NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Wydarzenia »
Nowy Temat Odpowiedz
Karta płatnicza - uwaga na oszustów,
Posty: 384
Dołączył: 9 Wrz 2009r.
Skąd: RST-LU
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Kwie 2013r. 20:25  
Cytuj
Witam


chciałbym się z Wami podzielić moim niedawnym przykrym doświadczeniem i przestrzec przed ewentualną podobną przygodą .
Ok. 3 tyg temu dokładnie przed świętami z mojego konta zostało zrealizowanych 13 tranzakcji na kwotę ok 4000 , wszystko odbyło się między 1 a 2 w nocy , jedna za drugą 11 na kwotę 350 pln każda, oraz 2 na mniejsze kwoty , całą sytuację zauważyłem na drugi dzień rano podczas próby zapłacenia za zakupy .
Oczywiście karta została od razu zablokowana a w/w tranzakcje zgłoszone jako nieautoryzowane , temat dodatkowo zgłoszony na policję i w prokuraturze . Dużo podrużuję po Polsce i nie rzadko zdaża mi się płacić za np. paliwo lub jedzenie kartą .
Niestety prawdopodobnie w którymś momencie ktoś gdzieś zrobił z niej dodatkowy użytek i ma co mam .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Kwie 2013r. 20:25  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 106
Dołączył: 6 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Kwie 2013r. 20:50  
Cytuj
Może ktoś wcześniej wszedł w jej posiadanie i zpisał dane z niej, a to wystarczy do zakupów online lub przelania na paypal. Zawsze zostaja slady i prokuratura z policją moze pomogą

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 95
Dołączył: 26 Marz 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Kwie 2013r. 23:14  
Cytuj
nie pomogą! mi skubneli 600 zł z bankomatu zeskanowaną kartą dwa razy po 300 zł zgłoszone na policję ,niestety nie wiem czy wogóle sprawdzali monitoring przy bankomacie po paru przesłuchaniach ,przyszło pismo ;wyjasniające ze umarzaja dochodzenie i tyle sie dowiedzałem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 642
Dołączył: 24 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Kwie 2013r. 10:10  
Cytuj
Moderowano przez: panna_pina
Post nie na temat

Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 496
Dołączył: 3 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2013r. 07:10  
Cytuj
Moderowano przez: panna_pina
Post nie na temat

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 225
Dołączył: 1 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2013r. 08:45  
Cytuj
Najlepsza dodatkową ochrona jest ustawienie limitu transakcji i powiadomienie np sms'em o wykonywanych operacjach na koncie. Zawsze to pomaga w szybszej reakcji np blokady karty itp. Ogolnie sytuacja bardzo nie fajna.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 258
Dołączył: 25 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2013r. 14:37  
Cytuj
Moderowano przez: panna_pina
Post nie na temat

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 384
Dołączył: 9 Wrz 2009r.
Skąd: RST-LU
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2013r. 21:08  
Cytuj
CYTAT
A żona nic nie wie? cool girl


poproszę o zamknięcie tematu , ten post miał na celu ostrzeżenie czytelników przed potencjalną stratą materialną , polemika z idiotycznymi komentarzami nabijaczy postów sciana nie była moim zamiarem .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Wydarzenia »