NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Forum ślubne »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Nauki przedmałżeńskie gdzie??, Gdzie zrobić szybko i sprawnia nauki przedmałżeńskie
Posty: 981
Dołączył: 6 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sty 2013r. 10:26  
Cytuj
@buurek, jak widać "prawdziwym katolikom" taka pani jest bardzo potrzebna, oni nie chcą nauk przedmałżeńskich, tylko chcą papier z podpisem - a to jak widać już bezpłatne nie jest umiech

CYTAT
prędzej czy poźniej ślub Kościelny weźmiesz nawet dla Świętego Spokoju


Ci, którzy biorą ślub kościelny dla świętego spokoju to się wogóle nie powinni do tego przyznawać, bo strasznie obłudne to jest. Po co brać ślub kościelny, chrzcić dzieci, posyłać je do pierwszej komunii i bierzmowania, skoro główne powody tych decyzji to:
- dla świętego spokoju
- bo rodzice trują
- co sąsiedzi powiedzą?
- bo dziecko nie dostanie prezentów komunijnych i będzie mu smutno.
A gdzie wiara? I jaki to przykład dla tych dzieci jest?

Zjadł owoc z drzewa poznania i ten smak na zawsze pozostanie mu w ustach. Henry James
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sty 2013r. 10:26  
Cytuj

Zjadł owoc z drzewa poznania i ten smak na zawsze pozostanie mu w ustach. Henry James
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 642
Dołączył: 24 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sty 2013r. 10:31  
Cytuj
Żyjemy w XXI wieku, jak ktoś w wieku reprodukcyjnym na takich naukach słyszy "kalendarzyk małżeński jako najskuteczniejsza metoda antykoncepcji", to ja się wcale nie dziwię, że chce papierek ok

Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 1 Paź 2006r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sty 2013r. 13:21  
Cytuj
z takich nauk można też wiele dobrego wynieść..ja wcale nie żałuje, że w nich przed slubem uczestniczyliśmy z mężem. Czas na nauki kazdy znajdzie, nie wierzę, że ktos jest tak zabiegany. Jak ktoś chce tylko "szopkę" to rzeczywiście USC stoi otworem i po co się "męczyć". A kalendarzyk ....hmm powtórka z biologii każdemu się przyda, wiele kobiet to nawet nie ma zielonego pojęcia o swoim ciele (o facetach nie wspomnę).

Dorii
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 118
Dołączył: 25 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sty 2013r. 13:39  
Cytuj
My uczęszczaliśmy na nauki w Nisku, w Kościele św. Józefa. Nauki odbywały się po Mszy św wieczorem, trwały ok. godziny i było chyba 5 spotkań. To nie jest tylko czcze gadanie o Bogu i kalenadzyku małżeńskim. Nikt nikomu niczego nie narzucał, a tematy poruszane były bardzo z życia wzięte. Nie uważam tego czasu za zmarnowany, i wcale nie jest tak trudno wygospodarować te 2 godziny w niedzielę, bez przesady. Ja wracałam póżnym popołudniem z zajęć z Rzeszowa i jakoś nie narzekałam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Sty 2013r. 20:15  
Cytuj
CYTAT
Żyjemy w XXI wieku, jak ktoś w wieku reprodukcyjnym na takich naukach słyszy \"kalendarzyk małżeński jako najskuteczniejsza metoda antykoncepcji\", to ja się wcale nie dziwię, że chce papierek ok


nessie, kalendarzyk to max 1,5 godziny całych nauk. Poznanie własnego ciała nigdy nie zaszkodzi. No ale po co, przecież w ulotce wszystko jest napisane, a jak nie to farmaceuta powie.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Forum ślubne »