NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Leśniczówki Ciemny Kąt i Stelmachowe Budy, Poszukuję zdjęć i informacji na temat tych dwóch leśniczówek
Posty: 2
Dołączył: 2 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2013r. 18:03  
Cytuj
Witam, poszukuje informacji na temat wyżej wymienionych miejsc. Mój pradziadek przed wojną był gajowym/leśniczym lasów stalowowolskich. Najpierw stacjonował w leśniczówce Ciemny Kąt a później dla niego wybudowano leśniczówkę niedaleko torów kolejowych/przystanku Stalowa Wola i jak mówiła mi babcia osiedla OZET. Prababcia mówiła że najbliżej było do wsi Pławo.
Czy ma ktoś z was może zdjęcie Leśniczówki Ciemny Kąt i czy wie czy to jest ten sam budynek co za czasów wojny (informacji o działalności bieżącej leśniczówki jest sporo ale za nic nie mogę w internecie znaleźć choćby jednego zdjęcia budynku).
Czy wiecie skąd uzyskać informacje o sterej gajówce/leśniczówce, może są w bibliotekach w Stalowej książki które poruszają ten temat i ktos by mógł mi podać tytuł.
Porównując mapy z 1938 r(na mapie Stelmachowe Budy figurują jako gajówka a pradziadek najpierw był gajowym potem leśniczym- troche dziwne ale to jest najbliższa okolica miejsc w których wychowała sie moja babcia i to musi być ta gajówka) i aktualne doszedłem do tego że leśniczówka była gdzieś w okolicy obecnej ulicy Leśnej.
A może przypadkiem ma ktoś stare przedwojenne lub wojenne zdjecia tych miejsc?
Będę wdzięczny za każda pomoc
Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2013r. 18:03  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2013r. 21:55  
Cytuj
Leśniczówka stelmachowe budy została rozebrana kilka lat temu - jak zmarła żona ostatniego leśniczego . Zdecia - może ktoś ze starych mieszkańców ozetu takowe posiada .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 804
Dołączył: 17 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 3 Sty 2013r. 11:00  
Cytuj
Przejdź się na Ciemny Kąt i popytaj ludzi którzy tam mieszkają. Z pewnością chętnie powspominają dawne czasy i powiedzą Ci czy to te same budynki. Kto jak nie Ci właśnie ludzie będą wiedzieć najlepiej jezyk

życie to nie uleczalna choroba, zawsze kończy się śmiercią :P
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 2 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2013r. 13:04  
Cytuj
Może być troche ciężko gdyż mieszkam w Łodzi i nigdy nie byłem w miejscu gdzie wychowała sie moja babcia. Pradziadek został wykończony przez hitlerowców w 1941 roku i cała rodzina po wojnie tj prababcia i jej córki wyjechały stamtąd. Gdybym był na miejscu pewnie już dawno bym coś znalazł. Nie posiadam żadnych zdjęć ani nic takiego bo wszystko podczas wojny przepadło. Jedyne co mam to jedno zdjęcie pradziadka i świadectwo szkolne babci ze szkoły w Pławie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »