NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
Szkoda z OC - oględziny,
Posty: 3
Dołączył: 22 Gru 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Gru 2012r. 13:18  
Cytuj
Miałem kolizję, szkoda likwidowana z OC sprawcy.

Uszkodzony zderzak, belka przednia, przesunięta chłodnica, lampa.

Abym mógł jeździć, kupiłem lampę na allegro i wymieniłem. Zderzak przywiązałem drutem.
Czekam na oględziny - te pewnie dopiero po świętach.

No i teraz. Samochód użytkuję, stoi pod blokiem. Co zrobić jak przyjedzie likwidator z ubezpieczalni ? Zamontować przed jego wizytą z powrotem uszkodzoną lampę, odwiązać zderzak by luźno opadał na ziemię ?

Problem drugi. Bez zdjęcia zderzaka nie zobaczy uszkodzenia przedniej belki, przesuniętej chłodnicy.

Jak to rozegrać ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Gru 2012r. 13:18  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5008
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 22 Gru 2012r. 14:13  
Cytuj
Skoro samochód posiadał uszkodzenia eliminujące go z jazdy po drogach publicznych,mogłeś skorzystać z auta zastępczego.
Jest wiele firm które zajmują się wypożyczaniem samochodów na czas naprawy.
Kontaktujesz się,podstawiają Ci pojazd i bez Twojego udziału rozliczają się z ubezpieczycielem.Takie postępowanie przyspiesza tak oględziny jak i czas naprawy.
Jeśli chodzi o same oględziny to samochód powinien być w stanie niezmienionym technicznie ale zabezpieczony tak,aby nie doszło do dalszych szkód(np.padający śnieg poprzez wybitą szybę).Wskazane jest więc niczego nie wymieniać, aż przyjedzie rzeczoznawca.

Spróbuj tyrknąć pod nr 669 502 502.

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 22 Gru 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Gru 2012r. 15:03  
Cytuj
No dobra, ale nie interesuje mnie pojazd zastępczy. Mam czym jeździć. Tylko sprawa oceny uszkodzeń pod blokiem umiech Pomijając nawet lampę, bo jej wymiana z powrotem na uszkodzoną to odkręcenie 2 śrubek i 3 min roboty.

Jak likwidator oceni, które elementy uległy uszkodzeniu w wyniku przesunięcia chłodnicy - pod blokiem, gdzie wypadało by mieć kanał, odkręcić dolną osłonę itp.
A zależy mi, żeby jednak wpisał wszystko co uszkodzone jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5007
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Gru 2012r. 15:57  
Cytuj
lampa cała to lampa sprawna i ubezpieczyciel za to nie odda. Zanim przyjedzie zmieniasz lampe i ściągasz zderzak i tyle, jak zostawisz całą będzie problem i broń boże nie chwal się że masz używke z allegro

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 122
Dołączył: 17 Lis 2011r.
Skąd: nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Gru 2012r. 14:36  
Cytuj
witam po co to kombinowanie po szkodzie trzeba odstawic auto na dobry warsztat pomagaja zglosic szkode ewentualnie maja wlasna likwidacje dostajesz autko zastepcze i nie ma zadnego problemu a nie tysiace kombinacjimlotekscianascianasciana

czasami tu bywam
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 22 Gru 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Gru 2012r. 15:25  
Cytuj
Jakich kombinacji ?

Nie chcę mojego oddawać samochodu do żadnego warsztatu

Chcę rzetelną wycenę, zdaję sobie sprawę, że taka nie będzie. Więc potem odpowiednia firma i niech ściągają. Ale musi być warunek ilościowy na kosztorysie zgodny (uwzględnione odpowiednie części). A o jakościowy będą się inni martwić (oryginały, brak amortyzacji).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 24 Gru 2012r. 10:57  
Cytuj
Na takie ogledziny najlepiej umowic sie na warsztacie. Oni rozbiora wszystko i wycenia.

A jak chcesz pod blokiem to zobaczy spisze i dowidzenia.

Wiec jedno oni tak wyceniaja zeby jak najmniej ubezpieczalnia zaplacila

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 228
Dołączył: 10 Lut 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Gru 2012r. 13:25  
Cytuj
CYTAT
Miałem kolizję, szkoda likwidowana z OC sprawcy.

Uszkodzony zderzak, belka przednia, przesunięta chłodnica, lampa.

Abym mógł jeździć, kupiłem lampę na allegro i wymieniłem. Zderzak przywiązałem drutem.
Czekam na oględziny - te pewnie dopiero po świętach.

No i teraz. Samochód użytkuję, stoi pod blokiem. Co zrobić jak przyjedzie likwidator z ubezpieczalni ? Zamontować przed jego wizytą z powrotem uszkodzoną lampę, odwiązać zderzak by luźno opadał na ziemię ?

Problem drugi. Bez zdjęcia zderzaka nie zobaczy uszkodzenia przedniej belki, przesuniętej chłodnicy.

Jak to rozegrać ?

lepiej jedz na warszta z rzeczoznawca niech podniąsa na podnosniku i zobaczysz czy nic wiecje nie jest uszkodzone bo pozniej moze sie okazac ze masz duzo wiecej czesci do wymieny,a jak juz spiszesz protokól szkody to po ptakach!!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »