NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
Nie działające wejścia USB w laptopie,
Posty: 42
Dołączył: 13 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sie 2013r. 21:31  
Cytuj
Witam. Jak w temacie: nie działają mi wejścia USB w laptopie ACER, czy ktoś się na tym zna i mógłby mi pomóc?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sie 2013r. 21:31  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 104
Dołączył: 3 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sie 2013r. 20:39  
Cytuj
Ściągnij sterowniki do USB pod posiadany model i zainstaluj, być może pomoże umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sie 2013r. 21:16  
Cytuj
nie działają ponieważ ? przeinstalowywałeś system ? są wyrobione (ruszają się), nie działają od kiedy? same przestały działać czy coś się stało ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 84
Dołączył: 15 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sie 2013r. 21:20  
Cytuj
Zapewne będzisz musiał wymienić płyte głowną. Proponuje servis na Siedlanowskiego Janusza Gałki , on zdiagnozuje i oceni co jest.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 42
Dołączył: 13 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sie 2013r. 21:24  
Cytuj
nie przeinstalowywałam systemu, nic się nie rusza, same przestały działać, już od jakichś 3 miesięcy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sie 2013r. 21:24  
Cytuj
CYTAT
nie przeinstalowywałam systemu, nic się nie rusza, same przestały działać, już od jakichś 3 miesięcy

podaj dokładny model laptopa

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 42
Dołączył: 13 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sie 2013r. 21:30  
Cytuj
Acer Aspire 5100, BL51

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 42
Dołączył: 13 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sie 2013r. 21:41  
Cytuj
Dodam, że mam Vistę, 64-bit

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sie 2013r. 21:43  
Cytuj
wejdź w menadżer urządzeń następnie kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej następnie urządzenie kompozytowe USB -- > sterowniki --> aktualizuj (lub odinstaluj i zainstaluj) to samo zrób z wirtualizacja USB. Jeśli nie będzie nadal działać wejdź na stronę: http://www.acer.(...)/drivers i ściągnij odpowiednie sterowniki do płyty głównej i gniazd USB. Sterowniki trzeba ściągnąć pod odpowiedni system windows.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 42
Dołączył: 13 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sie 2013r. 21:50  
Cytuj
Po rozwinięciu : "kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej" mam jedynie coś takiego:
główny koncentrator USB x3,
Kontroler EHCI USB 2.0 procesora komunikacji We/Wy ATI,
Kontroler OHCI USB 1.1 procesora komunikacji We/Wy ATIx2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sie 2013r. 22:04  
Cytuj
to wybierz główny kontroler USB

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 42
Dołączył: 13 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sie 2013r. 22:08  
Cytuj
za Twoja radą odinstalowałam jeden z głównych koncentratorów USB, za to teraz nie mogę znaleźć żeby od nowa zainstalowaćnie wiem
Nie jestem, aż tak dobra w te klocki jezyk
Na stronie Acer dla mojego systemu nie wyszukały się żadne sterowniki,dla Visty 32-bit są, a do 64-bit nie ma...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sie 2013r. 22:14  
Cytuj
jak odinstalowałaś to klikasz prawym, właściwości, sterownik (górna 2 zakładka) i bierzesz aktualizuj lub zainstaluj. Spróbuj doinstalować: FIR SMSC FIR Driver ze strony producenta (dla visa 32-bit) lub z tej strony: http://www.compu(...)sta.html
czy po włożeniu pendrive, lub klawiatury coś się dzieje ? wyświetla jakiś komunikat czy w ogóle nie reaguje ? czy przestały działać wszystkie porty w tym samym czasie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 42
Dołączył: 13 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sie 2013r. 22:33  
Cytuj
Nie mogę nic znaleźć, dziękuje serdecznie za chęć pomocy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sie 2013r. 22:36  
Cytuj
no nic, ale jeśli nie ma żadnej reakcji, to prawdopodobnie uszkodzenie mostka południowego, a więc naprawa będzie nie opłacalna. Można jedynie jeszcze sprawdzić napięcie 5V na gnieździe i to wszystko.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 42
Dołączył: 13 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sie 2013r. 22:47  
Cytuj
właśnie tego się obawiam, że naprawa będzie kosztowna.
Laptop ma kilka lat, nie działa już stacja dysków, w związku z czym nie ma możliwości przeinstalowania, przestały działać wejscia USB, pora pomyśleć o nowym sprzęcieneutralny
jeszcze raz dziękuję umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 670
Dołączył: 7 Gru 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sie 2013r. 23:09  
Cytuj
To niekoniecznie musi być coś poważnego, mogły się "kable" poluzować, albo system Ci je wyłącza.
Nie wiem jak to wygląda na viscie, ale wejdź w menadżer urządzeń, znajdź "kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej", rozwiń, wybierz usb, prawy klik i właściwości. Tam znajdź "zarządzenie energią" i odznacz "zezwalaj komputerowi na wyłączenie urządzenia w celu oszczędzania energii".
Poza tym wpisz w google coś w stylu "usb nie działa" i szukaj prostych sposobów, może coś pomoże, a jak nie to oddaj do serwisu, niech Ci sprawdzą czy coś poważnego, naprawiać od razu nie muszą.

Dorastając w tym kraju trzeźwiejemy z marzeń - K.Ś.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Sie 2013r. 08:23  
Cytuj
Ja tylko dodam od siebie, że jeżeli masz np 2 czy 3 gniazda USB i wszystkie przestały działać w tym samym momencie, to szczerze wątpię w usterkę mechaniczną polegającą na obluzowaniu się czegoś, odlutowaniu czegoś, odpadnięciu kabelków itp. nawet upalenie na płycie jakichś układów odpowiedzialnych za obsługę USB wydaje mi się mniej prwadopodobne niż zwykły problem systemowy. Ale oczywiście wszystko jest niestety możliwe, jak nie wyrabiasz, to albo umów się z kimś z forum na kawę w jakiejś restauracji z wi-fi, ew. zanieś do jakiegoś serwisu, zapewne przyczynę znajdą. Pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sie 2013r. 08:40  
Cytuj
Tak jak piszę moim zdaniem to mostek południowy, a naprawą laptopów zajmuję się już kilka lat. Gniazda USB nie są połączone kabelkiem są wlutowane w płytę główną a za ich prawidłową pracę odpowiada właśnie mostek południowy, moją diagnozę potwierdza dodatkowo nie działający cd-rom za który również odpowiada mostek południowy. Jeśli bardzo zależy Ci na tym lapku można robić rebelling ale to pomaga tylko na jakiś czas.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sie 2013r. 15:10  
Cytuj
Zubr wymienilbys klawiature w tosiba?? i postawil system od nowa?? model to l 650d-15m. Klawiature musialbym sobie zamuwic czy by mnie to nie interesowalo?? no i jak by to cenowo wyszlo?? no i czasowo najwazniejsze??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 29 Maja 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sie 2013r. 18:43  
Cytuj
Proszę napisać na e-mail: adrianch2.ac_(at)_gmail.com to rozwiążemy usterkę umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sie 2013r. 22:07  
Cytuj
CYTAT
Zubr wymienilbys klawiature w tosiba?? i postawil system od nowa?? model to l 650d-15m. Klawiature musialbym sobie zamuwic czy by mnie to nie interesowalo?? no i jak by to cenowo wyszlo?? no i czasowo najwazniejsze??

Jeśli masz nową klawiaturę to mogę bez problemu wymienić a kosztowało by Cie to piwko ;) tak po znajomości z forum. Mogę również zamówić u dostawców ale wtedy nie gwarantuję najniższej ceny. Daj znać na PW

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »