NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »
Nowy Temat Odpowiedz
ABRA, zwrot zadatku
Posty: 149
Dołączył: 8 Paź 2007r.
Skąd: internet
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lut 2013r. 10:28  
Cytuj
Witam
Przestrzegam przed zamawianiem mebli w sklepie sieci ABRA w Stalowej Woli. Znajoma zamawiala meble wpłacajac zadatek w wysokosci 10 % zamównienia (specjalnie tak sformulowali) i na drugi dzien rozmysliła się poniewaz meble okazały sie za płytkie, sprzedawca odmówił jednak zwrotu zadatku mimo że sklep nie podjał jeszcze zadnych kroków zwiazanych ze sprowadzeniem mebli. Niestiety sprytnie zabezpieczyli sie i zadatku w przypadku rezygnacji kupujacego nie maja obowiazku zwracac co wynika z art. 394 K.C., jak nie zrealizuje sprzedajacy musi oddac dwukrotnośc zadatku kupujacemu. Inaczej jest w przypadku zaliczki, której pojęcie nie jest okreslone w prawie do końca i z pomoca rzecznika praw konsumenta mysle ze udaloby sie odzyskac ja w calosci. Przestrzegam wiec przed wplatami zgadzajcie sie na zaliczke nie na zadatek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lut 2013r. 10:28  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 595
Dołączył: 28 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lut 2013r. 10:55  
Cytuj
Niech znajoma dowie sie czy sklep w regulaminie ma przyjmowanie zwrotów. Jeśli tak to niech kupi i za minute odda bo się rozmysliła.
Dostanie zwrot 100%.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lut 2013r. 12:14  
Cytuj
Kiedyś można było do 2 tygodni zwrócić zamówione i zapłacone meble teraz nie wiem jak jest, być może dalej tak samo.

>><> ----> Szczęście to je­dyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli <---- <><<
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 112
Dołączył: 24 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lut 2013r. 12:34  
Cytuj
Dlatego też jest ta różnica pomiędzy zadatkiem a zaliczką. Powiedzmy że prowadzimy firmę i realizujemy nietypowe zamówienie. Nagle klient się wycofuje. Wtedy jesteśmy zdani na łaskę że komuś innemu może spodoba się zamówiony towar. Druga rzecz taka że pewne zakupy albo trzeba dokładnie przemyśleć albo zapytać fachowca o opinię. Wtedy obydwie strony będą zadowolone ze współpracy;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 58
Dołączył: 15 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lut 2013r. 13:12  
Cytuj
ostatnio kupiłam u nich szafe z ekspozycji. wszystko ok ale po przywiezieniu okazało sie ze musze zapłacic za transport! Nikt o tym nic wczesniej nie mowił. Bagatela 35 zł na terenie Stalowej Woli! Inne sklepy dostarczaja towar na terenie za free. Szok. A co by było gdybym nie miała tych 35 zł???? Nie byłam przygotowana na dodatkowe koszty.Zdziercy!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lut 2013r. 13:53  
Cytuj
lenka2200 jeśli chodzi o transport to obok stanowisk komputerowych (kierownika, pracowników), gdzie dokonuje się formalności z klientami od wielu lat stoi tabliczka, na której są napisane koszty transportu plus koszt od każdego piętra jeśli życzymy sobie wniesienie mebli do mieszkania. Co jednak nie zmienia faktu, że dowóz mebli powinien być gratis tak jak np. jest to w sklepie meblowym Halmar.

>><> ----> Szczęście to je­dyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli <---- <><<
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Lut 2013r. 13:56  
Cytuj
lenka2200, a skąd wiesz że inne sklepy dostarczają towar za free? Pytałaś? To tu też trzeba było zapytać?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 58
Dołączył: 15 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lut 2013r. 16:05  
Cytuj
zadzwoniłam do sklepu z zapytaniem kiedy i o której szafe przywiozą. pytałam o opłate za wniesienie na 1 piętro i pani powiedziała że wniesienie odpłatne, ok,ale o kosztach za transport nie było mowy. Dopiero gdy przyjechali okazało sie, że trzeba zapłacić za transport. Bezpłatnie jest tylko wtedy gdy wartość zakupionego towaru to ponad 2000 zł. A w innych sklepach za darmo. Wiem bo tydzień temu kupiłam kanapę w Oskar meble.I nie kosztowała 2000 zł.W Rozwadowie również sklep meble ok za darmo transport.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Lut 2013r. 16:16  
Cytuj
lenka2200, czyli o transport nie pytałaś. A jak w innych sklepach tak słodko to czemu kupiłaś właśnie w Abrze?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 58
Dołączył: 15 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lut 2013r. 18:37  
Cytuj
po pierwsze jak juz pisałam-pytałam i miał byc tylko koszt dodatkowy za wniesienie na piętro. po drugie jak bym wiedziała że tak oszukuja na pewno bym u nich tej szafy nie kupiła. tania nie była więc spokojnie znalazłabym cos w innym sklepie. Ale co miałam zrobić jak mi ją juz pod dom przywiezli. zła byłam ale wzięłam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 423
Dołączył: 3 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 21 Lut 2013r. 11:34  
Cytuj
grzech. Nie można tutaj winić sklepu, a jednie Twoją znajomą.
Było zamówić via internet - to by miała 10 dni na odstąpienie od umowy jezyk

STOP gwałcicielom mechaniki ! Klucz dynamometryczny podstawowym narzędziem pracy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2013r. 13:00  
Cytuj
grzech a tak odnośnie tych mebli - piszesz, że rozmyśliła się bo były one za płytkie - zawsze przy każdym meblu podane są wymiary więc można sobie nawet metrówką sprawdzić, przyłożyć do ściany i zobaczyć optycznie jak to wygląda jeśli ktoś nie ma wyobraźni. Na dodatek można podejść do innego sklepu, gdzie takie meble są na wystawie gotowe i poskręcane. To tak jak z kupowaniem ubrań zawsze trzeba przymierzyć a nie na oko i po problemie.

>><> ----> Szczęście to je­dyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli <---- <><<
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 595
Dołączył: 28 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2013r. 13:16  
Cytuj
W innych sklepach przewóz za free pewnie ukryty jest w cenie mebli.
Abra nie ma swoich samochodów, wynajmuja sobie przewozników. Ceny mogą mieć niższe, ale za dostawe sobie zapłać. Też tam kupowałem meble, dostarczył mi je gość który kiedys dla nich jezdził. Zainkasował tylko dwie dyszki i jeszcze pomógł wnieśćumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 27 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2013r. 15:44  
Cytuj
CYTAT
ostatnio kupiłam u nich szafe z ekspozycji. wszystko ok ale po przywiezieniu okazało sie ze musze zapłacic za transport! Nikt o tym nic wczesniej nie mowił. Bagatela 35 zł na terenie Stalowej Woli! Inne sklepy dostarczaja towar na terenie za free. Szok. A co by było gdybym nie miała tych 35 zł???? Nie byłam przygotowana na dodatkowe koszty.Zdziercy!


Nie zostałaś poinformowana przy zakupie o kosztach tranportu ?
Ja również kupowałem tam ostatnio mebelki ale zostałem o tym poinformowany. Inna sprawa, że sporo sobie liczą za transport.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »