NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »
Nowy Temat Odpowiedz
Turborondo - co to jest,
~~surmis
ff
Wysłany: 12 Lut 2009r. 22:04  
Cytuj
Od jakiegoś czasu w różnych gazetach można przeczytać, że na ulicy Bojanowskiej planowana jest budowa "turboronda".
Wie ktoś co to jest to turborondo i czym turborondo różni się od ronda? Że niby będzie turboszybkie? turbookrągłe? Z góry dzięki za pomocumiech

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lut 2009r. 22:04  
Cytuj

 
 
 
 
~~tomek
ff
Wysłany: 12 Lut 2009r. 22:41  
Cytuj
Obrazek

Jedziesz od poczatku wjazdu na rondo po pasie kierujacym do konkretnego wyjazdu.

 
 
 
 
~~mavi
ff
Wysłany: 13 Lut 2009r. 07:21  
Cytuj
Ja takie rondo widziałbym na skrzyżowaniu Mickiewicza Ofiar Katynia Solidarności.Tam zdałoby egzamin.

 
 
 
 
~~surmis
ff
Wysłany: 13 Lut 2009r. 08:24  
Cytuj
Dzięki za pomocumiech

 
 
 
 
Posty: 75
Dołączył: 20 Sie 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lut 2009r. 09:14  
Cytuj
CYTAT
Ja takie rondo widziałbym na skrzyżowaniu Mickiewicza Ofiar Katynia Solidarności.Tam zdałoby egzamin.


popieram kolege

ZAPRASZAM GORACO NA MOJA STRONKE WWW.DJKUBUS.KEEP.PL OBSLUGA MUZYCZNA ( WESEL,POPRAWIN,BALóW,STUDNIóWEK,ZABAW I INNYCH IMPREZ) WIECEJ NA STRONIE.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 185
Dołączył: 2 Gru 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lut 2009r. 09:32  
Cytuj
a bo mało to rond w stalowej ?! sciana

wieś się bawi \' : )
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 156
Dołączył: 21 Paź 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lut 2009r. 10:10  
Cytuj
Ale takiego jeszcze nie mamy smiech2good

Nic na siłę, wszystko młotkiem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 31
Dołączył: 17 Gru 2007r.
Skąd: RST/RNI
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lut 2009r. 10:16  
Cytuj
Fajne to rondo jest..heeegoodgoodgood

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~Fafik
ff
Wysłany: 13 Lut 2009r. 12:58  
Cytuj
CYTAT
a bo mało to rond w stalowej ?! sciana


A co, światła lepsze? Rondo spowalnia ruch, ale nie tamuje tak jak światła.

Ps. Wiecie, dlaczego w Holandii nie ma praktycznie korków? Bo prędkość jest w miastach ograniczona do 30 km/h. Wszyscy jadą bardzo powoli, ale jadą. Ruch jest płynny, spokojny i dzięki temu korków praktycznie nie ma.

 
 
 
 
~~tomek
ff
Wysłany: 13 Lut 2009r. 13:40  
Cytuj
Chyba cos Ci sie pomylilo, na terenie Holandii ograniczenie w miastach to 50km/h, pewnie zobaczyles jakies ograniczenie dot. drogi osiedlowej, tak zreszta tez jest i u nas. Pomijam, ze tam jezdza Holendrzy, ktorzy sa raczej malo spontaniczni i zywiolowi, z reszta wola jezdzic rowerem po miescie niz samochodem.

 
 
 
 
~~mavi
ff
Wysłany: 13 Lut 2009r. 13:54  
Cytuj
Przypominam kierującym,że na małym rondku obok Policji należy sygnalizować tylko zjazd z ronda czyli używać tylko prawego kierunkowskazu.Z resztą na pozostałych także.I zachować odrobinę ostrożności i nie wjeżdżać na nie zbyt szybko - na wariata!!

 
 
 
 
~~barto
ff
Wysłany: 13 Lut 2009r. 14:01  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
a bo mało to rond w stalowej ?! sciana


A co, światła lepsze? Rondo spowalnia ruch, ale nie tamuje tak jak światła.

Ps. Wiecie, dlaczego w Holandii nie ma praktycznie korków? Bo prędkość jest w miastach ograniczona do 30 km/h. Wszyscy jadą bardzo powoli, ale jadą. Ruch jest płynny, spokojny i dzięki temu korków praktycznie nie ma.



W Holandii nie ma korków??
Hyba nigdy tam autem nie byłeś, ja jestem tam 4-5 razy w miesiącu, i bardziej zblokowanego kraju nie wiedziałem. Dodam że pracuje jako kierowca.

 
 
 
 
~~odwiert
ff
Wysłany: 13 Lut 2009r. 17:15  
Cytuj
ale sie będą chłopaki kręcić pędząc na dysko umiech

 
 
 
 
~~Stalówek
ff
Wysłany: 13 Lut 2009r. 20:50  
Cytuj
i o to chodzi.na Żwirkach kolo europejskiej tez powinni zrobic rondo bo wymiana samej sygnalizacji jest drozsza od dostosowania tego skrzyzowania do ruchu kolowego.na wysokosci dawnej vienny tez powinno byc.nie ma lepszych(i estetyczniejszych) skrzyzowan drogowych niz powiedzmy ronda albo wlasnie skrzyzowanie typu kolowego.tak trzymac.

 
 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »