NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
dobre opony zimowe,
Posty: 41
Dołączył: 18 Gru 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2013r. 23:38  
Cytuj
Witam.Jakie polecacie opony zimowe w rozmiarze 185/65R15?Mozna cos dobrego kupic w rozsadnych pieniadzach,jesli tak to gdzie w stalowej najtaniej?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2013r. 23:38  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5007
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Maja 2013r. 00:04  
Cytuj
Nowe czy używane kolego?? Teraz o zimówki nieco gorzej ale leży mi komplet praktycznie nowych chyba krisalpów kupionych z autem i stoją drugi rok na wieszaku bo auto stoi na slicku.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 41
Dołączył: 18 Gru 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Maja 2013r. 09:55  
Cytuj
Nowe kolego by mnie interesowaly.jest po sezonie to mysle ze moga byc tansze teraz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 101
Dołączył: 8 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Maja 2013r. 12:32  
Cytuj
na http://www.inopony.pl/ możesz znaleźć zimówki w bardzo dobrej cenie. Mają wszystkich producentów, przesyłka tylko 40 zł. Oponę np. Yokohama masz 42% taniej. są większe i mniejsze rabaty. Też zastanawiam się nad kupnem zimówek już teraz i chyba nigdzie taniej nie będzie... Przynajmniej do tej pory nie znalazłem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 101
Dołączył: 8 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Maja 2013r. 12:45  
Cytuj
a co do opinii o oponach to warto przejrzeć testy ADAC (tam zazwyczaj te najdroższe wygrywają) lub jakieś fora samochodowe...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 52
Dołączył: 30 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Maja 2013r. 15:30  
Cytuj
"Motointegrator" sklep internetowy. Kupowałem letnie. Wszystko OK. Transport bezpłatny. Naprawde polecam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Maja 2013r. 19:41  
Cytuj
kiedys x lat temu kupilem 2 zimowki EUROPA, drogi sie trzymaly zarobiscie, nawet podczas gwaltownego ruszania opony wzeraly sie w snieg i lod i zdzieraly do asfaltu.

podczas hamowania bez ABSu tez szybko zatrzymywaly auto i w poslizg nie wpadaly.

Gdy po roku chcialem dokupic jeszcze 2opony to nigdzie juz ich nie moglem znalezc.

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Maja 2013r. 20:13  
Cytuj
CYTAT
na http://www.inopony.pl/ możesz znaleźć zimówki w bardzo dobrej cenie. Mają wszystkich producentów, przesyłka tylko 40 zł. Oponę np. Yokohama masz 42% taniej. są większe i mniejsze rabaty. Też zastanawiam się nad kupnem zimówek już teraz i chyba nigdzie taniej nie będzie... Przynajmniej do tej pory nie znalazłem.


to sprawdź na oponeo.pl

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Maja 2013r. 20:43  
Cytuj
No ja na tej marce EUROPA przejezdzilem 5sezonow

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 201
Dołączył: 20 Kwie 2012r.
Skąd: okolice STW
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Maja 2013r. 21:00  
Cytuj
ja dzis kupiłam nowe oponki wraz z montazem za jedyne 500 zł ....

w warsztacie jak sie jedzie na Nisko po lewej stronie jest ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 249
Dołączył: 26 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Maja 2013r. 21:32  
Cytuj
4 opony za 500?umiech Pewnie Debica i jakies malutkie albo nalewkijezyk
Ja za zimowe zaplacilem 1,6k z groszami i pare sezonow z glowy.
Z doswiadczenia wiem ze warto doplacic do opony niestraci bowiem ona tak szybko bieznika i swoich wlasciwosci jezdnych jak te z dolnej polki.

ALOHA :))
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 61
Dołączył: 30 Maja 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Maja 2013r. 21:37  
Cytuj
CYTAT
4 opony za 500?umiech Pewnie Debica i jakies malutkie albo nalewkijezyk
Ja za zimowe zaplacilem 1,6k z groszami i pare sezonow z glowy.
Z doswiadczenia wiem ze warto doplacic do opony niestraci bowiem ona tak szybko bieznika i swoich wlasciwosci jezdnych jak te z dolnej polki.





ble ble ble........... teraz wszystkie opony a szczególnie zimowe maja mniej bieznika niz było to 10 lat temu. A te droższe to fajnie kleją sie do podłoża ,ale równiez "szybko schodzą" Nie ma sensu kupowac opon klasy wysokiej do auta starego i klasy nizszej . Kupic lepiej budzetówki i wytrzymają dłuzej niz te " lepszej klasy"
A oponki Debica są bardzo dobre na polskie drogi i produkowane w PL

www
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 210
Dołączył: 19 Lut 2008r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Maja 2013r. 22:11  
Cytuj
Ja mam Goodyear'y Ultragrip 7 (czy 7+) 185/65/14 i wg mojej oceny (używane są w Focusie htb 2000 r.) ten "traktor" naprawdę był wart swojej ceny. Bardzo dobrze trzymają i są - wg mnie - dość ciche.
Nie zdarzyło mi się żałować decyzji o zakupie, wręcz odwrotnie - czuję się dość bezpiecznie w zimie (dość, bo na 100 % nigdy i żadna opona tu nie pomoże).

Ktoś pisał o Nokianach - chyba też dobry wybór, ale nie do końca u nas są takie warunki (i drogi - czyli nieodśnieżane) jak w u skandynawów, więc nie wiem czy na 100 % by się sprawdziły.
Ale chwalą ludziska, bo słyszałem...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 249
Dołączył: 26 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Maja 2013r. 23:06  
Cytuj
[/cytat]
ble ble ble........... teraz wszystkie opony a szczególnie zimowe maja mniej bieznika niz było to 10 lat temu. A te droższe to fajnie kleją sie do podłoża ,ale równiez \"szybko schodzą\" Nie ma sensu kupowac opon klasy wysokiej do auta starego i klasy nizszej . Kupic lepiej budzetówki i wytrzymają dłuzej niz te \" lepszej klasy\"
A oponki Debica są bardzo dobre na polskie drogi i produkowane w PL [/cytat]
Ale temat to "dobre opony zimowe" a nie najtanszeumiech
Mozna kupic nalewki jeszcze taniej i tez przeciez bedzie sie jezdzilo i nie zuzyja sie w miesiac zalezy kto ma ile kasy przeznaczone na to;P a i wcale nie neguje Debicy tylko poprostu mialem i wiem ze szybko mi sie zuzyly obecnie mam pirelke i roznica jest spora umiech

ALOHA :))
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 101
Dołączył: 8 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Maja 2013r. 23:07  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
na http://www.inopony.pl/ możesz znaleźć zimówki w bardzo dobrej cenie. Mają wszystkich producentów, przesyłka tylko 40 zł. Oponę np. Yokohama masz 42% taniej. są większe i mniejsze rabaty. Też zastanawiam się nad kupnem zimówek już teraz i chyba nigdzie taniej nie będzie... Przynajmniej do tej pory nie znalazłem.


to sprawdź na oponeo.pl


Sprawdziłem... Nawet zanim zaproponowałeś... Interesujące mnie opony są tańsze na inopony.pl. Nie jest to jakaś wielka różnica dlatego zostanie zniwelowana przez koszty dostawy (oponeo.pl wysyła za darmo)
Więc co kto woli :-)

P.S. Na oponeo.pl podają przybliżoną datę produkcji opony, dlatego wiemy, że np. nie są to opony zalegające w magazynie a teraz sprzedawane w "promocji". W drugim sklepie nie znalazłem takich informacji, ale pewnie można zadzwonić i zapytać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 41
Dołączył: 18 Gru 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Maja 2013r. 23:42  
Cytuj
CYTAT
NOKIAN Panowie NOKIANuśmiech. Kolega ma rację, ADAC testy bardzo wiarygodne, opony do testów kupuja, inni dostają pakiety przygotowane przez producentów. Ceny teraz wcale nie niższe, jest to pierwszy rok, od kiedy pamietam,prowadzę wulkanizcję od 1991r, kiedy opony są tańsze nawet do 15% w stosunku do roku 2012, np MICHELIN. Dlaczego NOKIAN, od wielu lat zawsze w pierwszej dziesiace najlepszych opon zimowych.

Kolega wspomniał o marce własnej, niektóre hurtownie zamawiają na sezon zimowy znana opona pod własną nazwą. Opona ta \"żyje\" jedynie 1 sezon.

Z opon najtańszych, według mnie najlepszych, Dębica Frigo 2

poz.


Nokian??jezdzilem na letnich i mialy byc takie dobre a nie byly,Pan na wulkanizacji mnie wysmial,powiedzial ze to takjakbym mial Debice.Moze maja lepsze zimowe ale na kazdej wulkanizacji vianor jest jedna gadka bierz pan nokiana albo toyo.
Jesli chodzi o debice to nie nie nie!!ani letnie ani zimowe(ewentualnie na tyl w zimie).
mysle wybrac cos z nastepujacych marek;Bridgestone,Continental,Yokohama,Hankook,Toyo,Nokian,Pirelli, Vredestein,Yokohama.co polecacie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »