NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
Jaka antena do dvb-t, Antena do naziemnej telewizji cyfrowej
Posty: 94
Dołączył: 13 Maja 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Marz 2013r. 10:07  
Cytuj
Witam. Jako, że nie znalazłem konkretnego dot. anten do dvb-t zakładam nowy. O wypowiedź proszę osoby ktore posiadają anteny na balkonach bądź dachach swoich domów.
Przechodząc do konkretów otóż mam problem z wyborem anteny kierunkowej zastanawiam się nad Opticum AX1000 i nad Tri Digit lecz ta druga razi swoim wyglądem.
Tak wiem że pełno jest tematów na internecie co do wyboru anten ale nie wszyscy internauci mieszkają w Stalowej Woli a do tych się zwracam. Jak wam zbierają anteny w różnych earunkach pogodowych i jakie rodzaję tych anten posiadacie, ile kanałów macie itp.
Z góry dziękuje za pomoc

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Marz 2013r. 10:07  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Marz 2013r. 10:12  
Cytuj

No to moze zaczne ja, choc ja nie posiadam cyfrowej telewizji naziemnej, a ma ja moja babcia. Mieszka na piaskach. Zalozona ma stara siatkowa antene, taka jak na tej aukcji Tu nacisnij, na ktorej odbierala kiedys zwykla analogowa TV naziemna. jakosc obrazu jest bardzo dobry, nie zauwazylem zeby miala problemy z odbiorem podczas gorszych warunkow pogodowych (ogladalem u niej TV w czasie opadow snieu, deszczu). No i podsumowanie. U babci bez problemu ta antena lapie 15 kanalow, ktore dostepne sa w cyfrowej tv naziemnej.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 314
Dołączył: 15 Marz 2009r.
Skąd: Stahlwille
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Marz 2013r. 10:59  
Cytuj
A próbowałeś bez?

U mnie na JP 17 kanałów bez żadnej anteny.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 105
Dołączył: 30 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Marz 2013r. 11:02  
Cytuj
CYTAT
A próbowałeś bez?

U mnie na JP 17 kanałów bez żadnej anteny.


A jakie to kanały i skąd się wzięło ich aż 17 ? Możesz złapać 15 plus dodatkowy kanał TVP Info (Kielce/Rzeszów) co daje nam 16 kanałów. A ten 17-ty ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 105
Dołączył: 30 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Marz 2013r. 11:09  
Cytuj
CYTAT
Witam. Jako, że nie znalazłem konkretnego dot. anten do dvb-t zakładam nowy. O wypowiedź proszę osoby ktore posiadają anteny na balkonach bądź dachach swoich domów.
Przechodząc do konkretów otóż mam problem z wyborem anteny kierunkowej zastanawiam się nad Opticum AX1000 i nad Tri Digit lecz ta druga razi swoim wyglądem.
Tak wiem że pełno jest tematów na internecie co do wyboru anten ale nie wszyscy internauci mieszkają w Stalowej Woli a do tych się zwracam. Jak wam zbierają anteny w różnych earunkach pogodowych i jakie rodzaję tych anten posiadacie, ile kanałów macie itp.
Z góry dziękuje za pomoc


To wszystko zależy na którym piętrze będzie montowana antena i jaka jest najbliższa okolica. Jeśli nie mamy wysokich bloków które przysłonią nam kierunek do nadajnika to spokojnie powinna dać radę antena kierunkowa - np. taka http://www.dipol.com.pl/antena_telewizyjna_dipol_19-21-69_dvb-t_A1911.htm
Akurat do tej trzeba by dokupić jakiś wzmacniacz/płytkę.

Faktycznie anteny siatkowe także dają sobie dobrze radę, tylko trzeba uważać aby nie przesadzić ze wzmacniaczem. Jak przywalimy za mocną płytkę to złapane "śmieci" mogą uniemożliwić odbiór kanałów pożądanych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Marz 2013r. 11:13  
Cytuj
CYTAT
Faktycznie anteny siatkowe także dają sobie dobrze radę, tylko trzeba uważać aby nie przesadzić ze wzmacniaczem. Jak przywalimy za mocną płytkę to złapane \"śmieci\" mogą uniemożliwić odbiór kanałów pożądanych.

Ja wzmacniacz kupilem w Romarze, bo podczas burzy stara sie spalila, i tam mi dali dobra plytke.

A czy ktos probowal w Stw lub okolicach odbierac tv cyfr za pomoca anteny dvb-t pokojowej? W lublinie znajoma ma taka antenke i odbiera spokojnie 15 kanalow i jestem ciekaw czy sygnal w stw tez by na to pozwolil.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 105
Dołączył: 30 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Marz 2013r. 11:35  
Cytuj
CYTAT


A czy ktos probowal w Stw lub okolicach odbierac tv cyfr za pomoca anteny dvb-t pokojowej? W lublinie znajoma ma taka antenke i odbiera spokojnie 15 kanalow i jestem ciekaw czy sygnal w stw tez by na to pozwolil.[/justify]


Na razie nie ma szans - antena pokojowa może się sprawdzić jak do nadajnika mamy bardzo blisko. Akurat w Lublinie jest to możliwe bo nadajnik mają pod Lublinem. U nas najbliższy nadajnik jest w Leżajsku, ale aktualnie nadają ze średnią mocą. W momencie kiedy wyłączą całkowicie sygnał analogowy moce nadajników cyfrowych mają wzrosnąć. Być może wtedy będzie możliwy odbiór z anten wewnętrznych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 94
Dołączył: 13 Maja 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Marz 2013r. 13:24  
Cytuj
CYTAT

A czy ktos probowal w Stw lub okolicach odbierac tv cyfr za pomoca anteny dvb-t pokojowej? W lublinie znajoma ma taka antenke i odbiera spokojnie 15 kanalow i jestem ciekaw czy sygnal w stw tez by na to pozwolil.

Akurat Bawiłem się u babci taką anteną i powiem ci że ona nic nie łapie w pomieszczeniu w dodatku są problemy ze złapaniem obrazu jak się ją wywali na dach. Pozosytaje kupić antene zewnętrzną. Jeżeli jesteś zainteresowany moge ci ją odsprzedać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
HIV
Posty: 1531
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 10 Marz 2013r. 14:55  
Cytuj
Od 19 marca próbujcie odbierać MUX 3 na kanale 29. Z dużą mocą 100kW zostanie odpalona Sucha Góra. Anteny trzeba skierować na południe z leciutkim odchyleniem na zachód.
Docelowo, ale to dopiero w lipcu, ruszy także MUX 3 z Leżajska i Tarnobrzega na kanale 26. Tego będzie można odbierać praktycznie na antenie pokojowej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 314
Dołączył: 15 Marz 2009r.
Skąd: Stahlwille
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Marz 2013r. 15:39  
Cytuj
CYTAT
Możesz złapać 15 plus dodatkowy kanał TVP Info


Dobra mam 15.
Pasuje ci?
Temat jest o antenie a nie o ilości programów. Kapujesz?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 105
Dołączył: 30 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Marz 2013r. 16:54  
Cytuj
CYTAT


Dobra mam 15.
Pasuje ci?
Temat jest o antenie a nie o ilości programów. Kapujesz?


gulgul jazdy masz ? To ja pisałem że łapię 17 kanałów bez anteny ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »