NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Alimenty,
Posty: 27
Dołączył: 31 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2013r. 14:41  
Cytuj
Witam, mam zapytanie. Ojciec trójki naszych dzieci uchyla się od płacenia alimentów nakazanych sądownie już trzy miesiące. Co robić?jak skutecznie wyegzekwować należne pieniądze?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2013r. 14:41  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 642
Dołączył: 24 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2013r. 17:27  
Cytuj
Myślę, że żeby uniknąć zbędnych komentarzy powinnaś zgłosić chęć uzyskania darmowej porady prawnej, jeżeli jesteś mieszkanką powiatu stalowowolskiego. Takie porady świadczone są również drogą internetową.

Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5008
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 22 Sty 2013r. 21:36  
Cytuj
CYTAT
Witam, mam zapytanie. Ojciec trójki naszych dzieci uchyla się od płacenia alimentów nakazanych sądownie już trzy miesiące. Co robić?jak skutecznie wyegzekwować należne pieniądze?

I-Z odpisem wyroku udaj sie do komornika przy Sądzie Rejonowym.
Najlepiej będzie jeśli podasz miejsce jego zatrudnienia,wówczas komornik bardzo szybko"wjedzie"na wynagrodzenie.
Śpiesz się,bo może ma zwrot podatku za 2012 r.a więc będzie on zajęty w Urzędzie Skarbowym.
II-Jeśli ojciec dzieci pracuje i nie płaci alimentów (ponad 3 miesiące),udaj sie do Komendy Policji lub Prokuratury i złóż zawiadomienie o uchylaniu się od obowiązku alimentacyjnego.

Pieniądze mogą być wypłacane z Funduszu Alimentacyjnego(potocznie przez Państwo),a dług obciąży konto alimenciarza.
Konkretne informacje możesz uzyskać bezpłatnie w Prokuraturze składając zawiadomienie.
Nie pchaj się w pisma i porady adwokatów.Koszty spore za byle świstek, który możesz sporządzić sama.
Sprawdź czy w Urzędzie Miasta(Gminy), nie ma prawnika pomagającego bezpłatnie mieszkańcom.

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 169
Dołączył: 10 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2013r. 08:35  
Cytuj
Tylko komornik. Budynek mostostalu 6 piętro.
Tam dowiesz się jak napisać wniosek i złożysz go na miejscu.
Alimenty z funduszu masz zawsze regularnie. nie licz na ojca dzieci.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 31 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2013r. 10:47  
Cytuj
Witam dziękuję za wskazówki,teraz wiem co mam robić.Cieszę że nie jestem już z tym problemem sama. Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »