NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
łożysko ślizgowe-gdzie dorobię,
FAN
FAN
FAN
Posty: 3
Dołączył: 17 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lut 2013r. 20:04  
Cytuj
Chce zamienic łozysko igiełkowe tuleją slizgową. Gdzie w okolicy można wytoczyc otwór pod takie łożysko?

mój błąd. za mało informacji. chodzi mi o zamiane łozysk igiełkowych w belce zawieszenia samochodu citroen na łozyska ślizgowe. jest to leciwe auto i nie opłaca mi sie regenerowac zawieszenia za cene którą oferują warsztaty. dlatego szukam tańszego rozwązania. czy ktos wie gdzie znajdę warsztat który przetoczy otwory na łozyska i zamontuje łozyska ślizgowe?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lut 2013r. 20:04  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
FAN
FAN
FAN
Posty: 3
Dołączył: 17 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2013r. 19:19  
Cytuj
mój błąd. za mało informacji. chodzi mi o zamiane łozysk igiełkowych w belce zawieszenia samochodu citroen na łozyska ślizgowe. jest to leciwe auto i nie opłaca mi sie regenerowac zawieszenia za cene którą oferują warsztaty. dlatego szukam tańszego rozwązania. czy ktos wie gdzie znajdę warsztat który przetoczy otwory na łozyska i zamontuje łozyska ślizgowe?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 314
Dołączył: 15 Marz 2009r.
Skąd: Stahlwille
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2013r. 19:44  
Cytuj
CYTAT
chodzi mi o zamiane łozysk igiełkowych w belce zawieszenia samochodu citroen na łozyska ślizgowe


I to będzie taniej?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5007
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2013r. 20:01  
Cytuj
rozebranie, przeróbka łożysk, złożenie. A regeneracja ile 8-9 stówek?

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
FAN
FAN
FAN
Posty: 3
Dołączył: 17 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2013r. 21:30  
Cytuj
Wydaje mi sie ze tak.Rozebranie i złozenie całosci wykonam sam.Płace tylko za obróbke otworów (które i tak wymagają regeneracji) i osadzenie tulei slizgowych .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 314
Dołączył: 15 Marz 2009r.
Skąd: Stahlwille
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2013r. 21:59  
Cytuj
Że też tego inżynierowie Citroena i Peugeota nie wymyślili.
A co ze smarowaniem, uszczelnieniem,zabezpieczeniem przed błotem, kurzem solą, śniegiem, nośnością panewki przy wjeździe w koleinę?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5007
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lut 2013r. 08:23  
Cytuj
Sam mam przerobioną belke we francuzie z gumy na teflon. Ale to kosztowało akurat więcej niż regeneracja

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1495
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lut 2013r. 08:43  
Cytuj
CYTAT
Wydaje mi sie ze tak.Rozebranie i złozenie całosci wykonam sam.Płace tylko za obróbke otworów (które i tak wymagają regeneracji) i osadzenie tulei slizgowych .


Zapodaj parę fotek na pw to może coś Ci doradzę, a łożyska ślizgowe masz?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Lut 2013r. 09:11  
Cytuj
Za Rozwadowem na rozwidleniu dróg Agatówka Charzewice ,skręć na Charzewice i za 15m jest po lewej stronie warsztat ślusarski,wiem że robi łożyska itp. rzeczy.może tam Ci się uda coś zrobić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 155
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 22 Lut 2013r. 14:52  
Cytuj
Nie zakładam nowego watku , ale moze ktos wie gdzie mozna dorobic nozyk do ruskiej maszynki(chyba 5-ka) do mięsa. Ma odwrotne obroty i jest nie do kupienia , a tak fajnie słuzyła rodzicom przez kilkadziesiąt lat

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »