NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »
Nowy Temat Odpowiedz
kocioł c.o.,
Posty: 134
Dołączył: 12 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lip 2013r. 19:21  
Cytuj
Witam

Chcę zakupić kocioł -piec do c.o. w głównej mierze chcę opalać drewnem z małym dodatkiem węgla. Jakie piece polecacie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lip 2013r. 19:21  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5013
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lip 2013r. 19:48  
Cytuj
Polecam defro. Sporo lepsze niż rakoczy

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lip 2013r. 20:26  
Cytuj
ja bym polecał SAS chociaż Rakoczy tez się poprawił,na nowe defro zaczynaj już narzekaćcool

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lip 2013r. 20:49  
Cytuj
ja polecam rakoczego, mam juz 5-6 rok i nic, a nic sie nie dzieje. Z rzeczy ktore wymienilem to wiatrak do nawiewu - zaczal buczec glosniej, raz piorun strzelił i poszło coś w sterowniku, ale ten jest prosty jak budowa cepa i koszt naprawy to było 10 zeta, w tym roku jak nie zapomne wymienie uszczelki w drzwiczkach - tez podniszczone z mojej winy. Kiedys czytalem opinie ze to ma cienkie blachy, ze cos sie grzeja itd. u mnie te zjawiska miejsca nie mialy i polecam.

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
PRL
PRL
PRL
Posty: 212
Dołączył: 25 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 25 Lip 2013r. 09:35  
Cytuj
Napisz może jakie bierzesz pod uwagę, będzie łatwiej rozstrzygnąć... Moim skromnm zdaniem Defro nie jest produktem złym, czy niedopracowanym, natomiast nie jest wart swojej ceny. Sas i Rakoczy z jednego pochodzą domku (uwspółcześniny kocioł typu STK) tu powinna przekonać cię cena. Odnośnie Rakoczego nie daj się przekonać na kocioł typowy na drewno, delikatnie mówiąc ze sprawniścią nie jest tu najlepiej, pytaj o kocioł uniwersalny, mają taki w ofercie i takiego potrzebujesz wierz mi umiechJeśli masz zamiar do drewna dosypywać drobnicę, drobny węgiel lub miał bierz Sasa bo ruszta w Rakoczych nie sprawdzają się przy drobnym opale.

The great come back...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lip 2013r. 12:10  
Cytuj
tak troche na potwierdzenie slow PRL napisze, ten moj to uniwersalny i pale grubszym weglem, na drobnicy ruszta sie nie sprawdzaja i trudno wysterowac temperature

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 134
Dołączył: 12 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lip 2013r. 16:44  
Cytuj
ja myslałem o Unica sensor - moderator - hajnówka miieliście kontakt z tą firmą?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
PRL
PRL
PRL
Posty: 212
Dołączył: 25 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 25 Lip 2013r. 22:00  
Cytuj
Powiem tak z kotłem nie miałem więcej doczynienia, Moderatory i Hajnowka to produkt z podlasia pomyślany pod drewno, cos na obraz robil Kostrzewa ale ich cennik... Kocioł tylno płaszczowy - musisz trzymac temperature bo inaczej czeka cie co rusz czyszczenie, a wyczystki nie takie znowu raz dwa. Są dwie i trzeba specjalnie odkręcać no i są opłonki rurowe nad ktorymi trzeba popracować szczotką. Na plus grodź zamiast pociagnietego plaszcza do samego dolu to miejszce szczegolnie narazone wiec dobrze ze jest tam sama blach w razie W a nie plaszcz z wodą. Ale można co jakiś czas wrzucić suchego drewna i wypalić kocioł z osadów nie jest tak źle, to na tyle.

The great come back...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
PRL
PRL
PRL
Posty: 212
Dołączył: 25 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 25 Lip 2013r. 22:07  
Cytuj
A do dwa posty wyżej. Na drobnicy totalnie się zacierają russzta, że po jakimś czasie prędzej młotem kocioł z kotłowni wygoni niż zruszy tragedia. Jedyne wyjscie to rusztowac czy jest potrzeba czy nie jak tylko poczujemy ze sie zaczyna blokowac. to tyle komfortu umiech

The great come back...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lip 2013r. 22:08  
Cytuj
Polecam DEFRO.

Drugi rok już śmiga na c.o. + c.w.u
Oglądałem różne kotły Rakoczego też jednak DEFRO wygrał nie żałuje umiech

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lip 2013r. 23:03  
Cytuj
na plus Hajnówki jest tez duży zasypchytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
PRL
PRL
PRL
Posty: 212
Dołączył: 25 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 25 Lip 2013r. 23:30  
Cytuj
2 lata to niewiele na dobry kocioł. ale wiekszość problemow poza zużyciem po 1-2 sezonie wychodzi fakt. Co do zasypu tez fakt niespionowany kociol Moderatora miesci sporo i przelyk tez przestrzenny (no bo co ci po zasypie jak w drzwiczkach wąsko). No kociołek pod drewno niewile mu ująć, kolega mial dobrą intuicje ;) ja bym jeszcze za Hajnowka jednym okiem sie obejzal bo podobne konstrukcje (konkurencja) czy aby nie tańsza.
PS. ale się wątek nam rozpalił wieczorową porą umiech

The great come back...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
PRL
PRL
PRL
Posty: 212
Dołączył: 25 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 25 Lip 2013r. 23:39  
Cytuj
O sorki zamieszania narobiłem oni się Żubr nazywają jak Piwo...

The great come back...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »