NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »
Nowy Temat Odpowiedz
Tego nie kupuj!, Odradzajmy sobie nietrafione zakupy.
Posty: 127
Dołączył: 27 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lut 2013r. 01:37  
Cytuj
Czy ktoś kupił czajnik GESSNER w Kauflandzie? Nie wiem czy tylko mój nie nadaje się do użytku czy może w ogóle czajniki tej firmy powinny być wycofane ze sprzedaży.
Mam nadzieję, że nie będzie problemu z oddaniem go i odzyskaniem pieniędzy.
Woda w nim zagotowana okropnie cuchnie plastikiem i nie pomagają sposoby takie jak wielokrotne przegotowywanie wody czy soda oczyszczona. Zresztą nie ma sensu próbować octu czy kwasku, bo jak plastik się nie nadaje do poddawania wysokim temperaturom to i czajnik nie nadaje się do użytku.
Wiem, najlepiej w ogóle nie kupować plastikowych, bo to niezdrowe.

Importerem (z Chin oczywiście) jest firma FIRST Barbary Ilnickiej. Produkt posiada CE i RoHS, przy czym zwróciłam uwagę na symbol tego pierwszego, nie jest to CE - China Export, wymiary symbolu takie jak CE - Conformité Européenne.

Ktoś ma podobny problem?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lut 2013r. 01:37  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 496
Dołączył: 3 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lut 2013r. 08:38  
Cytuj
kupując tanią elektronikę przepłacasz podwójnie! w takich marketach to badziewie!!! Wiem po sobie jak kolega kupił ps3 w tesko. Rok czasu i cały napęd padł!! według mnie jaka cena taka jakość chociaż i tak większość jest ze wschodu. Osobiście polecam czajnik ZELMER CRYSTAL w każdym markecie AGD RTV do kupna chociaż na necie z 30 zł taniej dostaniesz. Pierwszy mi 7 lat slużył i kamień go zniszczył ale do końca grzał i teraz kupiłem drugi taki sam!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 670
Dołączył: 7 Gru 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lut 2013r. 09:04  
Cytuj
niechcemisie jak będziesz kupował/a następny czajnik to powąchaj go w środku :] Jak już wtedy czuć plastik to już zawsze będzie czuć.

Dorastając w tym kraju trzeźwiejemy z marzeń - K.Ś.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 127
Dołączył: 27 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lut 2013r. 10:40  
Cytuj
CYTAT
kupując tanią elektronikę przepłacasz podwójnie! w takich marketach to badziewie!!! Wiem po sobie jak kolega kupił ps3 w tesko. Rok czasu i cały napęd padł!! według mnie jaka cena taka jakość chociaż i tak większość jest ze wschodu. Osobiście polecam czajnik ZELMER CRYSTAL w każdym markecie AGD RTV do kupna chociaż na necie z 30 zł taniej dostaniesz. Pierwszy mi 7 lat slużył i kamień go zniszczył ale do końca grzał i teraz kupiłem drugi taki sam!!


Kolego, polecany przez Ciebie czajnik ZELMER Crystal to sprzęt, który i u mnie w domu służy od wielu lat bez zarzutu, tak więc przyłączam się do pochlebnej opinii o nim.

Co do trefnego GESSNERA to nie kupiłam tanio. (Tak, chciałam mieć dwa czajniki.) Kosztował stówkę, a ostatnio była na niego promocja i obniżyli cenę na pół bańki. Nic dziwnego, pewnie zwroty mieli.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 496
Dołączył: 3 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lut 2013r. 12:20  
Cytuj
hmmm obniżka o połowę - założę się że produkcja takiego czajnika jest jeszcze niższa, jakość : szukałem z ciekawości w necie ceny czajnika z gównolandu lecz nic nie znalazłem, także firma też mało znana a cena kosmos!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 127
Dołączył: 27 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lut 2013r. 21:55  
Cytuj
Z reklamacją przynajmniej nie było najmniejszego problemu - miło, grzecznie i sprawnie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 127
Dołączył: 27 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2013r. 00:10  
Cytuj
http://optimum.hoho.pl/index.php?id=831&id_menu_r=89

Stalowy czajnik Optimum za 79 PLN to kolejny badziew, który trzeba było zwrócić, bo woda była niezdatna do picia. W dodatku identyczny znajdziemy z nadrukami innych marek, pewnie na zasadzie - z Chin sprowadza się czysty, a każdy sobie sam robi nadruk własnej firmy na obudowie i naklejce pod spodem.

Optimum CJ 2011 wystepuje także jako Frog Fraket ooo1 i nie szukam co jeszcze, bo oba wyglądają jak model HYUNDAI VK 181, tyle że ten rączką się trochę ten ostatni różni.
To nieistotne, bo i tak się do niczego nie nadają.

Zrezygnowałam z zakupu, nie chodzę już i nie szukam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 27 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2013r. 11:07  
Cytuj
CYTAT
Z reklamacją przynajmniej nie było najmniejszego problemu - miło, grzecznie i sprawnie.


Potwierdzam! Ja również reklamowałem w Kauflandzie czajnik (nazwa była inna) i myślałem, że będą robić problemy. Nic podobnego, Pani bez słowa zwróciła mi kasę! Musiałem tylko podpisać jakieś papiery.
Dołożyłem 50 zł i kupiłem Philipsa umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 496
Dołączył: 3 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2013r. 12:47  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Z reklamacją przynajmniej nie było najmniejszego problemu - miło, grzecznie i sprawnie.


Potwierdzam! Ja również reklamowałem w Kauflandzie czajnik (nazwa była inna) i myślałem, że będą robić problemy. Nic podobnego, Pani bez słowa zwróciła mi kasę! Musiałem tylko podpisać jakieś papiery.
Dołożyłem 50 zł i kupiłem Philipsa umiech


kredyt !!! jakieś papiery ?! sam widziałem raz gdzieś reklamację, jak kobieta wciska klientowi papiery "jakieś" do podpisu, ten dawaj nie patrzy co to i podpisuje! powinni zrobić komuś nie miło i dać kredycik na 200 000 zł do podpisu! ( w providencie )

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 27 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Marz 2013r. 15:39  
Cytuj
fankore trochę źle się wyraziłem pisząc "jakieś". To było potwierdzenie, że odbieram kasę itp.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »