NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Perełki na drogach, !!!
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 31 Paź 2013r. 19:11  
Cytuj
7 cudów Polski już mamy, 8 mogą być kierowcy na naszych drogach... a 9 nasze drogi umiech

Korzystając z samochodu 7 dni w tygodniu można się na oglądać. Dzisiejszy dzień. Trasa Stalowa Wola - Rzeszów. Miejscowość Nowosielec - sznur samochodów jadących dość płynnie.
Perełka nr. 1 w Chevrolecie Aveo, tablica RNI ( i wcale nic nie mam do mieszkańców powiatu niżańskiego). Kierowca wyskakuje na drugi pas i wyprzedza wszystkich z prędkością około 100 km/h a z naprzeciwka wali już samochód dostawczy, perełka szybko się ratuje wciskając na swój pas.

Perełka nr. 2 Peugeot partner ( płeć żeńska) wyprzedzanie pod górkę przed miejscowością Jeżowe - szybkie ratowanie się gdy z naprzeciwka wyskakuje prawidłowo jadący samochód.

Perełka nr. 3 Ul. Poniatowskiego. Kierowca nr 1 zatrzymuje się aby przepuścić pieszego, z przeciwległego pasu kierowca nr 2 też ustępuje pierwszeństwa pieszemu a tu nagle za samochodu kierowcy nr 1, powoli przeciska się Pan burak w granatowym oplu vectra - wyraz twarzy Pana buraczka był wymowny " Dlaczego oni się zatrzymują ?" oczywiście pieszy na środku przejścia zatrzymuje się i ustępuje pierwszeństwa Panu burakowi. Dziękuje obu kierowcą, którzy się zatrzymali, bo sam czekałem na przejście od dłuższego czasu.

Można jeszcze dodać masę takich perełek, szczególnie gdzie są wyznaczone miejsca parkingowe a na 3 miejscach zaparkowane są 2 samochodu. Wracając wieczorem do domu, nie mając gdzie zaparkować taki widok szczególnie wku..wia. Ludzie szanujmy się !!! Bo niedługo karne ku..sy przestaną być na topie. Dziękuje z tego miejsca tym którzy pamiętają o innych uczestnikach ruchu - nie zastawiają innych, nie parkują na dwóch miejscach, nie wymuszają pierwszeństwa itp.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Paź 2013r. 19:11  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 34
Dołączył: 14 Gru 2011r.
Skąd: STW
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Paź 2013r. 19:26  
Cytuj
Dopóki nie zmienią się przepisy na bardziej radykalne za takie wystepki i będzie powszechna znieczulica, a szkolić przyszłych kierowców będzie mógł każdy kto tylko odbebni kurs teoretyczny to czeka nas drogowa zagłada. Od 5 lat oglądam takich asow 5dni w tygodniu na trasie Stalówka-Rzeszów-Stalowa i mógł bym niezły dokument nakręcić ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Paź 2013r. 21:30  
Cytuj
A ten pan Burak to jaka miał rejestracje? Czy twoje wprawne oko to zanotowalo? Czy może ma jakas wybiorcza percepcjeumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Lis 2013r. 10:40  
Cytuj
Raz w tygodniu mam tę wątpliwą przyjemność jechać do Rzeszowa. Jak tak patrzę na styl jazdy naszych kierowców to nasuwa mi się jeden wniosek. Fotoradarów jest zdecydowanie za mało a mandaty zdecydowanie za niskie.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 1 Lis 2013r. 10:45  
Cytuj
A kto z Was slyszal jak sie mistrz kierownicy roztrzaskal w Kamieniu.

http://www.nowin(...)31029887

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lis 2013r. 00:30  
Cytuj
Właśnie dlatego jestem zadowolony z tego, że większość km przychodzi mi pokonywać po drogach Europy zach. a nie po Polsce i nie chodzi mi tu wcale o jakość dróg tylko buractwo na nich się panoszące. Szerokości...

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 19
Dołączył: 27 Gru 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lis 2013r. 07:48  
Cytuj
Skoro już wymieniasz rejestracje to może wymień już wszystkie...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 94
Dołączył: 22 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lis 2013r. 10:11  
Cytuj
tez czesto jezdze do rzeszowa.gdy sie nie spiesze z checia wybieram trase przez wilcza wole.jest ciut dluzsza,ale jak dla mnie przyjemniejsza,kazdego dnia, z wyjatkiem niedzieli i swiat..jezyk
zagadzam sie z wami, to co sie dzieje czasem na tej glownej trasie to jest masakra, najgorzej chyba jak sie z sokolowa wyjezdza,tam gdzie droge remontuja, to jest kolo sokolowa,jesli dobrze pamietam,czasem takie numery odchodza ze szkoda gadac...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 2 Lis 2013r. 10:57  
Cytuj
CYTAT
Właśnie dlatego jestem zadowolony z tego, że większość km przychodzi mi pokonywać po drogach Europy zach. a nie po Polsce i nie chodzi mi tu wcale o jakość dróg tylko buractwo na nich się panoszące. Szerokości...



Tez jezdze po franncji,i zeby tam jezdzic bezpiecznie to wystarczy patrzec w lusterka i kazdy manewr sygnalizowac kierunkami.

To co w polsce sie dzieje to strach jezdzic. A jezdzac po STW to tu trzeba miec oczy w d... i w glowie bo nie wiadomo co inny uzytkownik zrobi.

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Lis 2013r. 11:08  
Cytuj
CYTAT
Skoro już wymieniasz rejestracje to może wymień już wszystkie...


Szukasz tego czego nie znajdziesz. Nie istotne jest dla mnie kto gdzie mieszka, poruszam problem braku wyobraźni niektórych kierowców. Zgadzam się,że mandaty powinny być odczuwalne tak aby studzić zapały tych za szybkich i być może wściekłych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lis 2013r. 12:45  
Cytuj
Bardzo duzo "perelek" mozna znalezc na parkingach pod marketami, az dziwne ze taki prosty manewr jak parkowanie prostopadle przysparza tyle problemow mlotek Notoryczne przejezdzanie na czerwonym swietle albo niezatrzymywanie sie na stopie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1263
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 2 Lis 2013r. 14:10  
Cytuj
Ja już dużo widzialem takich perełek na naszych drogach ale ostatnio jeden oszołom jadący busem mnie zadziwił .
Działo sie to na juz wspomnianym remontowanym odcinku drogi do Rzeszowa . Wracałem z Rzeszowa PKSem . Akurat zaświeciło się czerwone światło i autobus stanął jako pierwszy , jakieś 3-4 metry przed oświetleniem i barierkami , po chwili za autobusem utworzył się spory korek , każdy czekał na zmianę świateł . Nagle jakiś dureń jadący busem wyminął wszystkich i chiał się wbić miedzy autobus a te barierki z oświetleniem . No ale że sie nie zmiescił to stanął w poprzek..i tak stał a jadący z naprzeciwka musieli kombinować jak oszołoma wyminąć . Aż dziw że nikt po policje nie zadzwonił aby usuneli z drogi takiego cwaniaczka

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 2 Lis 2013r. 17:26  
Cytuj
Zreszta kazdy jezdzi jak moze, zeby sie nauczyc to trzeba jezdzic

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 396
Dołączył: 27 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 2 Lis 2013r. 17:48  
Cytuj
Moderowano przez: Jacek
Nie na temat

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Lis 2013r. 18:03  
Cytuj
Pewnie ktoś zwrócił Ci uwagę,że krzywo zaparkowałeś,ktoś Cię opieprzył,że zajechałeś mu drogę itd. Teraz urażona duma szuka sprawiedliwości ??? Jak chcesz błyszczeć to zwracam Ci uwagę,że temat jest o kierowcach a nie o Twoich przemyśleniach - kto jakie ma świadectwo, kogo wypada kopać itd. Jak Ci coś nie odpowiada wystarczy nie czytać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Lis 2013r. 18:14  
Cytuj
Hans, a jaki cel i co miał wnieść do tematu twój wpis?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 396
Dołączył: 27 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 2 Lis 2013r. 19:37  
Cytuj
CYTAT
Hans, a jaki cel i co miał wnieść do tematu twój wpis?

Jeżeli komuś stawia się zarzuty, to wypadałoby samemu być w porządku, nie?
Jeżeli ktoś pisze na forum, to wymaganie od niego elementarnego szacunku dla języka polskiego jest przesadą?
Jak nie potrafi pisać, to niech się ograniczy do czytania.good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Lis 2013r. 19:47  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Hans, a jaki cel i co miał wnieść do tematu twój wpis?

Jeżeli komuś stawia się zarzuty, to wypadałoby samemu być w porządku, nie?
Jeżeli ktoś pisze na forum, to wymaganie od niego elementarnego szacunku dla języka polskiego jest przesadą?
Jak nie potrafi pisać, to niech się ograniczy do czytania.good


Jestem w porządku ! nie wymuszam pierwszeństwa na pieszych kiedy są na środku przejścia, nie ?

Język polski szanuje!, nie ?

Nie namalowałem tych zdań, więc pisać potrafię, nie ?

Chcesz się jakoś dowartościować ? nie masz nic do powiedzenia(napisania) w danym temacie, to pozostaw swoje przemyślenia w głowie, tak będzie rozsądniej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 396
Dołączył: 27 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 2 Lis 2013r. 21:41  
Cytuj
CYTAT

Język polski szanuje!, nie ?

Nie namalowałem tych zdań, więc pisać potrafię, nie ?


Nie.

Przeczytaj swoje wypociny i popraw błędy!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5008
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 3 Lis 2013r. 09:55  
Cytuj
Raz do roku powinien być Dzień bez Zasad w Ruchu Drogowym.good

Właśnie w tym Dniu,każdy mógłby jeździć jak mu się podoba.
Nie istniałyby ograniczenia prędkości,zasady ruchu prawostronnego jak też nikt nie zważałby na znaki drogowe.jezyk
Oczywiście z dróg korzystałby każdy,na własną (nie)odpowiedzialność.
I co?Dwieście kilosów na godzinę przez Rozwadów?co
Proszę bardzo.ok
Pod prąd Alejami?Dlaczego by nie?chytry
Wyprzedzanie na 3-go czy 4-go-Dostepne dla wszystkich chętnych.mlotek

Policja pilnuje aby nie ucierpiały na tym np.wałęsające się psy.

Pod koniec dnia karawany zabierałyby ciała debili,lawety ściągały wraki,a Zieleń Miejska sprzątała trawniki w rejonie skrzyżowań i zakrętów...smiech2

Kilka takich akcji i byłby spokój na drogach...potluczony

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 222
Dołączył: 1 Gru 2010r.
Skąd: St.Wola oś.Centralne
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lis 2013r. 13:13  
Cytuj
CYTAT
Raz w tygodniu mam tę wątpliwą przyjemność jechać do Rzeszowa. Jak tak patrzę na styl jazdy naszych kierowców to nasuwa mi się jeden wniosek. Fotoradarów jest zdecydowanie za mało a mandaty zdecydowanie za niskie.


Andrzejek, nie mów tak publicznie bo będą kazali Ci zrobić prawo jazdy i zacząć jeździć albo wkleją zdjęcia swoich rozbitych samochodów.

MYŚL!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Lis 2013r. 13:28  
Cytuj
CYTAT


Andrzejek, nie mów tak publicznie bo będą kazali Ci zrobić prawo jazdy i zacząć jeździć albo wkleją zdjęcia swoich rozbitych samochodów.


A co konkretnie chciał kolega przekazać swoim wpisem?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 222
Dołączył: 1 Gru 2010r.
Skąd: St.Wola oś.Centralne
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lis 2013r. 14:02  
Cytuj
Przeczytaj ten wątek:
http://stalowemiasto.pl/forum/forum.php?mode=pokaz_posty&id=738679
Na co dzień pracuje, jako kierowca autobusu i jazda nie jest dla mnie szpanem tylko pracą. Ulica miejscem pracy, a tacy mistrzowie dróg utrudnieniem w robocie. Moderator kazał mi kupić samochód i zdać na prawo jazdy, a inny pokazywał rozbity samochód.

MYŚL!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 40
Dołączył: 7 Kwie 2010r.
Skąd: stalowa okolice
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lis 2013r. 09:40  
Cytuj
Perełka 1.- sotje na pasach (kobieta). pan jedzie sam autem. zatrzymuje się,uśmiecha, łapie kontakt wzrokowy.. Perełka 2.- stoje na pasach. jedzie pan z pasażerką. nie zatrzyma się. skupiony patrzy przed siebie. pasażerka mruży oczy, obcinka.. Perełka 3.- stoje na pasach z wózkiem dziecięcym, nikt się nie zatrzyma. nawet pan który jedzie sam już mnie nie widzi, nie uśmiecha się ..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lis 2013r. 15:42  
Cytuj
60 letnią PERŁĘ za kółkiem na drodze to spodkałem w niedzielę - wymusiła pierwszeństwo koło jubilatu i jeszcze mi się w czoło pukała zaklopotany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »