NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »
Nowy Temat Odpowiedz
tv LED - chęć kupna 32,
Posty: 47
Dołączył: 27 Lis 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Cze 2013r. 21:58  
Cytuj
witam, proszę o radę.
Jest sens kupować TV LED 32" full HD 50HZ ??
Cena tv jest atrakcyjna tylko trochę mnie boli te 50HZ ... czy jak gdzieś wyczytałem że przy tak małych przekątnych ekranu nie robi większej różnicy że to jest 50 a nie 100HZ, ważne aby było full hd?

dzięki za pomoc
pozdrawiam

PS. inne wielkości tv nie wchodzą w gre ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Cze 2013r. 21:58  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Cze 2013r. 22:14  
Cytuj
Zgadza się, przy 32" to zbytniej różnicy nie ma, właściwie przeciętny użytkownik gołym okiem tego nie wychwyci. Co do Full HD... no cóż, znowu przy 32" to nie jest takie niezbędne, inna sprawa to skąd będzie sygnał: analog, cyfra? W przypadku analoga tym bardzije nie jest to wymagane, aczkolwiek nigdy nie wiadomo czy sobie ktoś nie zainwestuje w TV cyfrową, wiec FullHd warto mieć.

Ale zwykle to jest tak, że w parze z lepszymi parametrami idą i dodatkowe funkcje jak odtwarzanie czy nawet nagrywanie na zew. pamięciach umiech

Podsumowując: Przy 32" 50Hz wystarczy, FullHD - warto wziąć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 47
Dołączył: 27 Lis 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Cze 2013r. 22:21  
Cytuj
dzięki za pomoc, oczywiście sygnał cyfrowy ... nie interesują mnie dodatkowe funkcje, chciałbym tylko aby obraz przy tych 50HZ (dla niektórych tylko 50) był dobry i wyraźny ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 30 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Cze 2013r. 22:29  
Cytuj
Full HD bezwzględnie - to już norma. Pieprzenie że na 32 nie widać różnicy między HD a SD, chyba ktoś ślepy nie zauważy różnicy. Co do 100 Hz to także warto. Jednak firmy produkujące tv robią nas w "ciula" i wymyśliły swoje parametry. Np. Samsung i jego CMR , LG i ich MCI i inni.
Polecam lekturę: http://www.rtings.com/info/what-is-the-refresh-rate

Np. w telewizorach Samsung prawdziwe 100 Hz mamy wtedy gdy CMR wynosi 200 i wyżej !!!

Analog - za miesiąc przestanie istnieć w eterze - zostanie tylko w kablówkach, także nie ma już co pisać o jakości obrazu analogowego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Cze 2013r. 23:27  
Cytuj
Dokładnie, to co w większości jest pokazywane jako 100Hz, jest tylko tak na prawdę sztucznie podbijane. Prawdziwe 100HZ to jest już spora różnica w cenie przy podobnym TV 50Hz.
Niemniej jednak podtrzymuję, że 100Hz nie jest niezbędne przy 32 calach, a różnica przy tym rozmiarze znikoma.

Co do analogówek to Czestimir nie przesadzaj, większość ludzi pozostaje przy kablówkach w STW na przykład, na razie nie jest to na tyle popularne. Popytaj u dostawców kablówek w STW jaki jest procent ludzi posiadających TV cyfrową... umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 12 Cze 2013r. 00:15  
Cytuj
A te 32" to kupujesz do kuchni czy dziecku do małego pokoju?
Bo do salonu to trochę za mały ekran...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 47
Dołączył: 27 Lis 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Cze 2013r. 00:26  
Cytuj
proszę o porady ...

będzie odpowiedni uśmiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 187
Dołączył: 26 Sty 2009r.
Skąd: Stalówka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Cze 2013r. 07:50  
Cytuj
50HZ to zdecydowanie za mało, tato ma taki TV samsung i obraz sie ciągnie, szczególnie mecze piłki nożnej oraz gra w tenisa ziemnego, piłka leci z ogonem jak kometa.Nie polecam.

Ludzie czasami myślą, jak zabić czas, a to czas ich zabija
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Cze 2013r. 08:46  
Cytuj
To ciekawe, bo ja też mam i nic mi się nie ciągnie. Albo ma jakąś gównianą Technikę z Tesco, albo coś większego niż 32 cale.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 12 Cze 2013r. 09:02  
Cytuj
CYTAT
To ciekawe, bo ja też mam i nic mi się nie ciągnie. Albo ma jakąś gównianą Technikę z Tesco, albo coś większego niż 32 cale.

Przeca jest napisane, że TV Samsung. Ja posiadam TV Samsung 40, 100Hz CMR i powiem szczerze obawiałem się o jakość, ale nie widzę problemu. Gdyby się przyjrzeć np. na jakiejś Fifce na PS, to różnica między moim a np. 200Hz jest, ale w codziennym użytkowaniu, ja przynajmniej, nie zauważam tego problemu.

ps.Smuga za piłeczką tenisową czasem by się przydała ;) Przynajmniej dobrze widać gdzie leci i czy był ten aut, czy go nie było umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
GRZ
GRZ
GRZ
Posty: 422
Dołączył: 23 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Cze 2013r. 10:21  
Cytuj
CYTAT
Full HD bezwzględnie - to już norma.


Żadna norma i jeszcze długo nie będzie. Normą jest tzw. HD READY, oznaczająca, że ekran potrafi wyświetlić sygnał o rozdzielczości 720 linii. W przypadku 32 cali to w zupełności wystarczy. Ciekawi mnie jak wiele osób mająca tv FULL HD widziało chociaż raz na nim materiał w rozdzielczości 1080p.

Zdecydowanie zwróć uwagę na parametr odświeżania, który da poprawę jakości i komfortu oglądania, nie rozdzielczość.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Cze 2013r. 12:31  
Cytuj
Faktycznie Szopen, nie zauważyłem.
Ogólnie jeszcze polecam sobie po prostu w sklepie zerknąć na odbiór takiego TV, poprosić sprzedawcę o włączenie jakiegoś kanału sportowego, gdzie jest pokazywany obiekt w ruchu. Porównaj i zobacz czy Ci dany obraz odpowiada. Od razu uprzedzam, nie oglądaj z bliska bo nawet najlepsze TV z 15cm odległości nie dają idealnego obrazu umiech
Następnie zakup towar w sklepie internetowym typu neo24, oleole, megamarket czy jakimś innym, cena parę stówek niższa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 30 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Cze 2013r. 13:03  
Cytuj
CYTAT


Żadna norma i jeszcze długo nie będzie. Normą jest tzw. HD READY, oznaczająca, że ekran potrafi wyświetlić sygnał o rozdzielczości 720 linii.


To że nadawcy polscy nas trochę oszukując pisząc że program jest Full HD a wcale nie jest to jedno. Ale na satelicie szczególnie Astrze niemieckie programy są już w o wiele lepszej jakości.
Myślę że za rok/dwa pojawi się program nadawany w Full HD a co roku nie zmieniamy tv. Coraz więcej jednak ludzi ogląda filmy z kompa na tv i tu spokojnie znajdziemy sygnał w Full HD.

Co do poproszenia sprzedawcy o puszczenie czegoś innego - nie realne. Kiedyś prosiłem o możliwość sprawdzenia naziemnego sygnału cyfrowego, to chłopcy powiedzieli że nie mają technicznych możliwości. Chodzi o to, że w sklepie prawie zawsze puszczony jest jakiś materiał z pendrive o jakości HD i super kolorkach. Klient się w sklepie zachwyci, a jak w domu podłączy sygnał cyfrowy lub nie daj Boże analogowy to się za głowę łapie (szczególnie dla większych przekątnych obrazu).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Cze 2013r. 13:46  
Cytuj
Kiedyś sprzedawca odpalił mi cyfrówkę w MixElectronics w pawilonie Tesco, więc do obejrzenia obrazu jak najbardziej polecam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »