlepiej od razu) wypowiedzenie tej umowy z dniem jej końca, ja niestety zapomniałem o tym (wypowiedzenie jest 3msc) nie zdążyłem tego zrobić w czasie i umowa automatycznie przedłużona została na 12 kolejnych msc.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 150
Dołączył: 29 Gru 2006r.
Skąd: Stalowa Wola/Gdańsk
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2014r. 16:23  
Cytuj
Dokładnie jak wyżej. Ja mam NC+ i ogólnie jestem zadowolony. Czego mi brakuje? Zdecydowanie Polsatu Sport w każdym wydaniu. Dokładnie to brakuje mi siatkówki, ale od czego jest necik umiech

Maciej =========================================== Gdy nie mamy, co kochamy, to kochamy to, co mamy :)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2014r. 16:29  
Cytuj
Dokładnie a w CP za 14,9 jest polast i to chyba wszystkie możliwe nawet niektóre w HD a to czego brakuje można oglądnąć w sieci.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 232
Dołączył: 23 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2014r. 16:48  
Cytuj
w cp interesuje mnie pakiet za 49 zl (glownie programy typu discovewry itp), jednak bardziej mi chodzi o techniczna strone zagadnienia, jak jakosc obrazu, wplyw warunkow atmosferycznych, wywiazywanie sie z umow..

...ŻYCIE GROZI ŚMIERCIĄ....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 125
Dołączył: 12 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2014r. 16:48  
Cytuj
Ja mam CP i Cyfę +(mieszkamy w domku) i właśnie kończy mi się za 4 miesiące umowa w Cyfrze +, do tej pory płaciłam 147 zł ( HBO, Canal plus -duży pakiet)Chcieliśmy zmniejszyć na mały abonament i najśmieszniejsze jest to że nie można z dużego na mały przejść .Trzeba całkowicie zrezygnować i podpisać umowę na inną osobę . Teraz będziemy brać multiroom w CP -już mam na dwóch telewizorach i na ten trzeci też weźmiemy.Za dwa telewizory płacimy 64.90 w CP na chwilę obecną .Ktoś się orientuje czy mogę 4 miesiące wcześniej już wysłać wypowiedzenie w Cyfrze +??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 125
Dołączył: 12 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2014r. 16:49  
Cytuj
CYTAT
w cp interesuje mnie pakiet za 49 zl (glownie programy typu discovewry itp), jednak bardziej mi chodzi o techniczna strone zagadnienia, jak jakosc obrazu, wplyw warunkow atmosferycznych, wywiazywanie sie z umow..
i CP i Cyfra + ma zawsze problemy jak jest burza, dużo lepiej było z Dianą nigdy problemów nie było good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 232
Dołączył: 23 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2014r. 16:55  
Cytuj
...ogólnie dużo tych burz nie ma, słyszałem ze wystarczy antena o wiekszej srednicy i problemy pogodowe przestaja istniec..A co do Diany - tak byl to dobry operator, tak z tv jak i z internetem, jednak po przejeciu przez multimendę nadaje sie na śmietnik...

ps. moze znacie kogos taniego do ustawiania i podlaczania anteny sat?

...ŻYCIE GROZI ŚMIERCIĄ....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2014r. 17:44  
Cytuj
CYTAT
...ogólnie dużo tych burz nie ma, słyszałem ze wystarczy antena o wiekszej srednicy i problemy pogodowe przestaja istniec..A co do Diany - tak byl to dobry operator, tak z tv jak i z internetem, jednak po przejeciu przez multimendę nadaje sie na śmietnik...

ps. moze znacie kogos taniego do ustawiania i podlaczania anteny sat?

Ja mam standardowa antene ktora kupilem u nich za 29zl i dziala, musi byc silna burza aby nie bylo sygnnalu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 49
Dołączył: 10 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2014r. 17:59  
Cytuj
Ja miałem jakieś 4 lata C+ i było ok. Przy migracji na NC+ miałem małą przygodę, ale w końcu wyszło na moje. Mam Univers+ i opcję Filmbox za 49złna 12msc. Ostatnio dziadkom zakładałem CPolsat, ten najniższy pakiet, ze względu na dość słabe działanie Naziemnej tv. Pan ze sklepu przyjechał 15km do domu dziadków i założył za 80zł(w cenie kable+robocizna). W domu,jak i u dziadków żadnego problemu z jakością obrazu nie zauważyłem, Czy to śnieg, czy deszcz, czy pioruny strzelały, wszystko było dobrze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 54
Dołączył: 29 Paź 2007r.
Skąd: powiat STW
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2014r. 18:15  
Cytuj
Jestem abonentem nc+ (Pakiet ALL Inclusive + Multiroom na 3 tv) za 169 złotych. Jestem zadowolony.
Ogólnie im większa średnica anteny tym lepsza jakość (parametr ważniejszy niż siła sygnału), a co za tym idzie mniej zakłuceń i możliwość podpięcia większej ilości odbiorników poprzez jeden konwerter (twin, quad, octo)
Ja musiałem pod multiroom (3 odbiorniki, konwerter quad) zmienić antenę na większą, o średnicy 90 cm. Przy pojedynczym wystarczy 60 cm jeśli nie ma na kierunku jakichś zakłucaczy (drzew, budynków).

Nie trzeba fachowców do ustawienia poprawnego anteny, można to zrobić samemu, to nic trudnego, chociaż czasami potrzeba trochę czasu i cierpliwości. A zaoszczędzić można, bo za darmo chyba taki spec nie ustawi. Koszt to podobno 50 złotych na dzień dobry, więc najpierw spróbować warto samemu. To nic trudnego a satysfakcja i podziw domowników bezcenny.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2014r. 19:12  
Cytuj
Pytanie czy ktoś chce płacić 170zł/msc za abonament.... Myślę że 90% wybiera pakiety mini za 15-25zł, przy antenie z CP 70cm można podpiąć bez problemu 4 odbiorniki w tym 2 z nagrywarką jakość HD bdb siła sygnału również a i jakość sygnału też bdb, ale siła i jakość zależy od tego gdzie się mieszka.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 54
Dołączył: 29 Paź 2007r.
Skąd: powiat STW
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2014r. 21:43  
Cytuj
Podpiąć można i więcej ale niestety będzie spadek parametru jakości sygnału. Dla jednego odbiornika w HD teoretycznie wystarczy 60 cm antena jednak radzę większą 70 - 90 cm, przy większej ilości odbiorników 90 cm minimum. Oczywiście mowa o HD. Wielkość anteny ma właśnie znaczenie w mieście gdzie często sygnał jest zakłucany przez pobliskie budynki i drzewa na lini optycznej sygnału (przed anteną)
Nikt nie zmusza nikogo do abonamentu za 170 zł, każdy ma prawo wyboru. Wszystko zależy co się chce w abonamencie a niestety pakiety są jakie są i nie każdemu dogodzisz w rodzinie za 15-25 zł. Jedni chcą sport i filmy, inni muzykę i bajki, inni naukę itp. Dochodzi jeszcze VOD i opcje dodatkowe (HBO, C+, XXX, inne), niestety by pogodzić wszystkich trzeba zapłacić. W pełnym pakiecie wyszło taniej niz za kilka opcji, więc czasami trzeba pomyslec, zastanowić się, policzyć. Mnie wyszło taniej za wszystko razem niż kilka opcji osobno.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2014r. 09:40  
Cytuj
Niestety oferty pakietowe są beznadziejne.... ale jeszcze trochę i każdy będzie wybierał jaki kanał chce oglądać i tylko za te będzie płacił. A orientuje się ktoś czy UPS (telewizja,internet,telefon) jest już w stalowej ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 232
Dołączył: 23 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2014r. 10:16  
Cytuj
UPC*

Sa w Tarnobrzegu, o Stalowej nie słyszałem...

...ŻYCIE GROZI ŚMIERCIĄ....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 304
Dołączył: 17 Maja 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2014r. 09:36  
Cytuj
CYTAT
Ja miałem jakieś 4 lata C+ i było ok. Przy migracji na NC+ miałem małą przygodę, ale w końcu wyszło na moje. Mam Univers+ i opcję Filmbox za 49złna 12msc. Ostatnio dziadkom zakładałem CPolsat, ten najniższy pakiet, ze względu na dość słabe działanie Naziemnej tv. Pan ze sklepu przyjechał 15km do domu dziadków i założył za 80zł(w cenie kable+robocizna). W domu,jak i u dziadków żadnego problemu z jakością obrazu nie zauważyłem, Czy to śnieg, czy deszcz, czy pioruny strzelały, wszystko było dobrze.

a mnie ostatnio montaż+materiały w Stalowej kosztowało 210zł.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 186
Dołączył: 4 Marz 2010r.
Skąd: Mów mi Elwis
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2014r. 09:55  
Cytuj
CYTAT

a mnie ostatnio montaż+materiały w Stalowej kosztowało 210zł.


Jakie materiały?

Czasza jakie wielkości? Stalowa czy aluminium?
jaki konwerter? Konwertery? zez?
przełączniki diseq?
Ile metrów przewodu?

Ponad 200 zl to ja zapłaciłem za sam przewód w hurtowni.

Twoja informacja nikomu nic nie mówi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 304
Dołączył: 17 Maja 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2014r. 10:34  
Cytuj
CYTAT
CYTAT

a mnie ostatnio montaż+materiały w Stalowej kosztowało 210zł.


Jakie materiały?

Czasza jakie wielkości? Stalowa czy aluminium?
jaki konwerter? Konwertery? zez?
przełączniki diseq?
Ile metrów przewodu?

Ponad 200 zl to ja zapłaciłem za sam przewód w hurtowni.

Twoja informacja nikomu nic nie mówi.


cena obejmowała stojak do anteny,24 metry kabla i oczywiście usługa montażu czyli robocizna.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »