NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
Canon, Nikon czy coś innego ?,
Posty: 53
Dołączył: 25 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Kwie 2013r. 12:56  
Cytuj
Witajcie

Zastanawiam się nad kupnem aparatu cyfrowego lustrzanki. Powiedzmy do 3 tyś. zł. Co wybrać i dlaczego ??

Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Kwie 2013r. 12:56  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
xyz
xyz
xyz
Posty: 68
Dołączył: 4 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Kwie 2013r. 14:02  
Cytuj
Jako 6 letni uzytkownik systemu Nikona i od paru miesiecy szczesliwy posiadacz Canona polecam... Canona. Z Nikonem sie rozstalem z powodu zlej jakosci wykonywanych aparatow. Niestety nie stac mnie na d3x czy d700 wiec szukalem puszki w sredniej cenie. Czytajac opinie o nikonie i problemach z brudzacymi sie matrycami stwierdzilem ze czas przeniesc sie na system Canona i nie zaluje;) Moze zdjecia nie sa tak kolorowe jak z Nikona, ale jakosc wykonania apratatu duuuzo lepsza, a kolory zawsze mozna podkrecic;)

Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
no1
no1
Posty: 423
Dołączył: 8 Marz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Kwie 2013r. 14:54  
Cytuj
Potwierdzam to co napisał xyz. Generalnie obie marki mają zbliżoną jakość, jednak Canon stosuje lepsze materiały zewnętrzne w produkcji aparatów. Są cięższe, solidniejsze. Kwestię nasycenia kolorów można sobie rozwiązać programami graficznymi, a sama jakość wykonanych zdjęć jest porównywalna. Oczywiście wszystko zależy od modelu umiech

Ze swojej strony w tej kwocie mogę Ci polecić Canon 50D, jeśli nie zależy Ci na kręceniu wideo:

http://www.ceneo.pl/11480204

Pozdrawiam umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 53
Dołączył: 25 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Kwie 2013r. 16:35  
Cytuj
Ze swojej strony w tej kwocie mogę Ci polecić Canon 50D, jeśli nie zależy Ci na kręceniu wideo:

http://www.ceneo.pl/11480204

Pozdrawiam umiech[/cytat]

Do kręcenia filmów kupie kamerę umiech

Dzięki na informację umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 131
Dołączył: 25 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Kwie 2013r. 18:03  
Cytuj
Rowniez polecam D 50
Miales juz do czynienia z lustrem?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 45
Dołączył: 15 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Kwie 2013r. 20:55  
Cytuj
Ja jestem zwolenikiem Nikona i Canona .Ale jakoś Nikon lepiej mi leży w łapach i chyba lepiej jest zrobiony od Canona. Jak na pierwszą lustrzankę polecam np. Nikosia D90 i dobierz sobie dobre szkiełko i będzie Ok .Przede wszystkim liczy sie szklo a nie Body. Zależy co chcesz focić jeszce.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 499
Dołączył: 8 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Kwie 2013r. 21:27  
Cytuj
CYTAT
Nikon lepiej mi leży w łapach.... Jak na pierwszą lustrzankę polecam np. Nikosia D90 i dobierz sobie dobre szkiełko i będzie Ok .Przede wszystkim liczy sie szklo a nie Body.

Zgadzam się z przedmówcą.
Jestem w posiadaniu w/w D90 + 18-105 (taka mała namiastka na początek teleob.,ale niezbyt ciężki-z ręki się poradzi)+ 12-20.
Na początek (i na dłużej)D90+18-105. Muszę powiedzieć, że widziałam dzisiaj w fotojockerze taki komplet za 2990umiech, czy coś bardzo blisko(jakaś promocja).
W tej cenie bardzo warto.

Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem,

ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.

/Gabriel Garcia Marquez

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
no1
no1
Posty: 423
Dołączył: 8 Marz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Kwie 2013r. 22:59  
Cytuj
CYTAT
Ale jakoś Nikon lepiej mi leży w łapach...


Jak co komu leży w łapie to oczywiście kwestia osobistych preferencji.

CYTAT
...i chyba lepiej jest zrobiony od Canona.


Natomiast to jest bullshit. Każdy, kto miał do czynienia więcej z aparatami obu marek doskonale wie, że Canony stosują lepsze materiały wykończeniowe, zwłaszcza w tym przedziale cenowym. Nikon generalnie robi bardziej "nasycone" zdjęcia jak już wspominałem, ale ma to wg mnie małe znaczenie.

Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
xyz
xyz
xyz
Posty: 68
Dołączył: 4 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2013r. 06:24  
Cytuj
Sam byłem przez 4 lata użytkownikiem N D90, zlego slowa na niego nie powiem (mozna narzekac na ISO itp) ale w tym momencie nie jest to najlepszy zakup. D90 jest stosunkowo starą puszką i niestety nie ma za bardzo startu do nowszych puszek. Lepszym zakupem byłby N D7000 (niestety duży rozrzut jakościowy aparatów, wiele problemów z serwisem (opinie o serwisie nikona nie sa najlepsze)).

Jezeli chcesz wydac 3000zl to z czystym sercem polecam Ci C 650D kupisz za jakies 3000zl nie bedziesz narzekal. Jest to puszka typowo amatorska, która sobie niezle radzi.

Musisz sobie odpowiedziec na jedno pytanie:
Do czego ten aparat jest potrzebny? Jesli do typowo amatorskich zastosowan wycieczki itp bierz C650D w innym wypadku jesli fotografia jest dla Ciebie pasja i chcesz sie uczyc doloz troche pieniedzy i kup canona 60d - przynajmniej po roku nie bedziesz marudzil tak jak ja kiedys umiech

Ergonomia jest kwestia indywidualna i producent tu nie bardzo ma cos do gadania - osoby z malymi dloniami beda mialy problem z trzymaniem w reku aparatu porkoju C5D z ciezkim obiektywem i lampa i jest to normalne;)

Pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8
Dołączył: 18 Kwie 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2013r. 12:33  
Cytuj
bierz zenita 12XP lub TTL foty jak brzytwa N i C to się chowa przy zenicie :szok:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8
Dołączył: 18 Kwie 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2013r. 12:34  
Cytuj
CYTAT
Rowniez polecam D 50
Miales juz do czynienia z lustrem?
oczywiście że miał w domu na przedpokoju ma lustro potluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »