NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 »
Datacontact- opinie, Czy coś się zmieniło?
Posty: 314
Dołączył: 15 Marz 2009r.
Skąd: Stahlwille
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Marz 2013r. 21:01  
Cytuj
CYTAT
Chciałbym potrafić żywić się tą nienawiścią i goryczą którą emanujecie. Zaoszczędziłbym na jedzeniu.

PS: Poszły zakłady ile jeszcze jadu naprodukujecie. Liczymy już w litrach.

PS2: Nie jestem i nie byłem pracownikiem Daty.


A poza tym rozumiem - wszyscy w rodzinie zdrowi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Marz 2013r. 21:01  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 11 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Marz 2013r. 21:15  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Chciałbym potrafić żywić się tą nienawiścią i goryczą którą emanujecie. Zaoszczędziłbym na jedzeniu.

PS: Poszły zakłady ile jeszcze jadu naprodukujecie. Liczymy już w litrach.

PS2: Nie jestem i nie byłem pracownikiem Daty.


A wy \"nowi założyciele kont\" kiedy się nauczycie, że jesteście wiarygodni w 0%? Nawet jeśli nie jesteś związany z tą firmą, to i tak każdy Cię uzna za szefa/pracownika. Ja akurat nie miałem (nie?)przyjemności pracować w Data Contact, aczkolwiek dużo się słyszy (i czyta)... i nawet jeśli POŁOWA KOMENTARZY JEST NA WYROST, to pozostała połowa negatywnych o czymś świadczy. Jak mniemam Data Contact nie ma za bardzo konkurencji na lokalnym rynku, żeby ktoś miał im robić czarny PR... a komu innemu mogło by zależeć na ich oczernianiu? Forum to miejsce do wymiany opinii. Owszem, większość informacji należy przyjmować z dużą rezerwą, co nie zmienia faktu, że z forum jest podobnie jak z pocztą pantoflową. Nawet jeśli większość to plotki, to z czegoś się rodzą... i tego lekceważyć nie należy.

Pozdrawiam


To że założyłam konto nic nie znaczy, też cię nie znam ;]

Czytając ten portal i forum nie widze pozytywnych informacji na temat żadnego pracodawcy, wiec sorry ale to wylewanie zali a nie forum do wyrazania opinii. Po za tym jaka opinie mozna dac jezeli "slyszałem od kolegi" czytało sie" jezeli nie byłes tam.

Tak po za tym polecam przejsc sie tam zanim cokolwiek napiszecie. Bo jezeli robi sie wwam lepiej jak ponarzekacie to prosze bardzo. ale widze ze procz mnie zadnych faktow nikt nie przywiał. Zastanowcie sie nad poznaniem firmy na którą bluzgacie (pomijając rozżalonego pracownika, któremu nie chciało sie pracować)

Jest tam ponad 100 osób i uwierzcie mi firma wciaz sie rozwija. wiec jezeli by było naprawde jak piszecie to tylu by nas tam nie było.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 67
Dołączył: 21 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Marz 2013r. 21:22  
Cytuj
słuchaj nie chodzi o plucie jadem, ktoś pyta o opinie ja wyrażam swoją mam do tego prawo, a że moja opinia nie pokrywa się z Twoja to już inna kwestia. Wyrażam opinie jako były pracownik i wyobraź sobie, że sama z tej pracy zrezygnowałam i jeżeli siedzisz tak pracujesz i rozmawiasz z ludźmi to wiesz, że jak tylko trafią na inną prace to uciekają. A co do inspekcji PIP-u to była i m.in na podstawie wyników została założona sprawa w sądzie, więc jak można się łatwo domyśleć nie była założona bezpodstawnie przez jak to nazwała analisa03 "naciągaczy w postaci rozżalonych pracowników". Ach zapomniałam jeszcze wspomnieć o trenerach, to że są z Rzeszowa z call center nie znaczy, że są wybitni bądź znają standardy pracy na obecnych projektach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 67
Dołączył: 21 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Marz 2013r. 21:00  
Cytuj
czyżby znowu Wam zrobili odprawe i kazali wypowiadać się dobrze na temat firmy? smiech2smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 496
Dołączył: 3 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2013r. 14:49  
Cytuj
jeśli na tym i innym forum nie ma bluzg na temat danej firmy wiadome że firma jest uczciwa i szanuje pracę swoich pracowników, w innym przypadku jest jak czytamy!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
pl2
pl2
pl2
Posty: 418
Dołączył: 10 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2013r. 15:13  
Cytuj
Byłam na rozmowie i rekruterka trochę się zdziwiła, że mam wyższe wykształcenie, duże doświadczenie; a chce pracować jako telemarketerka. Dzisiaj otrzymałam informację, że mnie jednak nie zatrudnię. A z tego co wiem to dalej szukają ludzi. Pewnie dla nich idealny kandydat to taki zaraz po szkole średniej, bo taki ma mniejsze wymagania i nie zawsze potrafi uciągnąć się o swoje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 17
Dołączył: 30 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2013r. 15:48  
Cytuj
Szeroki zasób kadrowy niewątpiwie jest pomocny w utrzymywaniu godzin pracy, poniżej wymiaru godzinowego, po którym następuje gratyfikacja dodatkowa. No chyba, że w związku z dynamicznym rozwojem ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
pl2
pl2
pl2
Posty: 418
Dołączył: 10 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2013r. 16:21  
Cytuj
Wszystkie patologie na rynku pracy wynikają z dużego bezrobocia. Z drugiej strony nie rozumiem dlaczego pracownicy na wszystko się godzą. Skoro szef wyzywa swoich pracowników od baranów, dziwek i itp., to wszyscy pracownicy powinni jednocześnie złożyć wypowiedzenie z pracy lub podać pracodawce do sądu...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 496
Dołączył: 3 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2013r. 18:41  
Cytuj
pierwsze co proponuję na wyzwiska mieć dowód - drugą osobę, nagranie audio na telefonie czy cuś, udowodnić winę przed sądem jest zaj... trudno, a podkładka pipu czy dowód od którego pracodawca się nie wymiga pomoże o wiele.. TĘPIĆ GNOI PRACODAWCÓW ! pamiętajcie - do pipu zawsze można iść ANONIMOWO, pracodawca nie dowie się o tym że to TY byłeś i zlożyłeś donos! to nie wstyd - skurw...stwo trzeba tępić czym i jak się da

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
pl2
pl2
pl2
Posty: 418
Dołączył: 10 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2013r. 18:46  
Cytuj
Niestety fankore szefa nie można nagrać, za to on może nagrywać pracownika i wykorzystać to przeciwko niemu. Na tej stronie jest to podane:
http://serwi(...)acy.html

Raz już była taka sprawa w sądzie, że pracodawca nękał pracownika, on go nagrał, zaś sąd nie uznał tego nagrania. Sprawa zakończyła się umorzeniem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2013r. 19:01  
Cytuj
oczywiście, że można nagrac pracodawcę. problem w tym, czy sędzia później taki dowód dopuści czy nie, ale próbowac zawsze można.

wynika to również z podanego wyżej artykułu, więc chyba pl2 masz jakieś problemy z czytaniem ze zrozumieniem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
pl2
pl2
pl2
Posty: 418
Dołączył: 10 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2013r. 19:10  
Cytuj
CYTAT
oczywiście, że można nagrac pracodawcę. problem w tym, czy sędzia później taki dowód dopuści czy nie, ale próbowac zawsze można.

wynika to również z podanego wyżej artykułu, więc chyba pl2 masz jakieś problemy z czytaniem ze zrozumieniem.


Zazwyczaj jednak sędzie odrzuca takie nagranie. Zresztą statystycznie co 20 osoba w sądzie wygrywa z pracodawcą. A co do artykułu, to nie czytałam go do końca, chciałam tylko pokazać jakie w Polsce prawo jest "kulawe".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 11 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2013r. 20:28  
Cytuj
CYTAT
Byłam na rozmowie i rekruterka trochę się zdziwiła, że mam wyższe wykształcenie, duże doświadczenie; a chce pracować jako telemarketerka. Dzisiaj otrzymałam informację, że mnie jednak nie zatrudnię. A z tego co wiem to dalej szukają ludzi. Pewnie dla nich idealny kandydat to taki zaraz po szkole średniej, bo taki ma mniejsze wymagania i nie zawsze potrafi uciągnąć się o swoje.


Mylisz się sama mam wyższe wykształcenie, jak i wiele koleżanek w pracy. Może się nie dostałaś z podobnego powodu dla którego nie potrafiłaś zapamiętać stawki?!

A tak na poważnie, to pozdrawiam bluzgaczy, widzę że kilka osob powyżej pisze po to by sie wypisać.

A powracając do tematu, polecam zapoznać się z Firmą bądź pracownikami a dopiero potem wypowiadać. Bo puki co widzę puste oszczerstwa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2013r. 20:53  
Cytuj
pl2, to po co opierasz się na artykule, którego nawet nie przeczytałaś? (zresztą wystarczyło przeczytac nagłówek, by nie pisac takich głupot)

Brak sprzeciwu wykorzystania nielegalnie pozyskanego dowodu z nagrania wyraził natomiast SN w wyroku z 25 kwietnia 2003 r., (IV CKN 94/01, Lex nr 80244. W orzeczeniu z 13 listopada 2002 r.) (to z "twojego" artykułu), a gdybyś miała cokolwiek wspólnego z prawem, wiedziałabyś, że sędziowie wydając wyroki opierają się na orzeczeniach SN.

zazwyczaj - tzn jak często? na czym opierasz się tym razem?

prawda jest taka, że w sprawach przeciwko pracdawcy nie ma lepszego dowodu niż nagranie. na świadków nie ma co liczyc.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 13 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2013r. 23:16  
Cytuj
prawda boli - masz duzo racji, bo to jest trudno, ja tez jak tylko trafila mi sie inna mozkiwosc to zrezygnowalam bo rozmawianie z ludzmi caly czas wkur, i szukalam innej pracy. ale nie wspominam zle, piszesz o trenerach - dzieki temu co sie od niej nauczylam dostalam nowa prace, wiec flaszke nawet musze kupic ;p nasza trenerka wiedziala wszystko, chociaz na ubezpieczeniach podobno ten chlopak nic nie wie. Przyjdz kiedys na papierosa pod drzwi to dowiesz sie najlepiej ;p
byla precownica

pst. pierwszy raz weszlam na forum . praca jest, ale jakby nie bylo to pewnie wroce - zdziwilam sie ze nie zatrudnili ciebie pl2 myslalam ze tam wszystkich biora

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 27 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Marz 2013r. 10:59  
Cytuj
CYTAT
Wszystkie patologie na rynku pracy wynikają z dużego bezrobocia. Z drugiej strony nie rozumiem dlaczego pracownicy na wszystko się godzą. Skoro szef wyzywa swoich pracowników od baranów, dziwek i itp., to wszyscy pracownicy powinni jednocześnie złożyć wypowiedzenie z pracy lub podać pracodawce do sądu...


Jeżeli wszyscy pracownicy złożą wypowiedzenie, to pracodawca znajdzie na ich miejsce innych. A pomyślałeś co po złożeniu wypowiedzenia będą robić ci którzy się zwolnią? Każdy ma jakieś rachunki, czesne za studia i musi z czegoś żyć. Czasami trzeba zagryźć zęby i pracować aż znajdzie się lepszą pracę. Z tego co wiem to Data zatrudnia ludzi bez doswiadczenia, studentów itp., a takim ciężko znaleźć pracę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 31 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Marz 2013r. 12:29  
Cytuj
co do pracy tam to zostali tam ludzie którzy muszą z czegoś opłacać rachunki... jak tylko mogą uciekją z tamtąd jak najszybciej... z tego co wiem to z dnia na dzień jest tam coraz gorzej... ludzie nie wytrzymują psychicznie z hmm... jak ich nazwać ? dzieciakami którzy dorwali się do wyższych stołków... a rotacja w firmie wywołana jest zwolnieniami osob które pracują za wyższe stawki godzinowe a zatrudnianiem tych którzy przychodzą za 5 zł bo to sie opłaca...

a co do sprawy w sądzie dalej jest w toku

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 499
Dołączył: 8 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Marz 2013r. 14:30  
Cytuj
CYTAT
pamiętajcie - do pipu zawsze można iść ANONIMOWO, pracodawca nie dowie się o tym że to TY byłeś i zlożyłeś donos!

Do PIP-u nie składa się anonimów (na całkowity anonim nie reagują),
natomiast można zastrzec anonimowość wobec pracodawcy.
Wtedy kontrolerowi nie wolno wyjawić zgłaszającego.
Najlepiej zgłaszać do PIP-u w Rzeszowie.
CYTAT
Jeżeli wszyscy pracownicy złożą wypowiedzenie, to pracodawca znajdzie na ich miejsce innych

Wątpię aby to nastąpiło natychmiast,
chyba że skusi ich wysoką stawką.
Dla pracodawcy tego typu firmy
każdy dzień zwłoki spowodowany brakiem personelu
to niewywiązanie się z umów i strata kasy.

Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem,

ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.

/Gabriel Garcia Marquez

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 496
Dołączył: 3 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Marz 2013r. 14:50  
Cytuj
sąd sam w sobie nie może odsłuchać nagrania gdyż może być zmanipulowane itp itd wtedy sąd wyznacza biegłych którzy mają napisać rapoty czy to twój głos i szefa, no ale wtedy są koszta wyższe gdy się przegra sprawę dla pracownika lub dla pracodawcy. Osobiście polecam Pip Tarnobrzeg umiech nie zawiódł dwa razy umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 15 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2013r. 09:02  
Cytuj
Witam, byłam na rozmowie kwalifikacyjnej w Data Contact i zaproponowali mi stawkę 5 zł brutto za godzinę pracy plus prowizja od sprzedaży, orientuje się ktoś na forum i ile to będzie na rękę przy umowie zlecenie??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 496
Dołączył: 3 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2013r. 10:22  
Cytuj
4,04 zł netto X ilość godzin w miesiącu + oczywiście prowizja
- bez składki chorobowej
ze składką chorobową 3,93 zł netto x ilość godzin ........

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 15 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2013r. 10:37  
Cytuj
Dzięki fankore za odpowiedź air kiss. Za takie wynagrodzenie to ja wolę dalej wykładać towar na półki w Tesco. Tutaj przynajmniej zarobię pensję minimalną i nikt mnie nie poganiagood. Widać, że niektórzy wolą pracować za biurkiem za grosze, niż zakasać rękawy i wziąć się do jakieś konkretnej roboty.cool girl

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 11 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2013r. 10:39  
Cytuj
CYTAT
Witam, byłam na rozmowie kwalifikacyjnej w Data Contact i zaproponowali mi stawkę 5 zł brutto za godzinę pracy plus prowizja od sprzedaży, orientuje się ktoś na forum i ile to będzie na rękę przy umowie zlecenie??


Chyba sobie koleżanko żartujesz.

Wiem ile zarabiam. Moja koleżanka była w tym tygodniu na rekrutacji i się dostała. I będzie zarabiać tyle ile było mówione czyli 7 zł brutto... zresztą takie stawki obowiazują wszystkich na początku... napisałam o tym powyżejwazne

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 496
Dołączył: 3 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2013r. 11:23  
Cytuj
moja koleżanka była, mój kolega był......itd itp

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2013r. 11:44  
Cytuj
majka, nie wiem jakie masz wykształcenie i jak widzisz swoją zawodową przyszłośc, ale jeśli nie zamierzasz całego życia pracowac fizycznie, to praca z klientem (chocby w call center) będzie w cv dużo lepiej wyglądac niż wykładanie towaru na półki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »