NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
Problem z Centralnym w oplu, co jest nie tak z zamkiem ?
Posty: 711
Dołączył: 0 00 0000r.
Skąd: Tarnobrzeg - Stalowa
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 16 Paź 2013r. 10:07  
Cytuj
Witam
Postaram się opisać swój problem szybko i w miare zrozumiale.

Posiadam Vectre B z Centralnym, który niby działa ale...
No właśnie kiedy jest zamknieta - otworze wszystkie drzwi oprócz drzwi kierowcy. Jeżeli jest otwarta to po wcisnieciu guzika w pilocie drzwi się wszystkie zamykają i po sekundzie automatycznie się otwierają (coś jakby drzwi były niedomknięte). Silnik i siłownik jest dobry w drzwiach od kierowcy, gdyż zamykają się (po chwili sie otwierajac oczywiscie). Jeżeli zamkne drzwi od srodka guzikiem w drzwiach to sie zamkna wszystkie tak jak powinny. Nie bardzo rozumiem o co chodzi.

Jak zamykam i otwieram kluczykiem centralny dziala tak jak powinien.

Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieję z was, bo wszyscy jesteście tacy sami.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Paź 2013r. 10:07  
Cytuj

Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieję z was, bo wszyscy jesteście tacy sami.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 21 Cze 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Paź 2013r. 13:02  
Cytuj
Można sprubować tak,włożyć kluczyk do stacyjki, przekręcić zapłon, zamknąć i otwożyć. U mnie pomagało.Powodzenia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 711
Dołączył: 0 00 0000r.
Skąd: Tarnobrzeg - Stalowa
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 16 Paź 2013r. 17:59  
Cytuj
To jest kodowanie kluczyka, ktore mi niestety nie pomoglo. A moze jakis serwis z centralnymi ?

Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieję z was, bo wszyscy jesteście tacy sami.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 212
Dołączył: 22 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Paź 2013r. 10:37  
Cytuj
Wydaje mi sie ze jedynym sposobem bedzie zakup nowej centralki wraz z nowymi pilotami (prawdopodobnie glupieje elektronika, moze jakas wilgoc, zwarcie), mialem podobne problemy z centralnym i po wymianie na nowe wszystko dziala normalnie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Paź 2013r. 11:58  
Cytuj
Po wymianie na nowe zawsze będzie działać normalnie. Przeważnie jednak działa i po naprawie. Przyczyn może być naprawdę wiele. W mojej foce jest to samo, na zimnie zamki się otwierały i zaraz zamykały. Z kluczyka otwierały się tylko drzwi kierowcy. Kiedyś wymieniłem wszystkie drzwi na jakieś z anglika, nie chciało mi się wymieniać zamków i teraz jak naciskam przycisk w pilocie, to nigdy nie wiem co się wydarzy. Co sięotworzy, co zamknie umiech W Fordzie np. problemem głupiejących zamków są małe, czerowne gumki w centralce, które z czasem tracą swoje właściwości i stwarzają różne problemy. Rozwiązaniem jest ich usunięcie i wszystko wraca do normy.
Jeżeli chodzi o zamki i elektronikę to wiele osób poleca p. Chamerę Zbigniewa. Ostatnio podobno można go zastać w Auto Szwedo na Przemysłowej. Ogólnie polecam Ci zajrzeć w mój wątek umiech http://stalo(...)d=713282
Pozdrawiam i powodzenia życzę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »