NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »
Nowy Temat Odpowiedz
Piersi z indyka,
Posty: 83
Dołączył: 22 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sie 2013r. 12:26  
Cytuj
Gdzie kupię świeże piersi z indyka ??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sie 2013r. 12:26  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 553
Dołączył: 5 Gru 2011r.
Skąd: Pysznica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sie 2013r. 12:38  
Cytuj
We Fracu są, ale nie wiem czy codziennie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 83
Dołączył: 22 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sie 2013r. 13:24  
Cytuj
A w Lidlu są ?? Pilnie potrzebuje ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 75
Dołączył: 28 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sie 2013r. 13:27  
Cytuj
Chcesz z Lidla czy chcesz swieze? Idź do mathiasa a nie bediesz kupowac jakies badziewie pakowane na tackach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 83
Dołączył: 22 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sie 2013r. 13:35  
Cytuj
obojętne skąd ważne żeby nie mrożone , a raz widziałam w lidlu i dlatego pytam i łatwiej by mi było dotransportować do domu w tackach (30 km)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Sie 2013r. 14:08  
Cytuj
Czyli nie tyle świeże, co nie mrożone. Uwielbiam takie skróty myślowe umiech Wiem, że we Fracach są, np. w centrum dużym.

Polecę trochę obok tematu, ale się odniosę do wypowiedzi powyżej. Co do badziewia na tackach, to jakiś czas temu zacząłem się zastawiać co jest przyczyną tego, że tak wielu z nas odrzuca od mięsa na tackach, a zajadamy się tym sprzedawanym luzem. Gdyby się zastanowić, to: mięso na tackach/we foliach/zgrzewkach etc. to mięso (choć głównie wędliny) często pakowane świeżo przez producenta, zapakowane w sterylnych warunkach, próżniowo, bez dostępu powietrza niezbędnego do życia bakteriom i wysuszającego mięso, opisane dokładnie jeśli chodzi o skład, termin przydatności, datę zapakowania. Mięso luzem? Mięso nie wiadomo z kiedy, przetrzymywane w otwartych skrzynkach, rzucane jedno na drugie, po którym niejednokrotnie łażą stada much, mięsa mrożone, odmrażane, myte, odświeżane, które nie raz upadło na podłogę / ziemię etc. Cóż, gdyby się poważnie zastanowić, mięso pakowane jest lepsze, a jednak znam wiele osób, które uważają, że to jakieś dziwne, stare mięso, nienadające się do normalnej sprzedaży. Oczywiście są mięsa na tackach, pakowane na zapleczach, które de facto są niczym innym jak to sprzedawane w gablotach (jeśli nie ma stoiska mięsnego jak np. w biedronie, to jedyny sposób, by np. kuraka sprzedać. Pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 75
Dołączył: 28 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sie 2013r. 14:18  
Cytuj
Szopen- pewnie ze względu na to, że na tackach pod mięsem znajdujemy tzw pampersy, które są nasączane niemalymi ilosciami wody, za którą płacimy jak za mięso.
Co do mięsa "luzem" jest tak jak piszesz "jasna cholera wie co sie z nim działo", dlatego nie kupuje miesa luzem w byle jakich osiedlowkach, głównie odwiedzam intermarche w Nisku bo tam schodzą takie ilości mięsa ze niejednokrotnie go po prostu brakuje jak dla mnie jest to jakiś odnośnik świeżosci. Reszty nikt nie moze byc pewny, nawet tego, że mięso z tacek nie bylo rozpakowywane i pakowane na nowo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sie 2013r. 14:27  
Cytuj
CYTAT
Szopen- pewnie ze względu na to, że na tackach pod mięsem znajdujemy tzw pampersy, które są nasączane niemalymi ilosciami wody, za którą płacimy jak za mięso.
Co do mięsa "luzem" jest tak jak piszesz "jasna cholera wie co sie z nim działo", dlatego nie kupuje miesa luzem w byle jakich osiedlowkach, głównie odwiedzam intermarche w Nisku bo tam schodzą takie ilości mięsa ze niejednokrotnie go po prostu brakuje jak dla mnie jest to jakiś odnośnik świeżosci. Reszty nikt nie moze byc pewny, nawet tego, że mięso z tacek nie bylo rozpakowywane i pakowane na nowo.

Dokładnie sam widziałem na nocnej zmianie w jednym z dużych sklepów (nie w stw) pani ładnie rozpakowywała szynkę i mięso po czym na metkownice i nowe folijki szły z nową datą...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Sie 2013r. 14:31  
Cytuj
CYTAT
Szopen- pewnie ze względu na to, że na tackach pod mięsem znajdujemy tzw pampersy, które są nasączane niemalymi ilosciami wody, za którą płacimy jak za mięso.

Oj to chyba przesada. Coś tam faktycznie jest, natomiast zbyt rzadko kupuję takowe mięso, by się faktycznie ustosunkować. Być może.

CYTAT
głównie odwiedzam intermarche w Nisku

Jak wiele osób. I większość chwali sobie wyroby z ich własnej wędzarni. A ja się zastanawiam, muszę kiedyś dopytać, gdzie, w jakim mieście jest ta wędzarnia, bo jeśli jest z tyłu, na zapleczu, to ja dziękuję za takie mięso wędzone (nabijane aromatem). Dziś coraz częściej, w markecie na małej powierzchni możemy znaleźć piekarnię, wędzarnię, hodowlę świń. Z tą hodowlą świń nie żartuję, gdyż słyszałem, że część mieszkańców Niska chwali sobie świeżość mięsa w InterMarche, gdyż osobiście na własne oczy widzieli dostawy żywca, głównie żywych świń, które rozładowywano na zapleczu. Tam natomiast prowadzi się ubój, a następnie rozbiera takie świnki i klient dostaje świeżutki towar najwyższej jakości. Cóż, legenda żyje i rożnie w świn.. siłę umiech Ja nie lubię Intera w weekendy, bo w soboty kolejka do wędlin składa się zwykle z 30-40 osób. Pozdrawiam.

ps. mam nadzieję, że te piersi udało się zakupić umiech

ps.2
CYTAT
Dokładnie sam widziałem na nocnej zmianie w jednym z dużych sklepów (nie w stw) pani ładnie rozpakowywała szynkę i mięso po czym na metkownice i nowe folijki szły z nową datą...

Dlatego chodzi mi głównie i przede wszystkim o mięsa, wędliny pakowane próżniowo przez producenta. Te są jednak niestety o wiele droższe. A proceder, o którym wspomniałeś, to barbarzyństwo. Zaloguj się po jakimś pseudonimem i najlepiej podaj nazwę sklepu, żebym siętam czasem nie zaplątał umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 75
Dołączył: 28 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sie 2013r. 14:37  
Cytuj
A jaki z tego wniosek? Jak nie kupisz "cwiartki" albo "polowki" od rolnika i nie zrobisz sam kielbasy, którą pozniej uwedzisz to nie zjesz dobrego miesa.
Ja tylko przedstawiam jaka mamy sytuacje sklepach. W intermarche szynki są wędzone sztucznym dymem, ale mimo wszystko wole szynke, którą na miejscu rozebrali i uwedzili i wyjezdza do mnie swieża bo wiem, że nie truje sie jakąś padliną jedyne co to smak nie jest taki jak z wiejskiej wędzarni. Z dwojga zlego wybieram intermarche bo wlasnie dzieki tym kolejkom ludzi wiem, że filet z kurczaka tez jest swiezy bo w sobote ludzie wykupili kilkadziesiat jak nie kilkaset kilogramów i sklep musiał dowieźć świeże.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Sie 2013r. 14:42  
Cytuj
CYTAT
wiem, że filet z kurczaka tez jest swiezy bo w sobote ludzie wykupili kilkadziesiat jak nie kilkaset kilogramów i sklep musiał dowieźć świeże.

Tu się zgadza jak najbardziej. Im więcej schodzi, tym krócej leży. Zgadzam się również co do zakupu włąsnej krowy/świni. Taniej, zdrowiej, smaczniej. Tylko coraz trudniej kupić, zrobić, przechowywać :/ Ja osobiście wędlinę jadam od święta. Zbyt dużo się naczytałem/słyszałem/oglądałem by zajadać się tym bez opamiętania. Pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 75
Dołączył: 28 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sie 2013r. 14:53  
Cytuj
Podzielamy to samo zdaniesmiech2 Na szczescie mam szwagra na wsi, ktory hoduje swoje swinki, raz w roku zabijamy na pół, masaż nam rozbiera a potem dwa dni wędzenia pod stodołą kielbas, szynek i boczków. To jest zarcie, którego sie nie brzydze. W pozostalych przypadkach podchodze bardzo ostrożnie dlatego intermarche w Nisku przynajmniej w niewielkim stopniu jest w stanie zapewnić minimalny poziom jakości.

PS. zawsze w chlodni leżą tam tez dorodne filety z indyka, któe niejednokrotnie ktos przy mnie kupował więc autorka moze sie smialo udac.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 83
Dołączył: 22 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sie 2013r. 10:55  
Cytuj
Kupiłam w intermarche , kiedyś kupiłam tam kiełbase i rzeczywiście o niebo lepsza niż w sklepikach przy domu ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 57
Dołączył: 4 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sie 2013r. 11:09  
Cytuj
@Podzielam mojego przedmówce co mówił o mięsach pakowanych do tzw "tacek". Robię akurat w kurakach w anglii i mam świadomość już jak to mniej więcej wszystko wygląda. I taka prawda że najlepsze piersi są na tackach nie pakowane luzem. Te z tacek muszą przejść przez około 3 osoby odp za świeżość i pakowanie. Wystarczy podczas pakowania patrzeć na date ważności oraz czy czasami nic nie pływa w środku jeśli chociaż jest jakaś niewielka ilość płynów tzn że już dosyć długo stoi a zmienianie daty na paczkach jest częstym sposobem na sprzedanie mięsa umiech. Dobrze jest także kupować zamrożone piersi są tańsze tak mi się wydaje i też są bardzo dobre bo mrożone zaraz po pakowaniu. A te luzem to czasami są takie które nie zostały sprzedane wcześniej wróciły zostały wymyte i z powrotem na sklep umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5008
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 8 Sie 2013r. 12:06  
Cytuj
Zdrowe jedzonko:

http://www.wykop(...)e-mieso/

A tak nas robią w...(jak w tytule):

http://www.youtu(...)UA#at=56

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »