NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »
Nowy Temat Odpowiedz
zakupy allegro, sprzedawca nie odebrał przesyłki ze zwrotem
Posty: 4
Dołączył: 16 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2013r. 15:31  
Cytuj
mam problem bo nie wiem co zrobić, zakupiłam na allegro cześć do samochodu, okazało się, że zły model, poinformowałam sprzedawce, że chce zwrócić, kazał mi odesłać po czym nie odebrał przesyłki, dostał 2 awiza a potem przesyłka wróciła do mnie. Co teraz zrobić? jakie mam prawa? pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2013r. 15:31  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5013
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2013r. 15:44  
Cytuj
Po pierwsze zgłoś spór na allegro. Odsyłałem różne rzeczy łącznie z silnikami i nigdy czegoś takiego nie miałem.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2013r. 15:47  
Cytuj
Założenie samego sporu nie rokuje na pomyśle zakończenie tranzakcji - allegro sprowadza się tylko do roli obserwatora arbitra .Kupuje i sprzedaje na allegro od prawie 10 lat i z tej perspektywy muszę Ci napisać ze niestety jeśli sprzedawca nie prowadzi dzałalności gospodarczej i na wyżej wymienioną częsć nie dostałaś paragonu lub faktury bedzie cieżko wymóc zwrot gotówki .Zastanawia tylko fak skoro sprzedający zgodził się na zwrot towaru to go nie odebrał i nie zwrócił gotówki . Sprawdzałaś jakie komentarze ma sprzedający - może takie wałki są u niego normą .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 16 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2013r. 15:58  
Cytuj
jest to firma, w regulaminie ma zaznaczone, że towar można zwrócić w danym terminie, oczywiście terminów tych przestrzegałam, informowałam go mejlowo o zamiarze zwrotu, wysłaniu paczki. Jak zadzwoniłam z pytaniem dlaczego jej nie odebrał to tłumaczył się, że pewnie się listonoszowi nie chciało przyjsć to zostawił awizo, dostał 2 awiza na któe nie odpowiedział, więc paczkę mam spowrotem w domu. generalnie bardzo chamski, powtórzył kilka razy, że ma na głowie cały sklep a nie jakies moje "głupie zwroty", może nie upominam się o dużą kase ale pieniadze to pieniądze... teraz czytam, że w niedalekiej przeszłości dostał kilka negatywów za braki zamówionego towaru czy nie wysłanie przesyłki...
boję, się, że już tych pieniędzy nie odzyskam...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 16 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2013r. 15:59  
Cytuj
aha, spór założyłam ale jak sami podpowiadacie raczej to niwiele da... a do tej pory (już jakieś 5 lat) tak dobrze mi szły zakupy przez internet, zero problemów aż do teraz...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 297
Dołączył: 28 Lip 2009r.
Skąd: stalowa wola, nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2013r. 16:04  
Cytuj
jezeli gosc nie pojdzie Ci na reke pozostaje Ci wystawic mu negatywa, a jesli chodzi o czesc to sie nie przejmuj tylko zrob fotki ladnie ja opisz i wystawl z powrotem na allegro, ja tak robie jak nie moge dojsc ze sprzedajacym do porozumienia, wystawiam jeszcze za wieksza kwote jak kupilem i czasami udaje sie sprzedac - tak wiec powodzenia

Auto Ślub - Zawioze do ślubu pięknym nissanem altimą, oraz mitsubishi lancer kolory białe idealne na ślub. Konkurencyjne ceny! Zapraszam mazan85@poczta.onet.pl gg 8867405,priv
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 146
Dołączył: 17 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Sty 2013r. 16:42  
Cytuj
Jeżeli jest to firma to pewnie podali nr telefonu więc zadzwoń do nich. Jeżeli nie to muszą mieć podany regon i nip więc google i znajz do nich kontakt

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
no1
no1
Posty: 423
Dołączył: 8 Marz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2013r. 22:16  
Cytuj
kudlaj - najpierw przeczytaj posty zanim coś napiszesz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 146
Dołączył: 17 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Sty 2013r. 22:30  
Cytuj
Sorki ale ja czasami nie widze wszystkich postow tak samo jak czasem moja wypowiedź na froum pojawia sie po 2h mozliwe że dzieje sie tak dlatego że pisze z uk chodź to powinno byc bez róznicy. Dziś np 5 razy próbowałem sie zalogowac i były problemy:-(. Wracając do tematu pozostaje Rzecznik Praw konsumenta z doświadczenia wiem że szybko reaguja umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 21
Dołączył: 8 Sty 2008r.
Skąd: STW
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2013r. 23:07  
Cytuj
Prawo jednoznacznie określa sposób zwrotu towarów zakupionych przez internet. Mamy możliwość zwrotu do 10 dni bez konieczności podania przyczyny. Jeśli sprzedawca ci to utrudnia, pozostaje podać do sądu. Jak pisano powyżej, Allegro jest tu tylko stroną trzecią. Pilnują tylko, żeby nie handlować niedozwolonymi przedmiotami. Resztę pozostawiają "zalogowanym", którzy zaakceptowali regulamin.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 496
Dołączył: 3 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sty 2013r. 18:16  
Cytuj
jest jeszcze jedna rzecz : licytacja a kup teraz to różnica!! nawet jeśli sprzedający ma działalność przedmiotu licytowanego nie ma obowiązku przyjęcia!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 17
Dołączył: 23 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sty 2013r. 18:35  
Cytuj
zanim co kolwiek zrobisz napisz czy odesłałaś zwykłą paczką czy za pobraniem.(jak za pobraniem to na pewno nie zostanie paczka przez sprzedajacego odebrana to normalna praktyka)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 297
Dołączył: 28 Lip 2009r.
Skąd: stalowa wola, nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2013r. 07:33  
Cytuj
Podziel sie z nami jakie kroki poczynialas

Auto Ślub - Zawioze do ślubu pięknym nissanem altimą, oraz mitsubishi lancer kolory białe idealne na ślub. Konkurencyjne ceny! Zapraszam mazan85@poczta.onet.pl gg 8867405,priv
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 16 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2013r. 14:54  
Cytuj
Zakupiłam towar opcją "kup teraz", paczkę wysłałam na mój koszt, oczywiście nie za pobraniem bo dobrze weim, że w takiej sytuacji normalne byłoby gdyby jej sprzedawca nie odebrał.
Założyłam spór na Allegro, w odpowiedzi otrzymałam kilka epitetów jaka to jestem bezczelna itp oraz tłumaczenie się Sprzedawcy, że mieszka daleko od poczty i nie bedzie biegał za listonoszem zeby odebrać przesyłkę i mam przypilnować,żeby przesyłka do niego dotarła. Zastanawiam się, jak to mam zrobić, skoro zignorowali listonosza i 2 awiza, zignorują tez kuriera bo też za nim "bieac nie będą" a osobiście tego nie zrobię bo mieszkam na drugim końcu Polski.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2013r. 22:42  
Cytuj
allegro teraz mam daleko w du... wszystkich dla nich liczą się tylko zyski to już nie jest tak jak kiedyszdegustowany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 121
Dołączył: 31 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Sty 2013r. 23:03  
Cytuj
marines - a dla Ciebie się nie liczy zysk ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 116
Dołączył: 19 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2013r. 23:37  
Cytuj
co do kuriera to wlasnie bedzie za nim biegal jak to nazwalas bo to firmie kurierskiej zalezy aby paczka dotarla do nadawcy. przy wysylce podaj kurierowi nr tel goscia i bedzie do niego dzwonil az wkoncu ja odbierze, i napisz jeszcze o jaka kwote chodzi

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »