NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
pilne-pomocy-rozliczenie ,
Posty: 288
Dołączył: 1 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Gru 2013r. 09:17  
Cytuj
potrzebuje pilnie pomocy!

Otóż rok temu byłam w Państwie X. Wyjeżdżając przez biuro GM.
Na początku roku 2013 doszło do rozliczenia podatkowego.
Biuro GM poleciło nam współpracującą z nimi Kancelarię finansowo ubezpieczeniową.

Na samym początku wiedzieliśmy ile nam wyjdzie z rozliczenia. pytaliśmy się od samego początku ile to wyjdzie przy naszej kwocie 200E. Oni odpowiedzieli eee nie dużo jakies 7 % , ok 100 zł.

nagle teraz po ok roku(tyle to trwało), przychodzi blankiecik z zapłatą dla nich 400 zł. 10 %.

cy można sie od tego odwołać, zrezygnować. Przecież to jest nie normalne. Może jest jakiś prawnik na tym forum. Bo nie mogę spać od dwóch dni.

Może można jakieś zażalenie złożyc że to trwało tak długo cokolwieeek. przeciez jak ja im t zwrócę to mi nic nie zostanie..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Gru 2013r. 09:17  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 245
Dołączył: 8 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 22 Gru 2013r. 09:28  
Cytuj
Zbyt mało informacji, żeby coś doradzić. Po pierwsze należy zapoznać się z umową!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 1 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Gru 2013r. 10:22  
Cytuj
właśnie chodzi o to że oni podsyłali nam papiery i nie pamiętam żeby tam była jakaś umowa z nimi

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 22 Gru 2013r. 11:30  
Cytuj
CYTAT
eee nie dużo jakies 7%, ok 100 zł.

nagle teraz po ok roku(tyle to trwało), przychodzi blankiecik z zapłatą dla nich 400 zł. 10 %.


Jeśli 7% tj. 100 zł, to 10% nie wynosi 400 zł.

Jeśli czegoś nie jesteś pewna (czy są podstawy ku temu) to to olej.

Nikt Ci nie doradzi, jeśli sama nie wiesz co podpisywałaś...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 1 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Gru 2013r. 13:20  
Cytuj
po pierwsze od początku wiedzielismy ile dostaniemy z rozliczenia. więc szukalismy optymalnego dla siebie biura do rozliczenia. Biuro przez które pojechaliśmy powiedziało ze przy tej kwocie to jakies tylko 1oo zł. zapłacimy.



co podpisywałam, rachunki tylko żadenej umowy nie zawierałam z tym biurem oni byli tylko pośrednictwem miedzy mną a zagranicą. pytam ponieważ ta sprawa nie daje mi spokoju po otrzymaniu rachunku. jutro będe działała więcej w tej sprawie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 973
Dołączył: 14 Kwie 2009r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 22 Gru 2013r. 13:24  
Cytuj
Masz jakis dowód, że wycenili to na 100 zł np jakiegos maila? Skroo nie podpisałaś zadnej umowy i nie zgodziłaś się na zapłatę 400 zł to nie maja prawa żądać takiej kwoty.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 28 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Gru 2013r. 17:39  
Cytuj
Hmm zazwyczaj kazde biuro rozliczeniowe bierze swój % z odzyskanego podatku (moze wynosic nawet kilkanascie) , a w przypadku gdy z jakis przyczyn nieuda im sie odzyskac podatku to żądają minimalnej kwoty i moze to byc 50 funtów , euro itd
Także jesli sie dokladnie nie dowiesz i niesprawdzisz papierow jakie podpisywalas to niewiele sie da pomóc :/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »