NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Wydarzenia »
Nowy Temat Odpowiedz
1 Marca, Dniem Żołnierzy Wyklętych
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 12 Lut 2013r. 09:07  
Cytuj
Ponawiam temat bo przez "zainteresowanych" zamknięto poprzedni.

Czy w związku z tym dniem miasto lub organizacja narodowa planuje jakieś uroczystości ?


http://www.zolnierzewykleci.pl/?p=526

http://www.youtu(...)l7koBSII

Gdy by Stalowa Wola przemilczała ten dzień to można uczcić go w Rzeszowie.

http://nrrz.(...)h-w.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lut 2013r. 09:07  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1984
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lut 2013r. 12:07  
Cytuj
Stalowa Wola powinna obchodzić święto na swój sposób. Myślę, że prezydent pomoże.

Co do uroczystości w Rzeszowie - pytania do organizatorów:

1. Jakie działania podejmie NR, aby zmaksymalizować liczbę uczestników manifestacji?
2. Gdzie wystąpi Tormentia? Plener, klub, inne miejsce? Impreza otwarta czy dla znajomych?
3. Z racji fascynacji zespołu czterema kółkami dobrze by poznać pełną listę utworów, jakie zagrają muzycy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Lut 2013r. 21:03  
Cytuj
Lublin:

http://www.funda(...)ych.html

Osobiście zachęcam do pogłębiania wiedzy na temat Żołnierzy Wyklętych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1984
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lut 2013r. 15:38  
Cytuj
Święto Żołnierzy Wyklętych - marsz w Rzeszowie

Dzień: 2 marca (SOBOTA)
Godzina: 17:00
Miejsce: start na rynku (blisko Urzędu Wojewódzkiego), koniec przy pomniku AK

Dojazd ze Stalowej Woli
PKS Stalowa Wola - 7:00, 11:00
PKS Łódź - 12:20
Marcel - 13:00, 14:30, 15:00
Top Trans - 12:50, 14:25
Pociąg - 14:50

Powrót do Stalowej Woli
PKS Stalowa Wola - 21:00
PKS Wschód - 02:00
Marcel - 18:30, 20:00
Top Trans - 19:20
Pociąg - 18:48, 04:45, 05:33

Łącza
Wydarzenie na Facebooku
Strona Narodowego Rzeszowa

Jeśli macie flagi narodowe, przynieście ze sobą. Jeśli nie macie, nic nie szkodzi.

Powiadomcie znajomych!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Lut 2013r. 18:57  
Cytuj
Ciekawe filmy.

"Śmierć Rotmistrza Pileckiego" :

http://www.youtu(...)lOo6jii4

"Ja jedna zginę. Inka 1946-cały film" :

http://www.youtu(...)62FDPrJY

"Z archiwum IPN - Zygmunt Szendzielarz "Łupaszka" CZĘŚĆ 1." :

http://www.youtu(...)dir51yJ8

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 15 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lut 2013r. 21:02  
Cytuj
W Bazylice od 01.03 do 09.03 będzie wystawa Przywrócmy Pamięc "Zołnierze Wyklęci"

Zapraszam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lut 2013r. 11:20  
Cytuj
zaklopotany

Ludzie, kiedy w tym smutnym, ponurym kraju zaczniecie się wreszcie cieszyć i organizować optymistyczne spotkania itp.

Rzygać się chce na te smuty, Polak tylko by się umartwiał...
Szacunek bohaterom się należy, ale ile razy można uprawiać martyrologię?!

W domu sobie jeden z drugim takie "święto" zorganizuj, cierń na łeb, worki z grochem na kolana i zapierniczaj w kółko po pokoju na kolanach całą dobę bez jedzenia i picia, będziecie mieli czyste "dusze" i umysły.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 15 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lut 2013r. 11:37  
Cytuj
irkuck to dobry nick, tam właśnie byli zsyłani...

Taki jak irkuck chciałby nie mówic o nich, dla takich dobrze byłoby jak dalej byli wymazani z ludzkiej pamięci, tak jak przez ponad 40 lat.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Lut 2013r. 11:39  
Cytuj
CYTAT
zaklopotany

Ludzie, kiedy w tym smutnym, ponurym kraju zaczniecie się wreszcie cieszyć i organizować optymistyczne spotkania itp.

Rzygać się chce na te smuty, Polak tylko by się umartwiał...
Szacunek bohaterom się należy, ale ile razy można uprawiać martyrologię?!

W domu sobie jeden z drugim takie \"święto\" zorganizuj, cierń na łeb, worki z grochem na kolana i zapierniczaj w kółko po pokoju na kolanach całą dobę bez jedzenia i picia, będziecie mieli czyste \"dusze\" i umysły.


Przepraszam,że to napisze ale jesteś tak głupi jak pewne ustawy w Chinach, jeśli wyrażasz się w ten sposób.

Jak Ci się coś nie podoba to możesz nie czytać, nie oglądać i nie przeszkadzać. Jak by kogoś z Twojej rodziny nie słusznie za coś skazano to byś zapewne walczył o sprawiedliwość.

Chyba,że drażni Cię pamięć o tych którzy mieli zostać zapomnieni ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lut 2013r. 12:28  
Cytuj
Nie drażni mnie pamięć, bo napisałem, że bohaterom należy się szacunek. Mój wpis nie tyczy się jednej konkretnej sytuacji, a tego co się w Polsce dzieje od lat, cała ta sytuacja z wszelakim "cierpiętnym" świętowaniem, na którą takie sytuacje się składają.

Mam dość ponuractwa, smutku w naszych rodakach. Zamiast skupiać się na takich sprawach zacznijcie myśleć i starać się robić coś dla kraju, a zacznijcie od dobrych wyborów przy urnach wyborczych, a nie nawybieracie PO-PiSów, a potem narzekacie, że jest źle. Pokażcie dezaprobatę, ostatnio w Portugalii ludzie wyszli na ulice bo rządzący chcieli zrobić tylko mikro ułamek tego co nam Rudy serwuje od lat.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Lut 2013r. 12:41  
Cytuj
CYTAT
Nie drażni mnie pamięć, bo napisałem, że bohaterom należy się szacunek. Mój wpis nie tyczy się jednej konkretnej sytuacji, a tego co się w Polsce dzieje od lat, cała ta sytuacja z wszelakim \"cierpiętnym\" świętowaniem, na którą takie sytuacje się składają.

Mam dość ponuractwa, smutku w naszych rodakach. Zamiast skupiać się na takich sprawach zacznijcie myśleć i starać się robić coś dla kraju, a zacznijcie od dobrych wyborów przy urnach wyborczych, a nie nawybieracie PO-PiSów, a potem narzekacie, że jest źle. Pokażcie dezaprobatę, ostatnio w Portugalii ludzie wyszli na ulice bo rządzący chcieli zrobić tylko mikro ułamek tego co nam Rudy serwuje od lat.


No to zauważ,że owe święto to szacunek, pamięć dla tych którzy walczyli za ten kraj a mimo to po wojnie zostali mordowani pod fałszywymi oskarżeniami, przez rząd komunistyczny.

W wolnym już kraju pośmiertnie oczyszczono ich z zarzutów ale my jako społeczeństwo jesteśmy winni im pamięć, dbanie o sprawiedliwość - bo jak może nie wiesz, wielu morderców pozostało bezkarnych.

Nikt na siłę Cię do niczego nie zmusza ale nie krytykuj innych za to,ze dbają o pamięć ludzi którzy na nią zasłużyli, ludzi którzy walczyli o wolną Polskę.


Józef Piłsudski - "Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1984
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lut 2013r. 23:56  
Cytuj
CYTAT
Nie drażni mnie pamięć, bo napisałem, że bohaterom należy się szacunek. Mój wpis nie tyczy się jednej konkretnej sytuacji, a tego co się w Polsce dzieje od lat [...]
O tym wspominał prezydent przy Powstaniu Warszawskim. Ze szczególnym naciskiem obchodzimy klęski, odwiedzamy mogiły, umartwiamy się nad poległymi, natomiast zwycięstwa i sukcesy schodzą na dalszy plan. Taka narodowa cecha. Może dlatego, że nasz kraj i naród więcej w historii wycierpiał niż przeżywał chwili radości. Temat na osobną dyskusję. Nie do końca tak jest. Przecież 11 listopada, 15 sierpnia to zwycięskie daty, które świętujemy z pełnym rozmachem.

2 marca przejdziemy po ulicach Rzeszowa, aby oddać hołd żołnierzom wyklętym, szerzyć pamięć o nich, pokazać kim byli, przypomnieć ich zasługi dla wolnej Polski.

CYTAT
Mam dość ponuractwa, smutku w naszych rodakach. Zamiast skupiać się na takich sprawach zacznijcie myśleć i starać się robić coś dla kraju, a zacznijcie od dobrych wyborów przy urnach wyborczych, a nie nawybieracie PO-PiSów, a potem narzekacie, że jest źle. Pokażcie dezaprobatę, ostatnio w Portugalii ludzie wyszli na ulice bo rządzący chcieli zrobić tylko mikro ułamek tego co nam Rudy serwuje od lat.
Ludzie już wychodzą na ulicę. Chodzi ci o masowy zryw? U nas na chwilę obecną to niemożliwe. Społeczeństwo jest podzielone (prawie) do granic możliwości. Większy zryw ludzi o różnych poglądach mieliśmy przy ACTA. Wszyscy bali się cenzury, ale większość wolała siedzieć przed TV lub przed komputerem, bo "i tak nic to nie zmieni", "nie chce mi się", "nic to nie da", "przecież inni pójdą, ja nie muszę". Tak, jedni oglądają seriale w TV, inni filmiki na JM, grają w grę, siedzą na FB, ale dołączyć do inicjatywy to nie. Przecież propaganda rządowa głosi, że jest raj, dług maleje, każdy ma pracę, mamy wspaniałą służbę zdrowia, wydajną edukację... A głosować - na kogo?

Ktoś wie, gdzie zagra Tormentia?

Zbliżają się Dni Stalowej Woli. Może jakiś zespół tożsamościowy, np. Forteca?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 15 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lut 2013r. 16:09  
Cytuj
Stojący w krakowskim Parku Jordana pomnik Danuty Siedzikówny „Inki”, zamordowanej przez komunistyczny aparat bezpieczeństwa, został zdewastowany.

i dlatego trzeba przypominać!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1984
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2013r. 15:31  
Cytuj
Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Rzeszów, 2 marca (sobota), 17:00, start na Rynku

Dołączamy, udostępniamy znajomym na Facebooku, Naszej Klasie, komunikatorach, własnych blogach:

http://www.facebook.com/events/468175856570886/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1984
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lut 2013r. 01:48  
Cytuj
Ktoś wie, gdzie zagra Tormentia?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 566
Dołączył: 15 Marz 2011r.
Skąd: STW
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 24 Lut 2013r. 10:03  
Cytuj
Powrót do Stalowej Woli
PKS Stalowa Wola - 21:00
PKS Wschód - 02:00
Marcel - 18:30, 20:00
Top Trans - 19:20
Pociąg - 18:48, 04:45, 05:33

dla bardziej zaangażowanych w policyjnej eskorcie ... na koszt podatnika.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1984
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lut 2013r. 19:47  
Cytuj
Imprezy towarzyszące w Rzeszowie - 2 marca

Filmy o Żołnierzach Wyklętych

O godzinie 14:00 w Wojewódzkim Domu Kultury przy ulicy Okrzei odbędzie się spotkanie filmowe, poprzedzone wprowadzającym referatem. Wyświetlone zostaną filmy, których bohaterami będą: Jan Rodowicz "Anoda" oraz Józef Kuraś "Ogień". Wstęp oczywiście bezpłatny. Spotkanie jest organizowane przez Związek strzelecki Rzeczpospolitej.

Koncert zespołu Tormentia

Po marszu o godzinie 20:00 odbędzie się koncert patriotyczny ku czci bohaterów polskiego podziemia zbrojnego w lokalu Millenium przy ulicy Fredry. Wstęp 15 zł (grupy rekonstrukcyjne - bezpłatnie).

Źródło: NRRZ

Regulamin marszu - start o 17:00 na Rynku

1. W miarę możliwości przynieście flagi narodowe. Kto nie ma, może pożyczyć od organizatorów na czas marszu.
2. Przestrzegajcie uwag organizatorów.
3. Nie wolno wznosić własnych, niekonsultowanych wcześniej haseł i mieć własnego nagłośnienia.
4. Nie odpalamy pirotechniki - grozi mandatem karnym.
5. Nie wolno mieć symboli partii politycznych na flagach ani transparentach.
6. Transparenty, banery swoich organizacji eksponujemy PO BOKACH kolumny marszowej.

Podsumowanie

14:00 - pokaz filmowy (Wojewódzki Dom Kultury)
17:00 - marsz (start na Rynku)
20:00 - Tormentia (pub Millenium)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Cze 2013r. 19:47  
Cytuj
Nie zakładając nowego tematu.

Jutro tj. 03.VI.2013. TVP 1, Teatr Telewizji " Śmierć Rotmistrza Pileckiego".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Wydarzenia »