NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Motoryzacja »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Gdzie tanio i dobrze wymienić olej w aucie?,
Posty: 51
Dołączył: 22 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lip 2013r. 14:57  
Cytuj
Jak w temacie umiech bardzo proszę o odpowiedzumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lip 2013r. 14:57  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lip 2013r. 15:02  
Cytuj
Olej wymienić to każdy dobrze wymieni umiech nawet samemu można pod warunkiem że filtr oleju w miarę na wierzchu jest i jest do niego łatwy dostęp. Jeśli nie chcesz sam/a się w to bawić kup dobry olej i filtr i podjedź do mechanika czy to na automobilklub, czy do Tabora (sandomierska) czy do AutoCaft (mireckiego) każdy zrobi to dobrze, a koszt ok 10-20zł w zależności od mechanika.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lip 2013r. 19:41  
Cytuj
zubr Ty nie wiesz co piszesz, zaraz mentor od gwalcicieli mechanikow zrobi Ci wyklad, a najblizej pewnie mozna wymienic w jakims Lublinie moze nawet i dalej smiech2 A tak na serio to kazdy mechanior wymieni Ci, i tak jak zubr pisze jak masz latwy dostep do filtra i odpwiedni klucz do spustu (korka, uśruby) oleju to zrobisz to sam. Jakas plaska miska plastikowa pod silnik i dasz rade umiech Ja olej wymieniam sobie zawsze sam, nie dla oszczednosci a dla satysfakcjiumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
kNm
kNm
Posty: 57
Dołączył: 24 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 30 Lip 2013r. 20:28  
Cytuj
Moderowano przez: zubrstw

Nie na temat, pytanie w temacie Gdzie tanio i dobrze... umiesz czytać ? Udziel odpowiedzi na pytanie z tematu a nie swoje wywody na temat wymiany oleju jakbyś miał jakiekolwiek pojęcie o tym i o mechanice. +2


Wymieniać ... ale czy w Twoim przypadku jest ku temu jakiś racjonlany powód, zastanawiałeś się na tym ?

Przy wymianie:
- dokręcić prawidłowo filtr oleju (nie zamocno !), posmarować uprzednio uszczelkę. Ułtawieniem dla każdego samozwańca są instrukcje obrazkowe (nie musi umieć czytac smiech2) na chyba każdym filtrze oleju.
- dokręcić prawidłowo korek miski olejowej (wypada, by ktoś kto dumnie zwie się mechanik, użył do tego celu klucza dynamometrycznego)
- uważać na osłony.

Mając powyższe na uwadze. Niesposób zgodzić się ze słowami żubra "każdy zrobi to dobrze".

Można mnożyć przykłady popularnego wśród samozwańców mechaniki partactwa:
- zamiast odkręcania korka - użycie wysysarki do oleju
- nieumiejętne, zbyt mocne dokręcenie korka - w rezultacie problemy z odkrećaniem, zepsute gwinty
- cięcie plastikowych osłon podsilnikowych w przypadku trudności z ich okdręceniem - jako najłatwiejszego materiału do dewastacji (a wiemy, że plastikowe części kosztują majątek !)

Moderatorze żubrze. Ten post jest na temat !
Dodaj i +10 - ale nie USUWAJ treści. Niech każdy sam oceni. W tym administracja. Twój wywód, że każdy zrobi to dobrze, również chciało by się rzecz jest nie na miejscu ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lip 2013r. 22:48  
Cytuj
Mi wychodzi taniej pojechać do mechanika , wymana oleju ( 4 L ) kosztuje mnie 70 zł . Nie ubrudzę sie , nie kombinuje co tu zrobić ze starym olejem .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lip 2013r. 23:13  
Cytuj
kNm skoro masz wtyki w administracji wolno Ci wszystko umiech pisz sobie pisz swoje idiotyczne posty o tym że śruby dokręca się takim a nie innym kluczem i że wymiana oleju to tak skomplikowana rzecz że trzeba jechać do serwisu. Ja przynajmniej napisałem gdzie i w jakiej cenie to robią, a co do tematu to j.w Tabor lub automobilklub

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 65
Dołączył: 24 Kwie 2008r.
Skąd: Stalowa Wola/Zarzecz
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lip 2013r. 23:42  
Cytuj
Robiac przeglad techniczny u p. Molonia na spacerowej olej wymieniaja bezplatnie

PawloSt
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 51
Dołączył: 22 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Lip 2013r. 18:00  
Cytuj
Dzięki wszytskim za odpowiedźi i te mądre i te głupkowate też umiech ogólnie sama to ja sobie oleju nie wymienie - jak to kobieta popostu sie na tym nie znam umiech
jescze pytanko do kolo1 - gdzie w takiej cenie wymienasz olej???

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Lip 2013r. 19:50  
Cytuj
Zapewne w wiekszosci zakladow gdzie wymienisz olej to wymiana bedzie "gratis", oczywiscie jezeli zakupisz u nich tez olejjezyk Oczywiscie ten gratis jest i tak wliczony w cene olejuumiech Jak bylem w autocrafcie (czy jak sie to pisze ) na wymiane oponek to widzialem ze i olej zmieniaja. Mozesz np tam podjechac na wymianeumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Lip 2013r. 20:53  
Cytuj
dokładnie, jeśli kupujesz olej wymiana gratis, z tym że zależy jakie masz autko i jaki przebieg umiech no i jaki olej był wcześniej lany ;) ja leję tylko motula od bezpośredniego importera, ale za samą bańke 5l płacę 140zł umiech a u nas w sklepach ok. 180zł ta sama, więc jeśli chcesz dobry olej zapłacisz więcej jeśli chcesz jakiegoś castrola czy to z bańki czy z beczki to ok 60-70zł zapłacisz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 938
Dołączył: 9 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 13 Wrz 2013r. 15:05  
Cytuj
Z ta wymiana za darmo to nie do konca nie ma nic za darmo.

Przyklad chcialem kupic olej TOTAL ineo 5W30 u nazimka w rozwadowie cena 180 PLN ten sam olej w Autocrafcie po delikatnym upuscie 120 PLN wiec 60 PLN w kieszenie pierwszy lepszy mechanik wymienie olej za 20 PLN.

Uwaga na takich mechanikow Jak Artur kolo PECU zlodziej jakich malo u niego za wymiane olej + filtr paliwa zaplacilem 80 PLN jeszcze besczelnie mowi bierz olej u mnie wymiana za darmo

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 20
Dołączył: 14 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Wrz 2013r. 12:36  
Cytuj
Na Niezłomnych styłu za elektrycznym jest sklep i warsztat . Mają dobre ceny . Polecam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 20 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sty 2016r. 13:35  
Cytuj
korzystał ktoś może z usług autorud http://www.moto-(...)ilo-sp-j ? jakieś opinie ps. sorki za odkopanie tu tematu, ale jestem tu nowy i nie chcę robić zamieszania

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 382
Dołączył: 30 Lis 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sty 2016r. 19:52  
Cytuj
Ja kupuje zawsze olej i filtr w sklepie i jadę za 25 zl wymienić na PKS umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 267
Dołączył: 13 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sty 2016r. 08:50  
Cytuj
TANIO a DOBRZE --- to nigdy w parze nie idzie !!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 396
Dołączył: 27 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 21 Sty 2016r. 10:47  
Cytuj
CYTAT
TANIO a DOBRZE --- to nigdy w parze nie idzie !!!

Chcesz powiedzieć, że jak zapłacisz drogo, będziesz miał zrobione dobrze?
Oj naiwny, naiwny...:cwaniak:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 21 Sty 2016r. 11:24  
Cytuj
Zapewne chciał powiedzieć, że tanio nigdy nie jest dobrze. A jak drogo to jest szansa, że będzie dobrze ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 382
Dołączył: 30 Lis 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sty 2016r. 15:01  
Cytuj
Ogólnie w wymianie oleju to raczej nic trudnego nie ma, czy ktos wymieni za 10 zl czy za 30 zl to powinno być dobrze umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Sty 2016r. 15:30  
Cytuj
CYTAT
Zapewne chciał powiedzieć, że tanio nigdy nie jest dobrze. A jak drogo to jest szansa, że będzie dobrze ok


Na jakiej podstawie takie wnioski ? Cena za usługę nie jest wyznacznikiem jakości.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 267
Dołączył: 13 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sty 2016r. 16:38  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
TANIO a DOBRZE --- to nigdy w parze nie idzie !!!

Chcesz powiedzieć, że jak zapłacisz drogo, będziesz miał zrobione dobrze?
Oj naiwny, naiwny...:cwaniak:


Niekoniecznie do wymiany oleju ale ogolnie do mechaniki samochodowej. Nie chodzi zeby przeplacac za usluge. Ale jak bedziesz szukal zeby bylo tanio to nie wymagaj jakosci. Niestety w tej branzy niejednokrotnie placi sie za wiedze i posiadany sprzet oraz oprogramowanie. Tanio to moze Czeslaw na garazach zrobic bo mu do piwa brakuje.
BTW - nie jestem mechanikiem. Tak po prostu uwazam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Sty 2016r. 17:04  
Cytuj
CYTAT
Tanio to moze Czeslaw na garazach zrobic bo mu do piwa brakuje.
BTW - nie jestem mechanikiem. Tak po prostu uwazam.


Czesław może być emerytem,który zjadł zęby na mechanice.Posiada narzędzia i przydomowy garaż, dysponuje wiedzą i czasem. Nie potrzebuje się dorabiać, nie płaci "firmowych"opłat, nikogo nie zatrudnia. To wszystko może wpłynąć na niską cenę i rzetelną usługę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 39
Dołączył: 25 Lut 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sty 2016r. 21:29  
Cytuj
w PKS kupujesz olej i filtry i wymieniaja za darmo wszystko w stacji szybkich napraw w pks

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 169
Dołączył: 27 Kwie 2009r.
Skąd: UK
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sty 2016r. 21:45  
Cytuj
Ja wymienialem kilka razy przy serwisie auta. Koszt okolo 20 30zl u pana Widery. Polecam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 475
Dołączył: 27 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 21 Sty 2016r. 21:58  
Cytuj
CYTAT
Mi wychodzi taniej pojechać do mechanika , wymana oleju ( 4 L ) kosztuje mnie 70 zł . Nie ubrudzę sie , nie kombinuje co tu zrobić ze starym olejem .

Słonecznikowy lejesz? Ja u mechaniorów speców od VW z warsztatami na 3-4 stanowiska, za litr oleju płacę 40zł. Ostatnio za wymianę żarówki zapłaciłem 20zł ze swoją żarówką. Lekarze się przy nich chowają.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 230
Dołączył: 7 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sty 2016r. 21:59  
Cytuj
Piszecie że nie da się źle wymienić oleju, chyba jednak się da.

Pytanie do Was.
Po spuszczeniu starego oleju, można odpalić silnik (bez oleju)?
Jak tak to na jaki czas? 10sek, 30sek, 1minuta czy może 5minut?
Czy można dodać delikatnie gazu (auto na podnośniku)?

Różnie to robią 'mechanicy' bo odpowiedzialność przecież żadna za czyjeś auto.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Motoryzacja »