NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Rozrusznik Palio Weekend, Poszukuje!!
Posty: 88
Dołączył: 24 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Marz 2013r. 22:53  
Cytuj
Witam.
Umarł mi dzisiaj nagle i niespodziewanie rozrusznik w moim Fiacie Palio W. Czy ma ktoś namiary na dobrego i w miare taniego mechanika co by to mógł naprawić?
Dla ścisłosci, wczoraj kręcił bez problemu, kilkanaście razy odpalałem autko, a dzisiaj kaput. Ani dyg. Z góry dzięki za pomoc.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Marz 2013r. 22:53  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 121
Dołączył: 31 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 17 Marz 2013r. 22:56  
Cytuj
Może się tylko zawiesił jezyk. Choć jak zawiesił się raz to i drugi raz może - więc przegląd wskazany.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5007
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Marz 2013r. 22:57  
Cytuj
Jasio silnik Fire?
Jak tak to szukaj regenerowanego na allegro i podmienisz u byle mechanika.
Ja polecę Tabora na Sandomierskiej.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 88
Dołączył: 24 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Marz 2013r. 23:16  
Cytuj
Wszelakie domowe sposoby wypróbowałem. Bez skutku. Jutro sprawdze elektryke. Na alegro są, ale to 2-3 dni trzeba czekac na przesyłke. Sandomierska to Nisko czy Charzewice?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Marz 2013r. 23:29  
Cytuj
Kiedys znajomy naprawial rozrusznik u goscia co ma zaklad w budynku zbr, nie wiem czy jeszcze tam jest ale rozrusznik mial gotow po 1,5h.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 423
Dołączył: 3 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 18 Marz 2013r. 08:58  
Cytuj
Ty uważaj na takie lokalne regenerowanie. Najczęściej się zużywają szczotki, które są ZGRZEWANE. Tymczasem pseudo regeneratorzy je ... LUTUJĄ, zwykłą cyną !

STOP gwałcicielom mechaniki ! Klucz dynamometryczny podstawowym narzędziem pracy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Marz 2013r. 09:03  
Cytuj
Moze w ogole wyprowadz sie tam gdzie nie ma pseudo mechanikow, piekarzy, monterow itd. Kolega naprawial u goscia 3 lata temu i do tej pory mu dziala wiec chyba o czyms to swiadczy.... Czy u uwszystkich lokalnych gosci regenerowales rozrusznik? masz z nimi doswiadczenia zeby odrazu tak krytykwac bez wiedzy??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 423
Dołączył: 3 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 18 Marz 2013r. 10:07  
Cytuj
CYTAT
Kolega naprawial u goscia 3 lata temu i do tej pory mu dziala


Świadczy o Twoim braku wiedzy w temacie.
To jak w tej historii (prawdziwej). Jedni zbroją górą, inni dołem - a my zawsze środkiem dajemy. Panie 30 lat tak robimy i się jeszcze nic nie zawaliło.

Zaznaczyłem tylko, że trzeba UWAŻAĆ. Żebyś Ty jako klient, zwrócił uwagę, czy delikwent zamierza szczotki lutować, czy zgrzewać. Jeśli zgrzewać - wszystko ok.
Nie wiem, który lokalny zgrzewa, który lutuje - czy który kolwiek zgrzewa. Trzeba to sprawdzić. Tak jak kupując chleb sprawdzasz czy nie jest czerstwy - tak samo powinieneś sprawdzić w jaki sposób są montowane nowe szczotki.

STOP gwałcicielom mechaniki ! Klucz dynamometryczny podstawowym narzędziem pracy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Marz 2013r. 10:17  
Cytuj
Jeżeli twardy lut to źle?Oczywiście wiesz na czym polega twardy lut.

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 423
Dołączył: 3 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 18 Marz 2013r. 10:19  
Cytuj
CYTAT (syrena)
LUTUJĄ, zwykłą cyną !

STOP gwałcicielom mechaniki ! Klucz dynamometryczny podstawowym narzędziem pracy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Marz 2013r. 10:21  
Cytuj
Co to znaczy zwykła cyna?

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 423
Dołączył: 3 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 18 Marz 2013r. 10:24  
Cytuj
Żargonowe określenie stopu lutowniczego, topiącego się w ok 180 st celcjusza. Obecne stopy bezołowiowe mają tą temperaturę nieco wyższą.

STOP gwałcicielom mechaniki ! Klucz dynamometryczny podstawowym narzędziem pracy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Marz 2013r. 10:27  
Cytuj
Wiesz,że dzwonią ale nie wiesz,w którym kościele.Jesteś teoretykiem,a nie praktykiem.Niestety teoria z praktyką nie zawsze idą w parze.

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 423
Dołączył: 3 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 18 Marz 2013r. 18:43  
Cytuj
To może nam powiesz, w którym kościele tak dzwonią ?

STOP gwałcicielom mechaniki ! Klucz dynamometryczny podstawowym narzędziem pracy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »