NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Aplikacja na androida,
Posty: 150
Dołączył: 29 Gru 2006r.
Skąd: Stalowa Wola/Gdańsk
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Gru 2013r. 22:09  
Cytuj
Witam,
słyszał kto może o jakiejś aplikacji na androida do zapisywania video z rejestratora samochodowego? Chodzi o to, że mam fajny uchwyt do smartfona. Po założeniu i uruchomieniu nagrywania jest zarąbiście. Tyle tylko, że nie nagrywa w pętli. Jedna jakaś traska po Gdańsku i karta pamięci pełna. Pewnie, przyjeżdżam i zrzucam to na kompka i jakoś kaleczę, ale gdyby była jakaś taka apka, byłoby z głowy umiech Jak ktoś, coś, tego, dajcie znać umiech

Maciej =========================================== Gdy nie mamy, co kochamy, to kochamy to, co mamy :)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Gru 2013r. 22:09  
Cytuj

Maciej =========================================== Gdy nie mamy, co kochamy, to kochamy to, co mamy :)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Gru 2013r. 22:17  
Cytuj
DailyRoads Voyager - co prawda jeszcze jej nie testowałem ale jutro będę miał okazję i napiszę kilka słów o tej aplikacji.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 150
Dołączył: 29 Gru 2006r.
Skąd: Stalowa Wola/Gdańsk
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Gru 2013r. 22:26  
Cytuj
Liczę na ciebie good

Maciej =========================================== Gdy nie mamy, co kochamy, to kochamy to, co mamy :)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sty 2014r. 18:55  
Cytuj
Witam, jak obiecałem tak i sprawdziłem, testowałem 2 aplikacje (w zasadzie próowałem.
1) CaroO Pro
2)DailyRoads Voyager

Aplikacja 1 godzina ustawiania efektu 0 pokazuje predkość, pozycje GPS i inne pierdoły ale nie nagrywa.
Aplikacja 2 czyli DailyRoads Voyager sprawuje się dobrze, menu jest dość intuicyjne 2-3 min ustawień i wszystko gra. Zaletą jest możliwość ustawienia aplikacji w tle i włączenie yanosika. Dokładnie w taki sposób testowałem tą aplikację i moim zdaniem sprawuje się dobrze. Jakość nagrania jest dość dobra, lepsza niż na videorejestratorach noname czy tam DVR lub inne do 200zł co mają pseudo HD. Dodam że aparat w telefonie który posiadam jest dość słabej jakości (5MPXL), w najbliższym czasie postaram się przetestować aplikację na telefonie z aparatem 8MPXL i rejestracją HD. Aplikacja działa poprawnie nagrywa pentlę (czas nagrania na 8Gb karcie to 9h więc sporo). Jakość nagrania moim zdaniem dobra (nie wiem dlaczego ale na PC obraz jest odwrócony). Filmik mogę przesłać na maila.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 10 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2014r. 10:46  
Cytuj
CYTAT
Aplikacja działa poprawnie nagrywa pentlę (czas nagrania na 8Gb karcie to 9h więc sporo).


9h na karcie 8GB? W jakiej rozdzielczości? HD z aparatu 8MPix?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2014r. 14:47  
Cytuj
aparat 5mpix na 8 jeszcze nie sprawdzalem
http://www.youtube.com/watch?v=fs7bc0PLQxU&feature=youtu.be
http://www.youtube.com/watch?v=jNkCrZu0JJM

na youtube jest sporo filmików można oglądnąć, ważne aby szyba była czysta bo w przeciwnym razie tracimy na jakości ostrość ustawiana jest na brud na szybie zamiast na drogę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 98
Dołączył: 5 Lip 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2014r. 15:44  
Cytuj
nie ma mozliwosci zeby na filmie byla predkosc ? czas podruzy itd ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2014r. 15:46  
Cytuj
CYTAT
nie ma mozliwosci zeby na filmie byla predkosc ? czas podruzy itd ?

prawdopodobnie jest ale niestety to opcja płatna (dziś lub jutro sprubuję to przetestować)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 150
Dołączył: 29 Gru 2006r.
Skąd: Stalowa Wola/Gdańsk
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2014r. 16:25  
Cytuj
Dzięki piękne. Ja nie mam możliwości testowania, bo głowa już nie ta i nim bym się wyznał na tym wszystkim, znudziłoby mnie to umiech
Jeszcze raz dziękuję umiech

Maciej =========================================== Gdy nie mamy, co kochamy, to kochamy to, co mamy :)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2014r. 16:27  
Cytuj
Udało mi się również uruchomić aplikację Caroo z tego co widzę to na obrazie jest zapisywana prędkość przetestuję obie i dam znać umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2014r. 21:19  
Cytuj
8gb i 9h filmu na 5mpx jak to możliwe??smiech2 ja mam w kamercke 32gb i nagrywa tylko 8h filmu. A jak wtedy z baterią w telefonie, czy podłączona non stop do ładowarki np w 8 godzinnej trasie nie popsuje się szybciej?? I czy na system BADA 2 istnieje coś takiego jak
CYTAT
DailyRoads Voyager
?? Ciekawa sprawa z nagrywaniem w telefonie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 156
Dołączył: 9 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 2 Sty 2014r. 21:34  
Cytuj
Ja zainstalowełem na nokie symdvr 1.30 "system symbian" pokazuje wspórzędne,wysokość i prędkość.Nie testowałem nie mam uchwytu na tel.neutralny jak myślicie taki sie nada?? http://alleg(...)738.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2014r. 21:40  
Cytuj
Istnieje coś takiego wystarczy kupić moduł BDA2 z opcja bluetooth, zauważ że film 2min w rozdzielczośći HQ 720x480 przy kodeku H264 i wysokim FPS oraz formacie pliku 3gp zajmuje 28mb (czyli ok 9h nagrania) natomiast przy tych samych ustawieniach ale formacie pliku mp4 ten sam plik zajmuje już 150MB a więc 5x więcej zatem wystarczy na niecałe 2h, wszystko zależy od kompresji pliku (można ustawić rozdzielczość HD ale przy 5mpix nie ma to sensu umiech, zauważ że te chińskie badziewne kamerki po 70,100 czy 130zł mają kompresję do mp4 a nie 3gp. Jakość z telefonu jest kilka krotnie lepsza niż z tych kamerek co mnie osobiście zaskoczyło. Jutro jadę w kolejną trasę więc kolejny teścik.

CYTAT
Ja zainstalowełem na nokie symdvr 1.30 "system symbian" pokazuje wspórzędne,wysokość i prędkość.Nie testowałem nie mam uchwytu na tel.neutralny jak myślicie taki sie nada?? http://alleg(...)738.html

Nie ten temat ale odpiszę, zależy jaką masz nokie jeśli wejdzie w uchwyt to sie nada, polecam jednak oryginalny nokii można kupić za 15-20zł, ja mam i jestem zadowolony, nie odpada od szyby, możliwość regulacji,obrotu itd.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2014r. 21:40  
Cytuj
Ja na telefon mam taki http://allegro.pl/u01-uniwersalny-uchwyt-do-telefonu-zel-samochodowy-i3821649319.html trzyma bardzo mocno a i nawigację na nim wieszamumiech W kpl było takie kółeczko żeby można było przykleić też do podszybia. Zubr ja mam prestigio roadrunner 300, nie wiem czy to bardzo chińszczyzna ale ogólnie nie jest zły (po wymianie gwarancyjnej na nowąjezykumiech W nocy nagrania nie są zbyt zadowalające, w dzień natomiast jakość jest w zupełności wystarczająca do roli jaką pełni kamerka. Co jednak nie zmienia faktu że moj wave 3 kręci lepszej jakości filmiki jak ta kamerkajezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2014r. 22:04  
Cytuj
tej nie testowałem więc nie wypowiadam się na jej temat ale chętnie zobaczę krótki filmik z jej możliwościami, co do kamerek to nie polecam tych DVR z tesco,auchan,biedronka itd. (biale pudelko i nazwa firmy DVR) cena ok 70-140zl.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 100
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2014r. 22:30  
Cytuj
@zubrstw

jaki masz smartfon do tych nagrań i jaki do niego uchwyt samochodowy?
pytam, bo oryginalne uchwyty Samsunga do mojego Galaxy S3 zasłaniają jakąś tam część kamerki i przyznaję, że nie chciałbym widzieć uchwytu na nagraniach. co do nieoryginalnych uchwytów opinie są różne. znalazłem ciekawą opcję na jakimś forum - uchwyt Nokia CR-115. porządne wykonanie, pasuje do Samsungów, nie zasłania kamerki w smartfonie. może ktoś z was ma takiego miksa?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2014r. 22:56  
Cytuj
A więc tak uchyt jaki mam to nokia-CR115 dokładnie taki: http://alleg(...)366.html
telefon alcatel OT993D, nie zasłania nagrania jak widać

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 10 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2014r. 07:56  
Cytuj
CYTAT
ważne aby szyba była czysta bo w przeciwnym razie tracimy na jakości ostrość ustawiana jest na brud na szybie zamiast na drogę.


jesteś pewien, że utrata ostrości spowodowana jest brudną szybą? może kamery w smartfonach tak mają, gdy są w ruchu? czy wideorejestratory tak samo tracą ostrość przez np. brudną szybę?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2014r. 09:35  
Cytuj
Tak jestem pewien sprawdzałem to na czystej szybie i porównywałem, zresztą na filmiku który wstawiłem na youtube dokładnie to widać, gdy światło pada w taki sposób że brudu nie widać ostrość jest ustawiona na drogę a gdy "zobaczy" brud ewidentnie stroi ostrość na szybę i to widać dokładnie na tym filmie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 10 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2014r. 10:00  
Cytuj
to jest kwestia ustawienia autofokusa. albo ekspozycji. tyle wyczytałem w necie. teraz to wypróbuję

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 266
Dołączył: 4 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2014r. 10:00  
Cytuj
W ustawieniach Wideo tej aplikacji jest coś takiego jak tryb fokusa. Można wybrać ciągły, nieskończoność lub stały. Jeszcze tego nie sprawdzałem, bo dopiero dzisiaj zainstalowałem tę aplikację, ale myślę, że przy fokusie ciągłym kamerka cały czas ustawia ostrość i jeżeli jakieś zanieczyszczenie znajdzie się między obiektywem a filmowanym obiektem, to ostrość skupi się właśnie na nim. Może ustawienie na "nieskończoność" lub "stały" tu by pomogło.
Szukałem w ustawieniach opcji gdzie przydziela się ilość miejsca na karcie jaką może zapisać aplikacja, tak żeby nie zajęła całego wolnego miejsca (jest o tym mowa w opisie tego programu). Wiecie może jak to się robi?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2014r. 10:29  
Cytuj
Mam ustawiony focus na ciągły, przy nieskończoność rozmazywało samochody, widoczność mniejsza niż przy ciągłym (u mnie nie ma możliwości ustawienia stałego mam tylko ciągły lub nieskończoność).Przy nieskończoność nie ustawia wogóle ostrości ostrość jest ustawiona na jakiś punkt oddalony od naszego aparatu, więc wszystko co jest poza tym punktem traci na ostrości.
miejsce na karcie = ustawienia --->foldery plików ---> maksymalna ilosc miejsca do uzytku

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 266
Dołączył: 4 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2014r. 10:35  
Cytuj
CYTAT
miejsce na karcie = ustawienia --->foldery plików ---> maksymalna ilosc miejsca do uzytku

faktycznie, przeoczyłem to,
dzięki

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 10 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2014r. 10:41  
Cytuj
@zubrstw

czy do twojego uchwytu wejdzie telefon o wymiarach 70x130x13mm?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 10 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2014r. 10:56  
Cytuj
CYTAT
a ja mam pytanie do was po co wam jakies kamerki w samochodach? dla normalnych ludzi telefon sluzy do rozmow a samochod do jazdy. co jest fajnego w tym ze sobie nagrywacie to co dzieje sie przed waszym autem? dlaczego sobie nie przyczepiacie jeszcze telefonow do czapek i nie rejestrujecie np. przebiegu spaceru? podjezdza mi to straszna dziecinada..


normalni ludzie, dziecinada?? znalazła się ekspertka od normalności... pewnie w aucie blachy RNI i nerwa panią bierze, że ktoś może nagrać jej "wyduRNIanie" na drodze i wrzucić do neta...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »