NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Alior Bank, Czy to prawda ze w AliorBanku niebedzie juz darmowych kont
Posty: 47
Dołączył: 18 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2013r. 19:47  
Cytuj
Czy to prawda ze w AliorBanku niebedzie juz darmowych kont?Czy to tylko plotki i nieprawda?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2013r. 19:47  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
no1
no1
Posty: 423
Dołączył: 8 Marz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2013r. 20:47  
Cytuj
W zasadzie to już nie ma. Mam konto w Aliorze od kilku lat i do tej pory byłem zadowolonym klientem. Płaciłem za kartę na koncie firmowym oraz prywatnym (zdaje się, że po 5zł) i ze stałych opłat to by było na tyle. Niestety ostatnio (chyba gdzieś na jesieni) wprowadzili jakąś opłatę za prowadzenie konta i dodatkową opłatę za kartę, co w przypadku konta indywidualnego daje już kolejne 8zł i 4zł czyli razem 12zł. Podsumowując, samo konto indywidualne kosztuje mnie w tej chwili 5zł + 8zł + 4zł czyli 17zł. Dodając konto firmowe mam już ponad 20zł miesięcznie, dlatego zaczynam się rozglądać za nowym bankiem.

Dla przykładu w ING jeśli zrobię miesięcznie 200zł czy 300zł (nie pamiętam w tej chwili) płatności kartą, konto jest całkowicie bezpłatne. W dzisiejszych czasach większość ludzi pracujących płaci kartami, więc oferta wydaje się być atrakcyjna. Brak prowizji w jakichkolwiek bankomatach (tak jak w Aliorze), prowizja jest bodajże tylko przy wpłacaniu gotówki, ale można to za darmo zrobić we wpłatomacie (np. w siedzibie banku w STW).

Dodam jeszcze, że te 12zł dodatkowej opłaty w Alior Banku da się ominąć na dwa sposoby:
1. Konto indywidualne musi być kontem głównym. W moim przypadku niestety się to nie sprawdzi, ponieważ warunki, które należy spełnić to regularne wpływy z konta zewnętrznego (np. miesięczna pensja) - ja wszystkie przelewy dostaję tylko z własnego konta firmowego. Dlatego moje konto nie jest uznane przez bank za główne.
2. Posiadanie karty kredytowej i osiągnięcie minimalnego limitu miesięcznego płatności taką kartą (nie pamiętam kwoty). Nie zamierzam korzystać z kart kredytowych (każdy chyba wie jak działają), dlatego to rozwiązanie również w moim przypadku odpada.

Reasumując moim zdaniem Alior strzela sobie w kolano wprowadzając takie opłaty, czy mam rację - czas pokaże.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 179
Dołączył: 1 Lis 2012r.
Skąd: Wioska Smerfów
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Marz 2013r. 20:59  
Cytuj
Płatność 8zł omija sie następująco:
Idziecie do kasy i mówicie, że chcielibyście zlikwidować lokatę nocną, która i tak kokosów nie zbija - takim sposobem nie płacicie za prowadzenie konta.

Ja osobiście polecam Alior Sync - macie "wszystko" za darmoszke i dodatkowo 5% cashbacku, za płatności kartą online.

W obecnych czasach dobrze jest mieć bank z placówką w miejscu zamieszkania. Dlatego nie likwidujcie AB, tylko zlikwidujcie lokate nocną i karty, które w prosty sposób możecie pozamykać online - bez żadnych ukrytych opłat.

Takim sposobem bank nie będzie generował żadnych opłat i dodatkowo wybierzcie sobie bank internetowy w którym tak jak w Sync-u będziecie mieć podstawowe usługi za free.
Pzdr.

Kto się boi Gargamela, niechaj zaraz idzie spać !!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
oki
oki
oki
Posty: 31
Dołączył: 12 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Marz 2013r. 01:24  
Cytuj
Polecam bank millennium. Konto za darmo, karta debetowa gratis, karta kredytowa gratis, dodatkowa karta kredytowa dla żony gratis, wypłaty ze wszystkich bankomatów gratis, za każde 100zł wydane kartą w różnych sieciach handlowych 3 zł zwrotu na konto, przelewy internetowe gratis.
Do spełnienia 2 warunki: miesięczna wpłata na konto min.1000zł i jedna płatność kartą.
Współpracuję z tym bankiem już 8 lat i nie zamierzam szukać innego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 11 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Marz 2013r. 09:37  
Cytuj
Witam
Polecam Konto w ING Banku Śląśkim konto internetowe Direct, bezpłatne: wypłaty z bankomatów, wpłaty do wpłatomatów, przelewy, jeśli w ciągu miesiąca wydasz 200 zł płacąc kartą to wszystko jest za free pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 14 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Marz 2013r. 10:19  
Cytuj
Alior konto samo ok, jak nie mieć opłat- karty... nawet assistance dodatkowy był nie wiem jak teraz.
Natomiast kolejki do kasy zeby wpłacić $ - na te czasy żenada! Cuchnie jakimś skokiem PKO albo BS.

ING- wpłatomat na szczęście jest, za nim dojdzie sms ze była wpłata, smiało już można rozdysponować środki. Suczą też transakcje/przelewy- księgowanie. Mam wrażenie, że analogowo jakieś chińskie rączki obsługują ten system. Opłaty jak ktoś słusznie wspomniał są ale wystarczy płacić karta. Nie wiem czy podwyższą limit starym klientom.

mBank/Multibank - bezpłatnie, przynajmniej kiedyś. Jest też obok ING wpłatomat.

WBK, BPH Getin Banki, CA lepiej omijać szerokim łukiem. Zawsze jak ktoś lubi kolejki i zapach formaliny polecam BS-y i SKOK-i umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 135
Dołączył: 23 Lut 2011r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 14 Marz 2013r. 10:40  
Cytuj
czy to prawda że za prowadzenie zwykłego konta ROR w Alior Bank pobierane są jakieś opłaty? mam tam konto od dawna i mam tą opcje z lokatą nocną , bez karty bankomatowej, proszę o sprawdzoną informację. Aga21 skąd masz takie info?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
no1
no1
Posty: 423
Dołączył: 8 Marz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Marz 2013r. 13:24  
Cytuj
Czesio spójrz na mojego posta. To zależy czy jest to Twoje konto główne (masz wpływy miesięczne w kwocie ok. 1500zł, w tej chwili już nie pamiętam).

Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »