NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Forum ślubne »
Nowy Temat Odpowiedz
nieuczciwy kamerzysta!!!!,
Posty: 6
Dołączył: 9 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Marz 2013r. 20:40  
Cytuj
Witam, mam pytanie odnosnie tego czy zdarzylo wam sie zeby kamerzysta ktorego zatrudniliscie na slubie nie oodal wam filmu? czy nalezy sie za to jakies odszkodowanie? prosze o odpowiedz.pozdrawiam!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Marz 2013r. 20:40  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 24 Marz 2013r. 20:45  
Cytuj
A zaplacilas(es)

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Marz 2013r. 20:46  
Cytuj
To zależy czy podpisywałeś/łas z nim umowę. Jeśli tak możesz pewnie iść do sądu. Ja mam umowę z moim fotografem na wesele i tam jest wszystko napisane jaka go czeka kara za niedotrzymanie umowy i jaka mnie, jakie są koszty usługi, zadatek oraz to że płacę mu po wykonaniu usługi kiedy dostanę materiał (zdjęcia) do ręki.

>><> ----> Szczęście to je­dyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli <---- <><<
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 9 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Marz 2013r. 20:55  
Cytuj
no wlasnie chodzi o to ze zaplacone, a w umowie nie bylo wyszczególnione jaka jest kara za niedopelnienie umowy!!!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Marz 2013r. 21:25  
Cytuj
Jeżeli zostałeś oszukany to możesz podać częściowe namiary na niego np.skąd jest oraz inicjały imienia i nazwiska?! Ciekawy jestem cóż to za "profesjonalista"!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 34
Dołączył: 24 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Marz 2013r. 22:51  
Cytuj
CYTAT
Witam, mam pytanie odnosnie tego czy zdarzylo wam sie zeby kamerzysta ktorego zatrudniliscie na slubie nie oodal wam filmu? czy nalezy sie za to jakies odszkodowanie? prosze o odpowiedz.pozdrawiam!!!

Oczywiście,jeżeli masz umowę,to tym bardziej masz prawo złożyć zawiadomienie do prokuratury jak i do sądu.Sadzę że sprawa z powództwa cywilnego w sądzie będzie szybciej.Od każdej umowy cywilno -prawnej,nawet ustnej, masz prawo żądać odszkodowania jeżeli wykażesz że ono Ci się należy z Twojego punktu widzenia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 9 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Marz 2013r. 07:52  
Cytuj
szczegolnie ze jest to film z wesela, pamiatka na cale zycie ktorej juz nie bede miala, dlatego mysle ze moze to byc podciagniete pod szkode moralna, ale ciekawa jestem w ogole czy to warte zachodu i ile za cos takiego mozna dostac!!! byla to osoba z polecenia a i tak oszukal nas!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 25 Marz 2013r. 09:01  
Cytuj
Podał jakieś powody? Był na weselu, nagrał materiał, zmontował i nie chce dać filmu? Może jest leniem i jeszcze nie zdążył zrobić, a może miał jakąś awarię i stracił nagrany materiał? A może chce więcej kasy? Czy po prostu się nie odzywa?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 142
Dołączył: 29 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Marz 2013r. 09:14  
Cytuj
Witam.

Tak jak pisal ktos wczesniej - napisz kto ci zrobil taki numer - oszustow trzeba pokazywac palcem !

Jesli przedmiotem umowy jest film o nieokreslonym czasie itp. - to wystarczy ze taki oszust ci da plytke z filmem trwajacym 5 sekund - i praktycznie nic nie mozesz mu zrobic :(

Wydaje mi sie ze mozesz zlozyc zawiadomomienie do prokuratury, gdyz w tym wypadku zostales oszukany - bo zaplaciles za produkt ktory miales dostac a nie dostales (tylko tutaj znow moze byc roznie z tym, zalezy jak wyglada umowa - bo jesli nie ma w niej np. terminu oddania gotowego produktu (filmu), to nawet jak prokuratura chcialaby cos zrobic to "oszust" zawsze moze powiedziec ze jest na etapie montazu filmu i ukonczy go np. za za 2 lata, za 2 lata znow moze powiedziec podobnie itp itp.

PS. Bardzo czesto jak ktos chce oszczedzic to wychodzi na tym baardzo zle. Tak czesto konczy sie zatrudnianie "specow" z polecenia, ktorzy praktycznie nie istnieja (nie maja strony internetowej z wlasna domena, maila w tej domenie itp., co najwyzej w internecie mozemy znalezc do takich osob maila i numer telefonu - a maila zalozonego na jakims darmowym serwerze (onet, gmail) itp., a portfolio to mozemy od nich otrzymac "na maila" - tym samym mogą przesłac nam zdjecia lub filmy innych wykonawców).

PS2. Jesli podpisujecie umowy na uslugi foto/video, robienie stron itp itp. to w umowie musi byc zapisany zwlaszcza termin oddania produktu - bo jesli zaplacimy komus pieniadze i nie ma w umowie zapisanej daty wykonania produktu to pozniej taki delikwent moze nam oddawac produkt latami a my nic mu nie mozemy zrobic :(

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 131
Dołączył: 25 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Marz 2013r. 09:48  
Cytuj
Kto tak ciebie załatwił ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 9 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2013r. 07:20  
Cytuj
po prostu od pol roku wciaska nam kit ze ma nawal pracy choc w umowie byl termin 5 tygodni, a ostatnio napisal sms nawet nie zadzwonil tylko sms ze nie dziala dzwiek, to dla mnie taka plyta jest bezuzyteczna, i chce walczyc o odszkodowanie. a to jest taki gosc z biłgoraja, wydawaloby sie ze zna sie na robocie bo wielu zrobil fajna plyte a nas zalatwil na calego!!! ale nikt z was nie mial nigdy podobnego przypadku>??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5007
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2013r. 08:02  
Cytuj
Wklej skan umowy co tam było. Bo ci uczciwi zwykle piszą że długośc zmontowanego materiału to minimum xxminut itp. Jak tego nie masz to wyśle ci on płytkę z krótkim filmikiem i po temacie.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 496
Dołączył: 3 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2013r. 10:21  
Cytuj
CYTAT
po prostu od pol roku wciaska nam kit ze ma nawal pracy choc w umowie byl termin 5 tygodni, a ostatnio napisal sms nawet nie zadzwonil tylko sms ze nie dziala dzwiek, to dla mnie taka plyta jest bezuzyteczna, i chce walczyc o odszkodowanie. a to jest taki gosc z biłgoraja, wydawaloby sie ze zna sie na robocie bo wielu zrobil fajna plyte a nas zalatwil na calego!!! ale nikt z was nie mial nigdy podobnego przypadku>??


zawsze w tle można podłożyć ona tańczy dla mnie czy coś podobnego umiech


z drugiej strony tak to jest jak się szuka ludzi którzy wezmą najtaniej. Cena nigdy nie idzie w parze z jakością! szczególnie usług

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 9 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2013r. 19:15  
Cytuj
no z tego co sie orientuje to nie jest on tani, mialam kilka ofert i naprawde nie poszlam na latwizne,

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 80
Dołączył: 24 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2013r. 19:32  
Cytuj
a może on poprostu nie ma tego materiału i gra na czas

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 135
Dołączył: 23 Lut 2011r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 27 Marz 2013r. 11:04  
Cytuj
timon26 szczerze mówiąc nie rozumie, skoro koleś Cię zrobił w jajo nie koniecznie wielkanocne to co Cię powstrzymuje żeby napisać kto to jest? już nie raz ludzie pisali o takich kolesiach z imienia i nazwiska a Ty ciągniesz temat i chronisz gościa. Jeśli jest taki koleś to przynajmniej ostrzeż innych, chyba że nie piszesz nam wszystkiego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 496
Dołączył: 3 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2013r. 17:22  
Cytuj
nie wolno publicznie oskarżac o coś ..... podając nazwisko !! koleś miałby wtedy pole do popisu, chyba że ma się wyrok sądu i zezwolenie wtedy okej umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 34
Dołączył: 12 Cze 2012r.
Skąd: Lublin
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2013r. 18:10  
Cytuj
CYTAT
timon26 szczerze mówiąc nie rozumie, skoro koleś Cię zrobił w jajo nie koniecznie wielkanocne to co Cię powstrzymuje żeby napisać kto to jest? już nie raz ludzie pisali o takich kolesiach z imienia i nazwiska a Ty ciągniesz temat i chronisz gościa. Jeśli jest taki koleś to przynajmniej ostrzeż innych, chyba że nie piszesz nam wszystkiego.


No właśnie,. może chociaż nazwę firmy wskazać- wystarczy, wiemy,że mowa o Biłgoraju, to już jest jakiś kierunek./ o ile jest to firma/
W wypowiedzi autora mało szczegółów sprawy, ale jak widać nie wygląda to wesoło.
timon26a jak sprawdzałeś tego gościa, czy widziałeś jego prace, czy zebrałeś referencje itd.Na ile została wyceniona usługa?Bo piszesz,że tani nie jest.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 135
Dołączył: 23 Lut 2011r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 27 Marz 2013r. 18:30  
Cytuj
fankore nie rozśmieszaj mnie na tym zapyziałym forum obraża się wszystkich co podpadną bez wyjątku z imienia i nazwiska lub z nazwy firmy, gdyby mi wywinął taki numer to bym tu wymienił gościa z adresem włącznie a założyciel tego tematu sam nie wie czego chce bo zamiast gościa z grubej rury to się czai jak pies ma jeża.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 496
Dołączył: 3 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Marz 2013r. 15:28  
Cytuj
a może osoba zakłądająca temat nie ma z nim umowy ( lub umowa niepełna ) i teraz głupio cokolwiek więcej napisać!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 34
Dołączył: 12 Cze 2012r.
Skąd: Lublin
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Marz 2013r. 16:24  
Cytuj
Tak czy inaczej robota powinna być wykonana należycie i w przyzwoitym terminie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Forum ślubne »