NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
Chłodzenie peceta, Chłodzenie ciecza vs powietrze.
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lis 2012r. 14:40  
Cytuj

Zbieram sie do zakupu peceta. Zastanawiam sie nad chlodzeniem peceta ciecza. Jednak moja wiedza w tej kwestii jest znikoma. Wiem tyle co poczytalem w poradnikach. Czy ktos z was ma lub mial takie chlodzenie? Mozecie cos wiecej opisac o tym. Wiem ze najwiekszym plusem takiego chlodzenia jest cisza a najwiekszym minusem jest cena. Ale czy ktos cos wiecej moze mi powiedziec o tym?Jak tam jest z awaryjnoscia takiego systemu, bo czytalem ze zdarzaja sie wycieki, itd.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lis 2012r. 14:40  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 787
Dołączył: 17 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lis 2012r. 16:24  
Cytuj
Interesowałem się tym kiedyś i spotkałem wiele opini, że jeżeli nie będziesz zajmował się przetaktowywaniem to nie ma sensu w to inwestować.
Obecne i7 intela jest tak wystarczające i nie wymaga cieczy przy naprawdę dużych obciążeniach.

Chyba, że naprawdę będziesz bardzo intensywnie wykozystywać PC na mocno przetaktowanych podzespołach -to wtedy będzie miało to sens.

Ja mam i7 i GTX 680 i nie nagrzewają się za bardzo w normalnej obudowie przy wymagających programach 3D

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5007
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lis 2012r. 16:51  
Cytuj
Tommi juniora pamiętasz. Ma konkretnie zrobionego kompa na topowych gratach teraz i chłodzenie zwykłe. Przerost formy o ile nie bawisz się w tuning

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 314
Dołączył: 15 Marz 2009r.
Skąd: Stahlwille
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lis 2012r. 18:20  
Cytuj
Już od czasu jednordzeniowych procesorów intrygował mnie fakt, dlaczego niektórzy wydawali (nieważna kwota a proporcje) 500 zł na ekstra chłodzenie, zamiast 200 zł na szybszy procesor, aby ten sam efekt osiągnąć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lis 2012r. 19:20  
Cytuj

Dzieki za info. A co do kompa to ja wlasnie mysle zlozyc sobie kompa z prockiem i7 i jakas mocna karta graficzna, zeby takowy posluzyl i do gier i do grafiki komputerowej.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »