NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »
Nowy Temat Odpowiedz
Odstraszacz ptaków na balkonie - jaki?,
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2013r. 19:05  
Cytuj
Witam. Ma ktoś sprawdzony sposób na "gównoloty" zanieczyszczające balkon, biegające po jego barierkach? (Mam balkon na ostatnim piętrze, odkryty - tych latających się nie pozbędę, ale chociaż tych chodzących po balkonie)

Na allegro widzę, że są takie kruki 40cm za kilkanaście zł z tworzywa co mają niby straszyć inne ptaki. Ma ktoś coś takiego, działa to w ogóle?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2013r. 19:05  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 9 Maja 2013r. 19:11  
Cytuj
w fr na te srakoloty na balkonach barierkak sa przyklejane takie tasmy z drutami dlugosci 10cm.

I jak to jest przyklejone na poreczy albo barierce to taki srak niema mozliwosci wyladowac na ta porecz.

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 28
Dołączył: 28 Kwie 2013r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 9 Maja 2013r. 19:47  
Cytuj
Znajomy zamontował pleksę na barierkach i parapetach i ma spokój

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 787
Dołączył: 17 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2013r. 19:55  
Cytuj
Na balkonie na parapecie okna przymocowałem maskotkę czarnego kota- mam spokój po wielu miesiącach męczarni z gołębiami. Ale jakiś kolców czy innych torturowych narzędzi bym nie zastosował.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 266
Dołączył: 4 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2013r. 20:48  
Cytuj
Ja mam na balkonie powieszoną atrapę lecącego sokoła:
http://alleg(...)256.html
Oprócz tego puszczam z telefonu głosy ptaków drapieżnych.
Jedno z drugim daje w końcu zamierzony efekt, ale sokoła mam od niedawna, więc nie wiem czy gołębie się nie przyzwyczają. Jego zaletą są spore rozmiary oraz to, że jednak trochę się rusza.
Mam też tego kruka o którym mowa w pierwszym poście, ale nie sprawdził się do końca. Na przeciwległym do niego krańcu balkonu gołębie i tak siadały. On jest jakby nie było zbyt mały. Kruki mają ok. 60 - 65 cm, a on 40. Dwa kruki może dałyby rade, tylko co z tego, skoro gołębie siadają na balkonach wyżej i srają na powieszone pranie. Dlatego powiesiłem sokoła, - widać go również z wyżej położonych balkonów.
Powiedzcie lepiej co zrobić z tymi babami, które te gołębie dokarmiają (ja mam takie dwie w swoim sąsiedztwie), prośby ani rozmowy nie skutkują. Spółdzielnia też jest bezradna.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2013r. 21:23  
Cytuj
Ja mam mały ten balkon, 1,60 szerokości - taki typowy wypuszczany. Myślisz, że na tą wielkość jeszcze da radę taki kruczek? Jak duży Ty masz balkon?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 266
Dołączył: 4 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2013r. 21:50  
Cytuj
CYTAT
Ja mam mały ten balkon, 1,60 szerokości - taki typowy wypuszczany. Myślisz, że na tą wielkość jeszcze da radę taki kruczek? Jak duży Ty masz balkon?

Taki sam... umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »