NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Małżeństwo oszustów o nazwisku Michalik,
Posty: 25
Dołączył: 2 Wrz 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sie 2013r. 19:29  
Cytuj
Kochani piszę ten post bo zaczynają sie dziać nieciekawe rzeczy.Grasuje młażeństwo spod Jarosławia,które podnajmuje mieszkania !!! Sama jako własciciel wynajęłam potrzebującym a oni jeszcze tego samego dnia podpisali umowy jako właściciele z kilkoma osobomi .Sprawa jest od 2 tyg na policji mój apel
kochani piszcie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sie 2013r. 19:29  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5008
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 13 Sie 2013r. 20:10  
Cytuj
Wynajęli od Ciebie lokal,spisując stosowna umowę.
Domyślam się,że podali się potem za właścicieli Twojego mieszkania.
Puścili ogłoszenie o sprzedaży, po atrakcyjnej cenie.
Zainteresowani oglądali mieszkanie,następnie umówili się z chętnymi na konkretne godziny, u różnych notariuszy,ale tego samego dnia.
Spisywane były umowy wstępne z zaliczką np.30 proc.a reszta np.za kilka tygodni po sprawdzeniu dokumentów w księgach wieczystych,po spisaniu końcowej umowy o sprzedaży.
Notariusz ma chyba 3 dni na jej zarejestrowanie i stąd konieczność ich spisywania jednego dnia.
Niemal pewne,że Michalikowie to ich fałszywe dane.
Czy tak było?
Nie musisz się zbytnio martwić,ale trochę pieniędzy pójdzie.
Mieszkanie będzie Twoje.Sąd unieważni umowy,ale zajmie to sporo czasu i nerwów.
Niedoszli kupcy stracą jeszcze więcej -czasu,nerwów i kasy.

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Sie 2013r. 21:00  
Cytuj
cool girl...Florek .....where are you ??? ....cool girl

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 25
Dołączył: 2 Wrz 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sie 2013r. 22:41  
Cytuj
nie do koñca .Wynajełam mieszkanie tak jak to robia ludzie a tego samego dnia ten gówniarz wynaja moje mieszkanie kilku innym osobom podajac sie za wlasciciela -w sumie z żonka na zmiane.Dzisiaj pojawil sie chlopak i dobijał sie do drzwi wrzeszcząc że wynają mieszkanie .Chce dojsc do osob tak samo oszukanych może jak bedzie nas wiecej dorwa ich

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 171
Dołączył: 2 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Sie 2013r. 22:55  
Cytuj
Ale to oznacza ze jesli wynajmowalas mieszkanie wpisując umowę potrzebowalas danych z dowodu osobistego ?? Oni nie okazali takowego?? Musieli wpłacić depozyt na początek i pierwszy czynsz, ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 404
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sie 2013r. 23:02  
Cytuj
CYTAT
Kochani piszę ten post bo zaczynają sie dziać nieciekawe rzeczy.Grasuje młażeństwo spod Jarosławia,które podnajmuje mieszkania !!! Sama jako własciciel wynajęłam potrzebującym a oni jeszcze tego samego dnia podpisali umowy jako właściciele z kilkoma osobomi .Sprawa jest od 2 tyg na policji mój apel
kochani piszcie .....
NO NIE!!!! JAK MOŻNA ZNIEWAŻAĆ TAK "ŚWIĘTE" NAZWISKO!!!!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 171
Dołączył: 2 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Sie 2013r. 23:06  
Cytuj
(musieli pokazać swój dowod osobisty?)? Oni nie okazali takowego?? Musieli wpłacić depozyt na początek i pierwszy czynsz, ? Czy jakos poszłas im na rękę? I posuneli sie dalej wykorzystując twoja dobroć?? Mysle ze za pomocą umowy masz prawo w każdej chwili zrezygnować z wynajmowania tego mieszkania poszczególnym osobom w umowion czasie bez podania powodu np jesli podalas miesiąc czasu na wyprowadzke ( miesiąc przed- na wyptowadzke - bez powodu) s pozniej wchodzisz na mieszkanie zmieniasz zamki i wraca wszystko do normy bynajmniej jak tak to rozumuje

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Sie 2013r. 07:26  
Cytuj
Jezeli byla jakakolwiek umowa to chyba podstawowym jej punktem jest ten o zakazie podnajmowania przez najemce mieszkania osobom trzecim. Za zlamanie warunkow umowy rozwiazalbym ja w trybie natychmiastowym i nie szczypal sie. A sprawe oczywiscie zglosil gdzie trzeba.

I zadanie na dzis dla niektorych, sprawdzic w slowniku znaczenie slowa "bynajmniej". Sorki za brak polskich znaczkow, ale uzywanie takowych na telefonie to katorga :/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 25
Dołączył: 2 Wrz 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sie 2013r. 07:44  
Cytuj
ci oszuści są z LUBACZOWA zgłosily się do mnie juz 3 osoby które wynajęły moje mieszkanie ... szkoda mi ich bo wpłacili im sporo kasy niektórzy za pół roku z góry. W przeciągu 2 dni niewiem ile osób naciągnął i na ile mieszkan!!. On sobie dał ogłoszenie z moim mieszkaniem na stalowym mieście !!
LUDZIE zanim za coś zapłcicie sprawdzcie czy to właściciel - ja przychodzę z rachunkami gdzie są dane a on zapytanie poprostu jestem właścicielem i hey.
JA ZNALAZŁAM TYLE http://www.hande(...)awa.html
ale z tego co wiem żonka ma juz wyroki i dalej naciągaja ludzi

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sie 2013r. 07:44  
Cytuj
Wszyscy piszecie o umowie, tylko nie autorka postu. Dobrze wiadomo, że nie wszyscy umowy spisują bo "taniej", nie trzeba podatku płacić... no właśnie, a potem są takie kwiatki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 25
Dołączył: 2 Wrz 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sie 2013r. 08:22  
Cytuj
CYTAT
Wszyscy piszecie o umowie, tylko nie autorka postu. Dobrze wiadomo, że nie wszyscy umowy spisują bo "taniej", nie trzeba podatku płacić... no właśnie, a potem są takie kwiatki.


skoro piszę że wynajęłam to chynba normalne że spisałam umowę stąd mam ich wszystkie dane .A co do nich oni też spisywali umowy ... zreszta kto teraz wynajmuje na gębe .. nierozumiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Sie 2013r. 09:35  
Cytuj
Fakt, jeżeli ktoś działa od początku z zamiarem oszustwa, to w sumie wisi mu co podpisze, może i tysiąc umów podpisać i dwieście oświadczeń i przysiąc na zdrowie babci, że ma dobre zamiary.

Do autorki tematu mam taką prośbę, skoro dają ogłoszenia z Twoim lokum, to podaj link do ogłoszenia czy treść, jakie to mieszkanie, jaki numer kontaktowy wpisują oszuści. Piszesz, że szkoda Ci tych, co "wynajęli" u nich mieszkanie, a nie szkoda Ci tych, którzy zrobią to dziś czy jutro?? Najważniejsze jest ujawnienie tych osób i podanie jak największej ilości informacji, by inni mogli uniknąć problemów. Pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 171
Dołączył: 2 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Sie 2013r. 09:55  
Cytuj
CYTAT
zadanie na dzis dla niektorych, sprawdzic w slowniku znaczenie slowa "bynajmniej". Sorki za brak polskich znaczkow, ale uzywanie takowych na telefonie to katorga :/
szopen Ty człowieku sam sprawdz w słowniku a nie kogoś lapiesz za słówka, możliwe ze jestes polonista ale to nie miejsce na twoje wywody!
Ok jesli oni wynajęli mieszkanie a pozniej podnajeli innym to mysle ze błąd leży po stronie tych ludzi którzy podpisywali umowy najmu nie sprawdzając kto jest faktycznym właścicielem i napewno w umówie dalas warunki zeby natychmiast sie wynieśli w podobnych sytuacjach w końcu jestes właścicielem i masz prawo robić ze swoim mieszkaniem co chcesz! Pytanie; jak i po jakim czasie zorientowalas sie ze taka sytuacja zaistniała?? Moze twoja odpowiedz uchroni innych właścicieli od takich problemów. Nic tylko zmienic zamki

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 25
Dołączył: 2 Wrz 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sie 2013r. 10:06  
Cytuj
jakoś 3dni po wynajęciu im zgłosił się do mnie fajny chłopak, który znalazł do mnie dojscie a sam 1-go podpisał umowe z tym Michalikiem, tylko ze wczoraj pojawił się jeszcze nowy facet który miał się wprowadzic od 10tego ... .Ja juz wprowadziłam uczciwych ludzi na to mieszkanie a tu takie klocki... co robić

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Sie 2013r. 10:20  
Cytuj
CYTAT
Ja juz wprowadziłam uczciwych ludzi na to mieszkanie a tu takie klocki... co robić

Napisać o jakie mieszkanie chodzi! Bo wreszcie zlezie Ci się tuzin ludzi, a w końcu ktoś Ci drzwi rozp... bo nigdy nie wiesz, kogo w ciula zrobią. Są tacy, którzy mogą się cholernie wkurzyć i będzie im wszystko jedno na kim/czym swoją złość rozładują. Ci, którzy u Ciebie mieszkają też Cię wreszcie oleją, bo będą im codziennie jacyś ludzie z awanturami przychodzić. I nie pytaj już co masz robić, bo jak Ci się napisze coś, to widać nie dociera. Powodzenia.

CYTAT
szopen Ty człowieku sam sprawdz w słowniku

A po co? Ja znam znaczenie tego słowa.

CYTAT
możliwe ze jestes polonista ale to nie miejsce na twoje wywody!

Polonistą nie jestem, ale język polski znam i rozumiem. A co do wywodów, to jest to miejsce dobre jak każde inne. Chciałem pomóc, dyskretnie zwrócić Ci uwagę, że się kompromitujesz, bo wygłaszasz coś, po czym podsumowujesz, że absolutnie się ze samym sobą nie zgadzasz. Widzę, że Cię to mocno ubodło, bynajmniej nie taki był mój zamysł. Pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 981
Dołączył: 6 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sie 2013r. 10:23  
Cytuj
Ty w zasadzie - poza uświadamianiem zgłaszającym się do Ciebie lokatorom, że padli ofiarą oszustów i wskazaniem, które ogłoszenie jest trefne - nic nie możesz zrobić. To sprawa między pp.Michalik, a oszukanymi bo to nie z Tobą potencjalni najemcy zawarli umowy na najem lokalu. Szkoda tylko, że musisz jeszcze przepraszać za coś czego nie zrobiłaś.

Zjadł owoc z drzewa poznania i ten smak na zawsze pozostanie mu w ustach. Henry James
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Sie 2013r. 10:32  
Cytuj
CYTAT
To sprawa między pp.Michalik, a oszukanymi bo to nie z Tobą potencjalni najemcy zawarli umowy na najem lokalu.

Niestety właścicielka mieszkania rykoszetem dostanie. Natomiast jest kwestia umowy. Nic o niej nie wiemy, podobno była podpisana. Jeżeli w umowie była mowa o wynajmowaniu przez najemcę mieszkania (a to chyba obowiązkowy zapis, chyba, że się człowiek godzi na to, by z mieszkaniem działy się cuda, na które wpływu nie ma) to autorka tematu jest stroną i jest to również sprawa pomiędzy nią, a najemcą-oszustem. Oczywiście nie dowiedzieliśmy się, czy taki zapis w umowie jest, bo autorka pyta, prosi o pomoc, a nie przedstawia sprawy dość jasno.
Zresztą, od tego jest bardzo dobre http://forumprawne.org/ ew. polecam dopytać tu: Biuro Porad Prawnych i Obywatelskich Fundacji „Fundusz Inicjatyw” ul. Kwiatkowskiego 9, pokój 153, 154, tel./fax: 15 814 91 14, (Budynek Inkubatora Technologicznego) (adres z sieci, nie wiem na ile aktualny).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 25
Dołączył: 2 Wrz 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sie 2013r. 10:48  
Cytuj
byłam na policji i wiem żenic nie mogę zrobić oszukani maja straszny problem chcę im jakoś pomóc dlatego jest ten post:
z prośbą mo że ktos to przeczyta i razem udupimy toważystwo
a.... miałam wyrażny zapis :

3. wynajął, podnajął albo oddał do używania lokal lub jego część bez pisemnej zgody Wynajmującego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 981
Dołączył: 6 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sie 2013r. 10:51  
Cytuj
CYTAT
Jeżeli w umowie była mowa o wynajmowaniu przez najemcę mieszkania (a to chyba obowiązkowy zapis, chyba, że się człowiek godzi na to, by z mieszkaniem działy się cuda, na które wpływu nie ma) to autorka tematu jest stroną i jest to również sprawa pomiędzy nią, a najemcą-oszustem. Oczywiście nie dowiedzieliśmy się, czy taki zapis w umowie jest, bo autorka pyta, prosi o pomoc, a nie przedstawia sprawy dość jasno.


Ja po prostu z góry założyłam (może faktycznie zbyt pochopnie umiech), że zapis o zakazie podnajmowania to obowiązkowy punkt każdej umowy najmu lokalu i nikt nie jest na tyle szalony, żeby takowy zapis pominąć.

Zjadł owoc z drzewa poznania i ten smak na zawsze pozostanie mu w ustach. Henry James
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Sie 2013r. 11:02  
Cytuj
CYTAT

a.... miałam wyrażny zapis :

3. wynajął, podnajął albo oddał do używania lokal lub jego część bez pisemnej zgody Wynajmującego.

Trochę obcięty ten zapis, ale chodzi pewnie o warunki rozwiązania umowy, jeżeli... i tu pkt. 3. Więc może troszeczkę wyolbrzymiłem wagę tego zapisu, gdyż pewnie pozwala Ci on jedynie na zerwanie umowy, co w zasadzie problemu nie rozwiąże. Jeżeli chodzi o oszukanych "lokatorów", to tak jak napisała truskawka czy powiedziano Ci na policji, wydaje mi się, że nie możesz zrobić nic. Jedynie śledzić w sieci ogłoszenia, które mogą być Twoim mieszkaniem i zgłaszać je administracji do usunięcia.

Myślę, że teraz sprawa powinna przycichnąć, bo przecież ktoś u Ciebie mieszka. Nikt nie wynajmie mieszkania bez jego obejrzenia, przy oglądaniu sprawa się powinna wyjaśnić. Zmiana zamków obowiązkowa, bo państwo oszuści będą mieć klucze i mogą pokazać mieszkanie pod nieobecność lokatorów i informować, że mieszkańcy są już na wylocie i zwalniają mieszkanie np. od 25 sierpnia. Gdyby mieszkanko było puste, łatwiej by było kontynuować niecny proceder, jeśli jednak ktoś tam mieszka, to nowych lokatorów nie powinno przybywać. No chyba, że jacyś kretyni biorący chatę w ciemno, tych z kolei nie powinno Ci być szkoda. Powodzenia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sie 2013r. 12:28  
Cytuj
jusek podobne czytałem w angorze gość w podrobionym dowodzie wynaja mieszkanie a potem w 1 dzień!!!!!!!!!!! sprzedał 3 rożnym osobom:szok:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 150
Dołączył: 29 Gru 2006r.
Skąd: Stalowa Wola/Gdańsk
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sie 2013r. 19:02  
Cytuj
Ja myślę, że buraki też czytały ten artykuł i ot, tak im wpadło do głowy, że taki sam numer można wykręcić na Podkarpaciu. Gazety, ale i internet to kopalnia wiadomości dla oszustów. Niestety.

Maciej =========================================== Gdy nie mamy, co kochamy, to kochamy to, co mamy :)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 171
Dołączył: 2 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Sie 2013r. 19:44  
Cytuj
W takim razie kupując mieszkanie lub wynajmujac dobrze by było poprosić właściciela o inny dowód oprócz dowodu osobistego np prawo jazdy, paszport . W tym momencie jeden dowód nie jest gwarancja uczciwości sprzedającego

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 17 Sie 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sie 2013r. 10:43  
Cytuj
ja z tymi oszustami mialem tez doczynienia ale na szczescie nie sprzedali ani nie wynajeli mi mieszkania ale wynieswli mi fotel i odkurzacz jak sie wynosili,chcialbym ich dorwac,mysle ze wspolnymi silami mozna to zrobic

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 17 Sie 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sie 2013r. 22:58  
Cytuj
Witam czy to chodzi o małżeństwo państwa P.i M. Michalikow? Co mają 3 małych dzieci?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »