NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
klima w samochodzie,
Posty: 449
Dołączył: 22 Cze 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Maja 2013r. 20:48  
Cytuj
witam.chciałbym odgrzybić i nabić klimę w aucie.kogo polecicie?kto zrobi to należycie aby bezpiecznie móc użytkować w upalne dni,a kto nie zba o bezpieczeństwo i zależy mu tylko na oszukaniu klienta?co

Ten sam kraj, ten sam język, ta sama historia. INNE MARZENIA.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Maja 2013r. 20:48  
Cytuj

Ten sam kraj, ten sam język, ta sama historia. INNE MARZENIA.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 423
Dołączył: 3 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 20 Maja 2013r. 20:57  
Cytuj
CYTAT
a kto nie zba o bezpieczeństwo i zależy mu tylko na oszukaniu klienta?co


Każdemu, który "nabije klime" - bez sprawdzenia i usunięcia nieszczelności w układzie.
Azot, próżna - i czekać obserwując spadek ciśnienia. Później barwnik UV (o ile można).

Stop naciągaczom, którzy "sprawdzanie szczelności" robią w minute !

STOP gwałcicielom mechaniki ! Klucz dynamometryczny podstawowym narzędziem pracy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 642
Dołączył: 24 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Maja 2013r. 21:07  
Cytuj
mogę polecić: http://dobry(...)iak.html

Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 51
Dołączył: 26 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Maja 2013r. 21:24  
Cytuj
Polecam tanio, szybko bez kolejek na miejscu i profesjonalnie 503333802 na os energetyków.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 15
Dołączył: 28 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Maja 2013r. 22:08  
Cytuj
Ja z czystym sumieniem mogę polecić seriws mieszczący się jadąc od wiaduktu za salonem fiata wieżdża sie tam od strony przemysłowej , nazwy nie pamietam ale jest tam szyld ze korzystaja z maszyny magneti marelli i powiem ze pojechałem tam z myślą na przegląd klimy czyli odgrzybienie uzupełnienie i po wysłuchania ze jesienia to sie nabija ludzi w butelkę a nie klime bo chodziło czynnik zaufałem kolesiowi i wziął 50 zł za wymiane filtru i odgrzywienie a na uzupełneinie czynnika oraz odgrzybianie zaprosił na wiosne( a z czynnikiem mówił ze temperatura za niska i nie nabije jej dokładnie czy coś takiego )

Moderowano przez: stalowem
Zabronione jest w szczególności publikowanie:
- wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Maja 2013r. 22:35  
Cytuj
Proszę nie usuwać wpisów moderacyjnych !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 100
Dołączył: 1 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Maja 2013r. 08:45  
Cytuj
pierwszy raz mam zrobioną klimę (czyszczenie, odgrzybianie, sprawdzenie i napełnienie) porządnie - wreszcie ktoś zrobił to tak jak należy: http://www.klima-ozon-serwis.pl/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 101
Dołączył: 8 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Maja 2013r. 21:19  
Cytuj
A czy jest w STW lub okolicach zakład gdzie wymienią mi dławik i osuszacz, uzupełnią olej a później zajmą się sprawdzaniem szczelności, odgrzybianiem i napełnieniem klimy??? Tylko prosiłbym o jakieś konkretne serwisy, solidnie i fachowo, nie koniecznie tanio (chociaż za dużo też nie chciałbym zapłacić good )

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 186
Dołączył: 4 Marz 2010r.
Skąd: Mów mi Elwis
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Maja 2013r. 14:10  
Cytuj
CYTAT
pierwszy raz mam zrobioną klimę (czyszczenie, odgrzybianie, sprawdzenie i napełnienie) porządnie - wreszcie ktoś zrobił to tak jak należy: http://www.klima-ozon-serwis.pl/


Prawda.
Nareszcie pełen profesjonalizm.
Polcam.
Sprawdzone na moim autku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 136
Dołączył: 31 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Maja 2013r. 12:28  
Cytuj
Byłem tam wczoraj. Bardzo miły człowiek, z profesjonalnym podejściem. Odgrzybiałem ozonem - 50 PLN. Czynnika nie ruszaliśmy, bo temperatura na wylocie kratek wentylacyjnych jest w normie. Sprawdził mi również wilgotność w pojeździe. Generalnie co roku jeżdziłem do innego warsztatu i co ciekawe, ten jest pierwszy, w którym nie sugerowano wymiany czynnika (po sprawdzeniu temperatury wylotowej, w każdym innym miejscu kasują na ok. 150-200 PLN za wymianę), sprawdzono wilgotność, wyjęto dywaniki przed ozonowaniem, używany ozonator to kawałek maszyny o sporej wydajności a nie zabawka z marketu za 200 PLN. Polecam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 423
Dołączył: 3 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 24 Maja 2013r. 12:32  
Cytuj
Co to znaczy WYMIANA czynnika. Czynnik nie podlega wymianie. Operacje na nim są wykonywane w obiegu zamkniętym. Stary czynnik jest ściągany z układu i ląduje w kolejnym ukłądzie ... albo tym samym. Nie ma czegoś takiego jak WYMIANA czynnika.

CYTAT
(po sprawdzeniu temperatury wylotowej, w każdym innym miejscu kasują na ok. 150-200 PLN za wymianę)

Bez przesady, napełnienie nawet pustego ukłądu klimatyzacji w samochodzie to obecnie max 150 zł. Ceny zaczynają się już od 60.

STOP gwałcicielom mechaniki ! Klucz dynamometryczny podstawowym narzędziem pracy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 136
Dołączył: 31 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Maja 2013r. 14:18  
Cytuj
Źle się wyraziłem - czynnik jest odsysany, separowany od oleju, itp., potem próżnia, i ponowne nabicie. Poleć zakład, w którym zrobią to za 60 PLN, myślę, że wielu skorzysta umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 423
Dołączył: 3 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 24 Maja 2013r. 14:47  
Cytuj
Sam poleciłeś ... jezyk

STOP gwałcicielom mechaniki ! Klucz dynamometryczny podstawowym narzędziem pracy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 136
Dołączył: 31 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Maja 2013r. 15:35  
Cytuj
CYTAT
Sam poleciłeś ... jezyk


Syrena -jesteś wszędzie i udzielasz się wszędzie, ale... Czytamy ze zrozumieniem - "Odgrzybiałem ozonem - 50 PLN".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 423
Dołączył: 3 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 24 Maja 2013r. 16:24  
Cytuj
Czytamy, czytamy. I korzystamy ze stron WWW: http://www.klima-ozon-serwis.pl/ Nie gryzą.

"Napełnianie klimatyzacji już od 60 zł !!!"

STOP gwałcicielom mechaniki ! Klucz dynamometryczny podstawowym narzędziem pracy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 44
Dołączył: 5 Gru 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Maja 2013r. 18:20  
Cytuj
Widzę syrena,że jesteś człowiekiem wszystkowiedzącym, lubisz się udzielać na tym forum, ale żadnych konkretów, mam (sorry miałem) problem z klimatyzacją, jeśli jesteś taki wszechwiedzący to odpowiedz na pytanie: szroni się rurka cieńsza na klimatyzacji, klima słabo chłodzi, jaka przyczyna?
Zaznaczę od razu abyś mi nie polecał dobrego serwisu, byłem w czterech w STW, ściągnęli czynnik, zważyli, wszystko ok, nabili ponownie i niby ma być dobrze, nie było, odwiedziłem następnych trzech i było to samo. Rozłożyłem ręce, ale kolega polecił mi człowieka który sie zna na tym, wspomina o nim wcześniej andreas833, w 15 minut usunął usterkę, banalna sprawa ale trzeba dobrze pomyślećgood
Tak, że z mojego punktu widzenia jeśli nikt nie jest w stanie pomóc polecam w trudnych przypadkach tego człowieka, pełen profesjonalizm. Z tego co wiem to studia techniczne kończył w tym kierunku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 26 Maja 2013r. 19:02  
Cytuj
Czyli ile jest laczny koszt nabicia i odgrzybienia klimatyzacji??

Np we f.mondeo mk4

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 187
Dołączył: 26 Sty 2009r.
Skąd: Stalówka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Maja 2013r. 13:37  
Cytuj
Na Górce zaplaciłem 165zł za odgrzybianie, nabicie, plus filtr
passat diesel 130KM

Ludzie czasami myślą, jak zabić czas, a to czas ich zabija
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 132
Dołączył: 1 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Maja 2013r. 13:55  
Cytuj
ja placilem rok temu za chyba 750 g (pusty układ) zapłacilem 150 zl, ale cenna powinna spaść ponieważ cenna czynnika 134a znacząco spadła w porównaniu z ubiegłym rokiem wazne

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 449
Dołączył: 22 Cze 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Maja 2013r. 16:16  
Cytuj
wybrałem zakład klima-ozon-serwis.Faktycznie pełen profesjonalizm.polecam go innym niezdecydowanym-warto!!ok

Ten sam kraj, ten sam język, ta sama historia. INNE MARZENIA.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 153
Dołączył: 31 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2014r. 23:07  
Cytuj
Witam, czy ktoś ostatnio korzystał z tego zakładu klima ozon serwis? Jaki koszt napełniania klimatyzacji i odgrzybiania? A może polecacie inny jakiś serwis?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 44
Dołączył: 5 Gru 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Maja 2014r. 06:43  
Cytuj
Witam, ja tydzień temu byłem na os.Energetyków za dobicie klimy i czyszczenie zapłaciłem 120 zł, fakt brakowało gazu i czyszczenie chemiczne, sprawdzona szczelność i wydajnośc klimatyzacji, pełen profesjonalizm ale trzeba się umawiać na odpowiednią godzinę, mogę polecić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 142
Dołączył: 30 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Maja 2014r. 12:45  
Cytuj
*gibon*
CYTAT
... odpowiedz na pytanie: szroni się rurka cieńsza na klimatyzacji, klima słabo chłodzi, jaka przyczyna?
Zaznaczę od razu abyś mi nie polecał dobrego serwisu, byłem w czterech w STW, ściągnęli czynnik, zważyli, wszystko ok, nabili ponownie i niby ma być dobrze, nie było, odwiedziłem następnych trzech i było to samo. Rozłożyłem ręce, ale kolega polecił mi człowieka który sie zna na tym, wspomina o nim wcześniej andreas833, w 15 minut usunął usterkę, banalna sprawa ale trzeba dobrze pomyślećgood
...

Czy mógłbyś zdradzić przyczynę? Bo mam podobne objawy. Słaba wydajność układu. Syrenka - tak jak zapewne zauważyłeś zna się na wszystkim czyli na... I zapewne nie pomoże. Proszę oświeć mnie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 44
Dołączył: 5 Gru 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Maja 2014r. 20:06  
Cytuj
Kolego kOmar, nie wiem czy mam uprawnienia aby na forum zdradzać przyczynę, cały układ został zbadany, pomierzona temperaura w kilku miejscach i wybadał przyczynę, ale poradził sobiegood mój przypadek był ,jak mówił, bardzo popularny
Masz problem podjedź i zapytaj, porada nie kosztuje, naprawa tak.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »