NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
2 mikrofony w laptopie - jak włączyć?, Co zrobić, by działały dwa mikrofony jednocześnie?
Posty: 327
Dołączył: 13 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2013r. 20:28  
Cytuj
Witam,
Potrzebuję instrukcji krok po kroku co zrobić, żeby działały dwa mikrofony w laptopie jednocześnie. Oczywiście w laptopie standardowo jest jedna karta dźwiękowa i na niej mikrofon działa bez zarzutów. Kupiłam kartę dźwiękową na usb i po podłączeniu mikrofon także przez nią działa, ale przestaje działać karta muzyczna wbudowana. Pewnie trzeba coś poprzestawiać w ustawieniach, ale co? Dodam, że potrzebuję dwóch mikrofonów do zwykłej zabawy karaoke w domu, by mogły śpiewać dwie osoby jednoczesnie do dwóch różnych mikrofonów i żeby było je obie słychać w głośnikach.
(Windows XP)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2013r. 20:28  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
NEC
NEC
Posty: 76
Dołączył: 4 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2013r. 22:01  
Cytuj
Pogooglałem trochę za tym tematem, jest kilka wątków bez podania skutecznego rozwiązania, jeden jest skuteczny, ale tylko wskazuje kierunek, a nie jest instrukcją. Jeśli potrafisz taką podpowiedź wykorzystać, to proszę LINK

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 146
Dołączył: 17 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2013r. 09:06  
Cytuj
zamiast kombinowac z kartą lepiej kupić to
http://alleg(...)443.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 327
Dołączył: 13 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2013r. 19:10  
Cytuj
Dzięki NEC, ale nie za bardzo wiem co z tą informacją zrobić. Ja mam Windowsa XP, a oni piszą o 7. A za komentarze typu kudlaja dziękuję. Mam w domu dwa porządne mikrofony i wiem, że da się je podłączyć jednocześnie na dwóch osobnych kartach. Tylko kwestia ustawień w komputerze. To nie jest kombinowanie tylko trzeba się na tym znać trochę, a ja jestem pod tym względem zielona i dlatego proszę Was o pomoc.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1985
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2013r. 19:33  
Cytuj
Podaj model laptopa i karty dźwiękowej. Jakiego programu używasz do „zabawy karaoke”?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 327
Dołączył: 13 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2013r. 20:57  
Cytuj
Lenovo R61i, SoundMAX HD Audio wbudowana, Generic USB Audio Device ta kupiona (jeśli to właśnie o te nazwy chodzi). Programu żadnego nie używam. Korzystam ze stron www karaoke.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 327
Dołączył: 13 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Paź 2013r. 11:19  
Cytuj
CYTAT
zamiast kombinowac z kartą lepiej kupić to
http://alleg(...)443.html



Kupiłam adapter z mikrofonami... myślałam, że pomoże... Chyba jestem za głupia na podłączenie nawet tego, bo nie chce działać. I co dalej?
Oczywiście wszystko wykrywa. Nowy sprzęt wykryty i gotowy do użycia. Takie okienko wyskakuje, ale nie działa... znaczy może tak... podczas robienia testu mikrofonu jest ok, słychać wszystko prawie normalnie, bo z takim dziwnym pogłosem jak pani zapowiadająca pociągi na PKP(i to samo dzieje się przy drugiej karcie dzwiękowej), a po zakończeniu testu przestaje działać. Już nie wiem co mam zrobić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 30
Dołączył: 11 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 11 Paź 2013r. 11:59  
Cytuj
zmien oprogramowanie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 327
Dołączył: 13 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Paź 2013r. 20:53  
Cytuj
CYTAT
zmien oprogramowanie


A dokładniej co masz na myśli?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 327
Dołączył: 13 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Paź 2013r. 10:42  
Cytuj
No dobra to może z innej strony. Kto wie jak coś takiego zrobic i ile życzy sobie za taką usługę?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
NEC
NEC
Posty: 76
Dołączył: 4 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Paź 2013r. 14:05  
Cytuj
Mogę spróbować Ci pomóc, choć nie obiecuję, że dam radę, ale niczego też w zamian nie oczekuję. Jeśli taka opcja Cię interesuje, podaj namiary do siebie na noreplace_at_gmail.com

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 327
Dołączył: 13 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lis 2013r. 11:32  
Cytuj
NEC wiadomość na privumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 327
Dołączył: 13 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Maja 2014r. 19:04  
Cytuj
Może komuś się przyda...
Zrobiłam to w taki sposób, że jeden mikrofon podłączam pod wbudowaną kartę i do niej też jest podłączona wieża przez którą słychać muzykę i głos z mikrofonu. Drugi mikrofon natomiast podłączam pod tą dodatkową kartę na usb i do niej głośniki komputerowe przez które słychać głos z drugiego mikrofonu. Niestety nie doszłam do tego jak zrobić, by dźwięk wychodził przez jedno źródło - tylko poprzez wieżę... ale jeśli odpowiednio ustawi się głośność we wszystkich głośnikach to jest ok i do zabawy jak najbardziej się nadaje. Świetna zabawa gwarantowana;) Polecamsmiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 142
Dołączył: 30 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2014r. 01:12  
Cytuj
Nie jestem może ekspertem od muzyki, ale wydaje mi się, że rozwiązanie, którego szukasz nie leży po stronie zainstalowania dwóch kart dźwiękowych. Dlaczego? Ponieważ w każdej chwili komputer może kierować obsługą dźwięku wyłącznie na jednej kacie. Mając dwie, możesz wybrać w danej chwili tylko jedną.
Rozwiązanie, którego szukasz to podłączenie dwóch mikrofonów poprzez "coś" do jednego wejścia w karcie dźwiękowej. Czym jest to "coś"? Tutaj wypowiedzą się znawcy od dźwięku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 327
Dołączył: 13 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2014r. 08:33  
Cytuj
Kupiłam to "coś" to taki audio adapter usb i po podłączeniu działa, ale... nie słychać głosu z mikrofonów w głośnikach. Można się bawić w karaoke poprzez specjalne do tego programy i jak najbardziej się nadaje, program wykrywa mikrofony, można rywalizować itp. Mi natomiast chodziło o to, by głos był słyszalnysmiech2 i to rozwiązanie o którym napisałam jest naprawdę ok i wystarczające.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »