NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
W moim bloku są robaki- co robić ?, robaki !!!
Posty: 4
Dołączył: 6 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lip 2013r. 13:49  
Cytuj
Witam, od jakiegoś czasu w moim mieszkaniu są robaki, sąsiadka też je ma. Sąsiedzi z góry i z dołu też ale jakoś nikt nie może się odważyć coś z tym zrobić . Ja mam już dość nerwowego spania z myślą że coś po mnie chodzi i użerania się z nimi, tylko nie wiem co mam zrobić, gdzie się udać .Doradźcie !!!! zaklopotany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lip 2013r. 13:49  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Lip 2013r. 14:46  
Cytuj
Robaki... no tak i wszystko jasne. Może odrobaczanie pomoże? Albo jakiś środek na robaki? Najlepiej udaj się do kogoś, kto Ci pomoże.

Poszperałem trochę i znalazłem nieco w sieci, Wikipedia podaje:
"Robaki (Vermes) – w zoologii, przestarzały termin określający wyróżniany dawniej w systematyce organizmów typ bezkręgowców, który zawierał robaki płaskie (płazińce) i robaki obłe (obleńce), a także wstężniaki i pierścienice[1]. W większości przypadków są to pasożyty, np. tasiemce, owsiki, glisty ludzkie, czy pijawki."

Napisz dokładnie, czy są to pijawki czy owsiki czy glisty ludzkie. Na każdy przypadek podaje się inne leki! Pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 499
Dołączył: 8 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lip 2013r. 15:11  
Cytuj
Zależy co to jest za robak.
Czy w Twoim przypadku - robak to chodzi o karalucha, prusaki czy też mrówki czarne lub faraonki?
Proponuję, jeżeli blok "spółdzielniany",podejść do nich i zgłosić.
Lub też zamówi kogoś do odrobaczenia i zapłacić za swoje mieszkanie. On będzie wiedział co to i czym to zwalczyć ;)

Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem,

ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.

/Gabriel Garcia Marquez

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 804
Dołączył: 17 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 6 Lip 2013r. 15:29  
Cytuj
I jak już znajdziesz sposób, to koniecznie napisz czym udało Ci się toto zwalczyć, bo też chcę kupić jakąś trutkę. W mojej klatce też są robaki, a najgorsza to taka stara tłusta glizda z parteru, która zatruwa mi życie i też jakoś każdy boi się z tym coś zrobić.

życie to nie uleczalna choroba, zawsze kończy się śmiercią :P
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 21 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lip 2013r. 00:15  
Cytuj
CYTAT
SzoPeN
Robaki... no tak i wszystko jasne. Może odrobaczanie pomoże? Albo jakiś środek na robaki? Najlepiej udaj się do kogoś, kto Ci pomoże.

Poszperałem trochę i znalazłem nieco w sieci, Wikipedia podaje:
"Robaki (Vermes) – w zoologii, przestarzały termin określający wyróżniany dawniej w systematyce organizmów typ bezkręgowców, który zawierał robaki płaskie (płazińce) i robaki obłe (obleńce), a także wstężniaki i pierścienice[1]. W większości przypadków są to pasożyty, np. tasiemce, owsiki, glisty ludzkie, czy pijawki."

Napisz dokładnie, czy są to pijawki czy owsiki czy glisty ludzkie. Na każdy przypadek podaje się inne leki! Pozdrawiam.


Czemu człowieku cwaniakujesz? Naprawde nie wiesz o co chodzi??? Fakt jest wiele przypadkoów, ale czytając post wiadomoo co kaman....

CYTAT

moyra3
Zależy co to jest za robak.
Czy w Twoim przypadku - robak to chodzi o karalucha, prusaki czy też mrówki czarne lub faraonki?
Proponuję, jeżeli blok "spółdzielniany",podejść do nich i zgłosić.
Lub też zamówi kogoś do odrobaczenia i zapłacić za swoje mieszkanie. On będzie wiedział co to i czym to zwalczyć ;)


Nie do końca prawda...żeby odrobaczyć mieszkanie trzeba spryskać cały blok..i to kilka razy!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 804
Dołączył: 17 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 7 Lip 2013r. 06:17  
Cytuj
CYTAT


Nie do końca prawda...żeby odrobaczyć mieszkanie trzeba spryskać cały blok..i to kilka razy!!!


Sam cwaniakujesz a gówno wiesz. U nas gościu raz przeszedł z trutką po mieszkaniach i 15 lat mamy spokój. Kilka razy to jakiś partacz ci ciapał.

życie to nie uleczalna choroba, zawsze kończy się śmiercią :P
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 190
Dołączył: 29 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 7 Lip 2013r. 10:18  
Cytuj
Szopen ma rację. Chodzi o robaki czy owady ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
oki
oki
oki
Posty: 31
Dołączył: 12 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lip 2013r. 10:26  
Cytuj
Też miałem problem z robakami, przyszedł spec od usuwania tych biegających potworków spryskał wszystkie mieszkania w całej klatce i tak już 8 lat jest spokój.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 6 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lip 2013r. 10:30  
Cytuj
to jeszcze raz ja, prawdopodobnie są to pluskwy.Są wszędzie, za meblami w łóżku- ochyda ! zastanawiam się gdzie się udać czy do spółdzielni, tylko wiem ,że parę osób ma zadłużone mieszkania z czynszem czy też do sanepidu . Jak ktoś się orientuje co można zrobić, to proszę o informację.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 304
Dołączył: 17 Maja 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lip 2013r. 12:10  
Cytuj
Który to blok?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 190
Dołączył: 29 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 7 Lip 2013r. 12:14  
Cytuj
Iga, , złap/zabij jeden egzemplarz i powiedz dokładnie co to jest.
Czy widziałaś którąś z tych pluskw i wiesz że to napewno pluskwy ?
Jeżeli tak, to najlepiej wytrzepać chodniki/dywany/narzuty oraz potraktować jakimś środkiem żrącym te rowki między skrajem podłogi a ścianą. Dobrze też mieć w pokoju kilka pająków za meblami i łóżkiem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 6 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lip 2013r. 15:04  
Cytuj
sęk w tym, że już parę razy trzepałam dywany, prałam i sprzątałam wszystko co się da i to powraca ! Nie wiecie czy jak zgłoszę to do sanepidu to będą chcieli coś z tym zrobić ?? miał ktoś kiedyś taki problem ??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 804
Dołączył: 17 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 7 Lip 2013r. 16:21  
Cytuj
Do wyboru , do koloru good
http://panor(...)owa_wola

życie to nie uleczalna choroba, zawsze kończy się śmiercią :P
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 146
Dołączył: 17 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Lip 2013r. 16:26  
Cytuj
Jeżeli miałbyś pluskwy to na 99% zostałbyś pogryziony. Sprawdź w google jak wygląda pluskwa.
Jeżeli rzeczywiście je masz to wyrazy współczucia przerabiałem temat w uk gdzie jest tego pełno.
Wszystkie ciuchy dywany muszą zostać wyprane i wyniesione z mieszkania. Całe mieszkanie musisz spryskać środkiem na pluskwy bo takie uniwersalne nie działają. Pryskanie trzeba powtórzyć 2-3 razy w odstępie paru dni i oczywiście nie można spać w takim mieszkaniu bo wylądujesz na pogotowiu.
Największy problem jest w tym że jeżeli ty wytępisz je u siebie a będzie miał sąsiad to i tak za jakiś czas wrócą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Lip 2013r. 19:32  
Cytuj
CYTAT

Czemu człowieku cwaniakujesz? Naprawde nie wiesz o co chodzi??? Fakt jest wiele przypadkoów, ale czytając post wiadomoo co kaman....

Napisz nam więc o co chodzi cwaniaku. Może jeszcze doradź autorce czym skutecznie zabić robaka. Nie spinaj dupy, bo świata nie uratujesz.

To teraz napiszę na poważnie, żeby niektórym żyłka nie pękła. Nie ma takiego czegoś jak ROBAK. Dowiedz się dokładnie co lata po Twojej chacie, a wtedy będziesz mogła z tym walczyć. Pluska domowa ma około 4-6 mm długości i wygląda jak w artykule:
http://pl.wi(...)a_domowa

Jeśli chodzi o spółdzielnię i zadłużenie, nie widzę związku. Różnorakie świństwa mogą być niebezpieczne dla zdrowia i spółdzielnia powinna się tym zająć. Łaski nie robią. Niestety jednak nie wiem jak faktycznie to wygląda. Nie pytaj się na forum, czy powinnaś iść do spółdzielni tylko tam idź. Najwyżej Ci powiedzą, że to nie ich sprawa. Wtedy możesz się dopytywać, czy tak jest faktycznie. Być może wyślą speca i posprząta. Jak napisałaś, że macie robaki i nikt z sąsiadów nie odważył się czegoś z nimi zrobić, to doszedłem do wniosku, że robale mają 3m wysokości i ogromne kły. Pluskwy się nie trzeba bać. Pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
HIV
Posty: 1553
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 7 Lip 2013r. 21:04  
Cytuj
http://www.globol.pl/produkt,55,pl.htm

Wybije każde dziadostwo, oprócz mrówek i pająków.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 28
Dołączył: 6 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lip 2013r. 21:12  
Cytuj
Mnóstwo tu gadania a zero konkretów. To ja napiszę jak to było w moim bloku. Zagnieździły się prusaki, dwa znaleźliśmy we własnym mieszkaniu, okazało się, że u sąsiadów też się pojawiły. Wspólnie z sąsiadami wezwaliśmy fachowca, przyjechał, popsikał w prawie wszystkich mieszkaniach w całym pionie. Zapłaciliśmy oczywiście z własnych kieszeni. Niestety po jakimś czasie znowu się pojawiły pojedyncze sztuki. Tym razem sprawa została zgłoszona do spółdzielni. Przyjechał fachowiec, na koszt spółdzielni popsikał na klatce i w zsypie na śmieci, za mieszkania znowu musieliśmy zapłacić sami. No ale wszyscy chcieli się dziadostwa pozbyć więc odżałowaliśmy kasę. Minęło już chyba ze trzy miesiące i na razie jest spokój, mam nadzieję, że się ich pozbyliśmy na zawsze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lip 2013r. 21:53  
Cytuj
ee... global jest skuteczny tylko na krótką metę - za to ruski środek działa o wiele lepiej i jest tańszy umiech

CYTAT
wchodzę w to

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 64
Dołączył: 4 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lip 2013r. 07:45  
Cytuj
iga.ik sprawdz na priw, jesli nie doszlo to daj znac napisze jeszcze raz

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 32
Dołączył: 21 Lip 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lip 2013r. 10:21  
Cytuj
ja tez miałam robaki, ale niestety cały bok nie chciał od razu zrobić odrobaczania, spółdzielnia też nie, wiec tylko ja sobie zrobiłam, płaci sie od metrażu, ja za 44m2 zapłaciłam 60 zł, robaki wyginęły w sekundę, i pan dał gwarancję 6 miesięcy ze nie pojawią sie, robiłam odrobaczanie w grudniu jest lipiec i cisza... polecam bo szkoda sie meczyć środkami ze sklepu, szkoda kasy...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 125
Dołączył: 12 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lip 2013r. 11:12  
Cytuj
Na prusaki i karaluchy polecam kwas borowy(nie mylić z bornym )
Kupić 1 saszetkę w aptece i rozrobić ją z wodą ( 1,5 l) Woda z kwasem musi postać kilka godzin .Później ponalewać w koreczki i porozstawiać po kątach(Z dala od dzieci , zwierząt)Nie wolno ich zabijać , bo jedne drugie zarażają .Efekt murowany i co jakiś czas trzeba powtarzać .Dajcie znać czy zadziałało

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Lip 2013r. 15:04  
Cytuj

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 553
Dołączył: 5 Gru 2011r.
Skąd: Pysznica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lip 2013r. 21:30  
Cytuj
Poniatowskiego 39 i blok na przeciwko, prusaków aż miło. Oczywiście żaden sąsiad nie ma, nie nie skądcool girl ... Ściema nie wiem czego ludzie to ukrywają, przecież jak są w całym bloku to nie znaczy, że od razu od nich. Próbowałam wszystkiego, był spec ze spółdzielni (psikał w mieszkaniach, a tak na prawdę to trzeba na klatkach i w piwnicy, no ale tam niestety nie zaglądnął), nic nie pomogło nawet na jeden dzień. Próbowałam tez kwasu, ściema jakich mało. Jeżeli moge coś poradzić to tylko zielone płytki firmy GLOBOL. Na szczęcie dla mnie chyba długa zima je wykończyła, bo z pół roku ani śladu, ale nie wiem czy nie jest to spowodowane nagłym nasileniem się pająków, na prawdę nawet po 10 każdego dnia, a to jedyny naturalny wróg tego popłochu, może jakiś sąsiad sie wku... i sobie hoduje kolonnie good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »