NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Jaki tablet?,
Posty: 221
Dołączył: 21 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Gru 2013r. 13:30  
Cytuj
Witam, zastanawiam sie od dłuższego czasu nad zakupem tabletu. Wiem ze sa wypasione po tysiac i wiecej ale widuje tez czasem w gazetkach promocyjnych cos kolo 200-300 zł tylko takich mniej znanych firm... i nie wiem czy sie oplaca cos takiego kupic, czy mial ktos z forumowiczow stycznosc z tym tanszym sprzetem? głownie chodzi mi o to aby korzystać z facebooka, przeczytac wiadomosci. czasem youtube.. na allegro tez pare modeli mi sie rzucilo w oczy. czy moglby ktos cos polecic? umiech z gory dziekuje

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Gru 2013r. 13:30  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5007
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Gru 2013r. 13:38  
Cytuj
poszukaj na pclabie czy chip.pl testy tanich tabletów. Szukaj w przedziale 300-500

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
pir
pir
Posty: 238
Dołączył: 15 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Gru 2013r. 13:43  
Cytuj
Sam jestem posiadaczem taniego tabletu (350zł). Generalnie nie polecam, tanie w tym przypadku równia się gorsze.
Mam Ainol Aurora NOVO 7 1,5Ghz 8gb i 1gb ram Android 4.0.... na początku niby ok, wszystko śmiga, matryca IPS... ale po kilku dniach użytkowania zaczyna zamulać, bateria szybko pada, czesto przycina itp.

W niższej cenie polecam Samsung Galaxy TAB 2, nowke kupisz za 500zł(cena atrakcyjna, jeszcze parę miesięcy do tyłu, kosztował 700-800, cena uległa zmianie bo weszła nowa, 3-cia generacja). Fajny, tani i wydajny sprzęt.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 131
Dołączył: 7 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 20 Gru 2013r. 14:22  
Cytuj
W tej kwocie kupisz niedrogi i w miarę przyzwoity tablet o podanych niżej parametrach:
Typ procesora Dwurdzeniowy
Prędkość CPU 1,6 GHz
Pamięć RAM 1 GB
Rodzaj pamięci DDR 3
Pojemność dysku 8 GB
Przekątna wyświetlacza 7"
Rozdzielczość max. LCD 1280x800
Rodzaj matrycy dotykowa
IPS
Karta grafiki Mali 400 quad core
Karta dźwiękowa Zintegrowana
Wbudowane głośniki/mikrofon tak / tak
Złacza zewnętrzne 1 x Micro USB 2.0
1 x Mini HDMI
1 x mini-jack
czytnik kart pamięci
Czytnik kart pamięci Micro SD
Micro SDHC
Urządzenie wskazujące ekran dotykowy (multitouch)
Karta sieciowa Wireless 802.11 b/g/n
System operacyjny Android
Wersja systemu operacyjnego 4.1
Waga 305 g
Wymiary dług. x wys. x szer. 9 x 116 x 188 mm
Modem 3G Nie
Czytnik kart pamięci Micro SD
Firma Prestigio. W zestawie otrzymasz dobrze wykonany futerał. Cena w sklepie internetowym to około 450 zł, ale można kupić od kogoś również na Allegro zafoliowanego już od około 250 zł.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 20 Gru 2013r. 14:41  
Cytuj
Zdecydowanie nie kupuj taniego tabletu za 200-500 zł jak mytab, lark, goclever, manta itp. Obsługa tego to męczarnia.
Najważniejsze pytanie to: po co ci tablet? Ja z własnego doświadczenia uważam to za zbędne urządzenie. Do fejsa i wiadomosci wystarczy smartfon. A jak chcesz oglądać filmy to lepiej za kilkaset zł kupić używany laptop.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Gru 2013r. 15:30  
Cytuj
Miałem 3 tablety tanie i powiem że to dziadostwo. Do 400zł nie kupisz nic konkretnego, muli sie, wiesza, masakra. Dopiero Asus TF300 działa jak należy, ale i kosztuje. Jak masz kupić za 400zł to lepiej wcale nie kupuj i dozbieraj albo szukaj dobrej używki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 131
Dołączył: 7 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 21 Gru 2013r. 08:46  
Cytuj
http://www.ceneo.pl/24965878#tab=spec

Zobacz ten konkretny model. W sieci zbiera pozytywne recenzje!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 130
Dołączył: 8 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Gru 2013r. 15:47  
Cytuj
Jak tablet to tylko iPad - polecam wersje mini.
Wszystko ładnie śmiga, jakość wyświetlacza rewelacja.
Ogrom fajnych gierek i programów.

Tak po za tym iOS to super system, a nie jakiś Android czy Windows Tablet.

Wiec dozbieraj trochę kasy i kup coś z czego będziesz zadowolony przez lata, a nie badziewia na androidzie za 500 zł.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
byQ
byQ
byQ
Posty: 21
Dołączył: 16 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Gru 2013r. 17:06  
Cytuj
Ja akurat też jestem na kupnie tableta i zdecydowałęm się na Samsung Galaxy Tab 3 8.0 3G. Już nie mogę się doczekać kiedy przejedzie kurier umiech. Załatw sobie darmowy internet z Areo2 na karte sim i 3G super sprawa umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1263
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 21 Gru 2013r. 23:25  
Cytuj
Tak jak napisał Pir...można sie pokusić o zakup Samsunga Galaxy Tab 2 bo teraz jest w dobrej cenie a to dobry sprzet no i z gwarancja która nie obejmuje wysyłki do Chin i spowrotem tak jak się to ma z tanimi tabletami .
Nie ma najmniejszego sensu kupować niczego poniżej 500 złote bo to czysta strata kasy .
Oczywiście mówimy teraz o 7 calowych tabletach bo 9-10 calowe są już odpowiednio droższe .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Gru 2013r. 09:42  
Cytuj
CYTAT
Ja akurat też jestem na kupnie tableta i zdecydowałęm się na Samsung Galaxy Tab 3 8.0 3G. Już nie mogę się doczekać kiedy przejedzie kurier umiech. Załatw sobie darmowy internet z Areo2 na karte sim i 3G super sprawa umiech

Samsung to niestety dziadostwo a mega drogie... parametry ma dobre a się zwiesza i muli, dodatkowo wersja 3G często gubi zasięg ogólnie nie polecam.
iPad to dopiero złom umiech płacisz jedynie za logo, na androida jest mnówstwo pożytecznych aplikacji w przeciwieństwie do iPada, dodatkowo trzeba używać konwenterów do wgrywania np. mp3. Dobre tablety np. Asus z seri TF, tańsze asusy z seri MeMo, toshiba. Te można polecić z pełna odpowiedzialnością. A samsungi które dodają do abonamentów to sami wiecie jakie są umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 130
Dołączył: 8 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Gru 2013r. 13:54  
Cytuj
CYTAT
iPad to dopiero złom umiech płacisz jedynie za logo, na androida jest mnówstwo pożytecznych aplikacji w przeciwieństwie do iPada, dodatkowo trzeba używać konwenterów do wgrywania np. mp3.


Gdzie to wyczytałeś ?! "W skandalach" ?!
Jeśli chodzi o mp3 to normalnie je przenosisz ITunes'em z komputera na iPada/iPhona i tyle.
Na iOS są wszelkie aplikacje jakie kto chce i przeciwieństwie do Google Playa, nie trafiają tam badziewia z ogromną ilością błedów i tym samym niestabilne (weryfikacja aplikacji w appStore jest bardziej restrykcyjna niz G. Play).

Ogólnie najwięcej do powiedzenia o wszelkich produktach mają osoby które z nich nigdy nie korzystały a wypowiadają się bo "gdzieś słyszeli, albo gdzieś wyczytali".

iPad to jest wzór jeśli chodzi o tablety i pod względem jakości wyświetlacza, czasu pracy na baterii i systemu operacyjnego.
Inni próbują naśladować iPada ale średnio im to wychodzi (wygląd i kolorystyka ta co iPad skórki/motywy przypominające iOS itp).
ICloud to także super usługa synchronizacji.

A android to jest system porażka jeśli chodzi o stabilność - wole już SymbianOS.

PS. Ci co piszą, że produkty Apple są o wiele droższe od innych niech po prostu kupują co innego, jak nie widzą różnic.
Np. laptopy Apple i jakieś HP, Dell, Sony itp. - w USA różnica w cenie miedzy nimi jest niewielka (a nawet inne lapki są droższe od Apple) a:
- nie mają takich wyświetlaczy o całkiem przyzwoitym odwzorowaniu kolorów (jak na wyświetlacze laptopowe), wyświetlaczy o takiej rozdzielczości jak Retina w Apple, czas pracy na baterii także w tyle za Apple, materiały z których wykonana jest obudowa, design także przepaść, waga i cisza podczas pracy i.... system operacyjny OSX - rewelacja.

Są ludzie wymagający i są ludzie co zadowolą się bylem gó...m.

Jak ktoś nie widzi tych różnic to niech po prostu nie przepłaca i korzysta z tanich marektówek, bo przecież nikt nie zmusza go do kupowania najdroższych urządzeń dobrych firm czy Apple'a.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Gru 2013r. 14:27  
Cytuj
A to ciekawe, miałem to badziewie zwane iPad i na szczęscie szybko się tego pozbyłem. Asus którego mam obecnie wytrzymuje przy oglądaniu filmów 20h (podróż z polski do chorwacji) bez żadnych problemów. Najnowszy android działa bardzo stabilnie odkąd go mam (ok. rok) nigdy się nie zaciął. Mam kolegę który ma iPada i iPhona przy czym gdy bawił się asusem stawierdził że chce sprzedać swoje złomy i kupić coś normalnego. Opinia użytkowników jest różna. Poczytaj fora o produktach serii i. Jak większość produktów mają swoich zwolenników jak i przeciwników, tak jest ze wszystkim. Dużą rolę odgrywa tu moim zdaniem również przyzwyczajenie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 130
Dołączył: 8 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Gru 2013r. 18:57  
Cytuj
Jaki to Asus wytrzymuje 20 godzin ?
Bo na pewno żadne z serii TF bo te to maks 8 godzin wytrzymują.

Ja akurat nie zmienię zdania o Androidzie, który jest baardzo w tyle za iOSem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Gru 2013r. 21:15  
Cytuj
CYTAT
Jaki to Asus wytrzymuje 20 godzin ?
Bo na pewno żadne z serii TF bo te to maks 8 godzin wytrzymują.

Ja akurat nie zmienię zdania o Androidzie, który jest baardzo w tyle za iOSem.

Tf300T dokładnie tyle wytrzymuje bo jechałem z nim do chorwacji.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 131
Dołączył: 7 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 23 Gru 2013r. 10:05  
Cytuj
Gość pyta o tablet za 200 zł a ci mu każą kupić za 500... mlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Gru 2013r. 14:48  
Cytuj
CYTAT
Gość pyta o tablet za 200 zł a ci mu każą kupić za 500... mlotek

Prawda jest taka że przy tablech za 200-300zl nie ma różnicy co by nie wybrał będzie tak samo, także tutaj kup to co Ci się podoba, tak inaczej będzie się mulił. Jak kupuje się coś z dolnej półki to nie może być to super. Dobry tablet kosztuje ok 1,5tys chce kupić 8x tańszy to tak jakby chciał w miarę dobry samochód za 1000zł jeśli podobne w dobrym stanie są po 8tys.... Z tabletami jest tak samo. Jeśli chce lepsze parametry może próbować chińskie. Są tańsze parametry ok ale jakość wykonania słabsza. Nie napisał również do czego ma być ten tablet, ile cali, czy z ew. wyposażeniem ect.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 23 Gru 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Gru 2013r. 18:02  
Cytuj
CYTAT

iPad to jest wzór jeśli chodzi o tablety i pod względem jakości wyświetlacza, czasu pracy na baterii i systemu operacyjnego.
Inni próbują naśladować iPada ale średnio im to wychodzi (wygląd i kolorystyka ta co iPad skórki/motywy przypominające iOS itp).
ICloud to także super usługa synchronizacji.


Są ludzie wymagający i są ludzie co zadowolą się bylem gó...m.

Jak ktoś nie widzi tych różnic to niech po prostu nie przepłaca i korzysta z tanich marektówek, bo przecież nikt nie zmusza go do kupowania najdroższych urządzeń dobrych firm czy Apple'a.

CYTAT

Tak po za tym iOS to super system, a nie jakiś Android czy Windows Tablet.

Co to za system Windows Tablet? Android nie jest jakiś. Ma mnóstwo możliwości personalizacji, czego w systemie od Apple nie ma. To zależy od tego kto co lubi, jeden woli jak oprogramowanie prowadzi go za rączkę. Aplikacje typu 'chmura' są zarówno na Androida jak i na Windows Phone. Od czasu wyjścia Ice Cream Sandwich, czyli wersji Androida 4.0, chyba tylko ślepy mógłby stwierdzić, że system jest wzorowany na iOS. Niedługo trzeba będzie robić trójkątne smartfony/tablety, bo zawsze Apple może się przyczepić, że skopiowano prostokąt z zaokrąglonymi rogami.
Da się znaleźć dobre tanie tablety, ale trzeba przejrzeć testy i usuwać co jakiś czas cache aplikacji, bo faktycznie Android ma problemy z zamulaniem, gdyż jest robiony na wiele telefonów, a nie tak jak iOS na jeden, dlatego nie da się go tak dobrze zoptymalizować.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 131
Dołączył: 7 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 24 Gru 2013r. 10:21  
Cytuj
CYTAT
Prawda jest taka że przy tablech za 200-300zl nie ma różnicy co by nie wybrał będzie tak samo...

Chodzi o tablet firmy Prestigio - czy uważasz go za najtańszą chińszczyznę?
Nowy kosztuje 500 zł, ale można kupić go na Allegro (też nowy) za połowę ceny, więc...?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Gru 2013r. 10:39  
Cytuj
W prawdzie nie mam nic do powiedzenia jeżeli chodzi o tablety ale jeżeli chodzi o firmę Prestigio to zdecydowanie odradzam! Posiadam rejestrator samochodowy tej firmy i to z wyższej półki i normalnie masakra. W ciągu krótkiego czasu popsuł się 2 razy, odesłałem na gwarancję niby wymienili na nową a nowa znów kaszana. Na dodatek odesłali mi bez karty gwarancyjnej i teraz nie mam jak odesłać na gwarancję (znów).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Gru 2013r. 23:38  
Cytuj
CYTAT
W prawdzie nie mam nic do powiedzenia jeżeli chodzi o tablety ale jeżeli chodzi o firmę Prestigio to zdecydowanie odradzam! Posiadam rejestrator samochodowy tej firmy i to z wyższej półki i normalnie masakra. W ciągu krótkiego czasu popsuł się 2 razy, odesłałem na gwarancję niby wymienili na nową a nowa znów kaszana. Na dodatek odesłali mi bez karty gwarancyjnej i teraz nie mam jak odesłać na gwarancję (znów).

za drugim razem mozesz odeslac bez karty gwarancyjnej, poniewaz tamta wzieli do dokumnetacji.

Co do tabletow to jak pisalem do 500zl nie ma roznicy do neta powinien wystarczyc do gier stanowczo nie. (no chyba ze sudoku, krzyzowki i trafic racer ;))

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 133
Dołączył: 5 Sty 2009r.
Skąd: Aluminiowy Padół
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Gru 2013r. 12:09  
Cytuj
Korzystam od jakiegoś czasu z tabletu MyTab 8mini(wersja aluminiowa) kupionego w Stonce i jak na dzień dzisiejszy nie mam powodów do narzekań. Może dokucza brak lampy błyskowej i modułu GPS. Jednak korzystam z niego, gdy w domu obsiądą laptopy i komputery a mam potrzebę zajrzeć w internet, jeździ ze mną zamiast laptopa.Jak za takie parametry i jakość jego wykonania uważam,że cena nie jest wygórowana(troszkę ponad 300). Nie wiem, jak zachowuje się przy grach, jednak nie uważam, że wyrzuciłem pieniądze. Filmy odtwarza płynnie, zrówno z dysku zewnętrznego, jak również przez WiFi z domowego serwera. Produkt polski, jednak wyprodukowany w Chinachgood. Wcześniej prześledziłem opisy, opinie i testy w sieci.
Procesor-AllWinner A20 (ARM Cortex-A7 1,2 GHz Dual Core, Mali-400 MP2 Dual Core
Pamięć RAM-1 GB DDR3
Pamięć wbudowana-4 GB
Ekran 8"(1024x768)
Bateria jest super.
http://www.youtube.com/watch?v=w-bI0HYr1Y4

Testowałem również tablet Apollo-modelu nie pamiętam, cena około 150 zł - i tez całkiem płynnie pracuje.
Prawdziwą porażką była Manta MID08.

pukając się w czoło, pokazujesz najsłabiej funkcjonujący element Twojego organizmu!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »