NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
Kasa Fiskalna -przegląd,
Posty: 132
Dołączył: 14 Paź 2009r.
Skąd: STW
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sie 2013r. 19:14  
Cytuj
Witam,ostatnio wykonywałem po 2 latach od zakupu kasy przegląd-ponoć obowiązkowy. Pan przyjechał 5 minut pobawił się kasą wbił pieczątkę do książeczki i wypisał rachunek na 250 zł. Chciałbym się dowiedzieć od osób, które użytkują kasy czy tez tyle płacicie czy po prostu ja tak trafiłem bo 250 zł za parę minut klikania palcem to trochę przesada.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sie 2013r. 19:14  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 169
Dołączył: 12 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sie 2013r. 19:23  
Cytuj
Przegląd faktycznie jest obowiązkowy i faktycznie co 2 lata (wcześniej było co roku) - takie przepisy. Jeżeli nie będziesz wykonywał przeglądów okresowych US może zażądać zwrotu ulgi jaką dostałeś na kasę przy likwidacji kasy lub sypnąć karę przy kontroli. Co do faktury to chyba faktycznie trochę dużo - powinieneś zapytać przy zakupie kasy ile będzie kosztować jej serwisowanie. Co prawda teraz serwisom przybyło trochę obowiązków jeżeli chodzi o serwisowanie kas i drukarek fiskalnych, ale moim zdaniem przepłaciłeś.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5007
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sie 2013r. 19:28  
Cytuj
Różne kasy, różne koszty serwisu.
Kupując kasę warto pytać o ceny przeglądu bo te najtańsze są najdroższe co 2 lata niestety. Różnica rzędu 100zł co dwa lata to sporo

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sie 2013r. 20:01  
Cytuj
Niedawno kupilem nowa kase Elzab mini i do niej serwis ma kosztowac 80 zl tak mnie poinformowano przy zakupie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 132
Dołączył: 14 Paź 2009r.
Skąd: STW
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sie 2013r. 20:35  
Cytuj
Co do modelu to mam takie coś http://www.novit(...)o-e.html

Także żaden jakiś skomplikowany model dlatego cena przeglądu mnie trochę zdziwiła. Orientujecie się czy przeglądu może dokonać tylko firma, która mi ja sprzedała czy mogeę poszukać jakiegoś innego serwisanta???

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sie 2013r. 20:55  
Cytuj
Moze zadzwon na infolinie producenta kasy i tam dopytaj sie o serwisantow w Twojej okolicy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 132
Dołączył: 14 Paź 2009r.
Skąd: STW
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sie 2013r. 21:17  
Cytuj
No chyba własnie tak zrobię. Dzięki za wszystkie rady umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »