NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Paragon,
Posty: 179
Dołączył: 1 Lis 2012r.
Skąd: Wioska Smerfów
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Lis 2012r. 10:00  
Cytuj
Witam
Nie wiem jakie fatum nade mną krąży, ale przynajmniej raz w tygodniu, przemiła ekspedientka, oszwabi mnie z kasy chytry
Nie są zazwyczaj to kolosalne kwoty (2-5zł), lecz dzisiaj mnie zamurowało. Młoda siksa, za 2 bochenki chleba, wywaliła mi 21zł ok Wszystko było cacy, gdyby po chwili refleksji, odegrała oklepaną scenkę - "Ohhh przepraszam, co się dzisiaj ze mną dzieje" + przygłupawy uśmieszek. Nie chodzi mi o jeden sklep, ponieważ zakpów dokonuje w różnych sklepach osiedlowych jak i marketach i dzieją się te same sceny.

Mój rekord z dzisiejszego dnia to 15zł.

Czy ma ktoś podobnie ?
Pzdr.

Kto się boi Gargamela, niechaj zaraz idzie spać !!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2012r. 10:00  
Cytuj

Kto się boi Gargamela, niechaj zaraz idzie spać !!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 642
Dołączył: 24 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2012r. 10:28  
Cytuj
Był podobny temat niedawno, chodziło o Żabkę naprzeciw Hali Targowej smiech2

Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 179
Dołączył: 1 Lis 2012r.
Skąd: Wioska Smerfów
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Lis 2012r. 10:37  
Cytuj
fankore - do kogo to ?

nessie - ja w żabce nie robie zakupów smiech2

Kto się boi Gargamela, niechaj zaraz idzie spać !!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Lis 2012r. 12:43  
Cytuj
CYTAT
no raczej nie do ekspedientki skoro cię na kase stuknęła umiech


Typowe, oszukała to sprytna. Brawo.
Dałeś się oszukać, jesteś frajer, zgnoić cię.

Pamiętaj fankore dają się oszukać tylko ci którzy są z natury uczciwi. Oni są ufni bo sami nie oszukują i myślą zupełnie innymi kategoriami. Dla ciebie Gargamel dał się stuknąć na kasę to frajer, nie mysli. A ja to widzę tak. Gargamel jest normalny, nie oszukuje więc nie przychodzi mu do głowy, że na każdym kroku trzeba się pilnować bo wszędzie są oszuści. Ty nie dajesz się oszukać bo sam to robisz więc jesteś czujny.
Mam rację?

Dopóki tacy jak ty wolno chodzą po tej ziemi to niestety nic dobrego nas nie czeka.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 496
Dołączył: 3 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2012r. 12:54  
Cytuj
Oszukać -- > w sklepie kasjer a oszukać w znaczeniu ukraść --- > w sklepie kasjer to dwie różne kwestie. Owszem złodziejstwa nie znoszę ale każdemu zdarzy się błąd gdzie ktoś zyska i ktos traci dlatego czy ktoś jest uczciwy czy też nie może się pomylić i niestety ostrożnym być trzeba !! druga kwestia - TU jest POLSKA i tu się myśli ! bez myślenia jesteś nikim! a reszte dopowiedzcie sobie sami

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2012r. 13:05  
Cytuj
oczywiście nie każda pani ekspedientka chce "okraść" klienta, bo nawet i ona może się pomylić. Te panie nie są maszynami i mają prawo się pomylić zresztą maszyny też się myląjezyk tak więc nie wrzucajmy wszystkich do jednego wora.... a jeżeli sama zwróciła uwagę i przeprosiła to ja nie widzę w tym problemu po prostu zdarza się.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 124
Dołączył: 12 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2012r. 13:44  
Cytuj
a moze pogadajmy o tym jak chamscy potrafią byc klienci????????jezyk

nie troszcz się zbytnio o jutro bo przegapisz szczęśliwe dziś.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 179
Dołączył: 1 Lis 2012r.
Skąd: Wioska Smerfów
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Lis 2012r. 14:04  
Cytuj
fankore - Tak się składa, że masz podane na ile mnie "oszwabili" , a skąd to wiem ? Ponieważ w tytule tematu masz PARAGON - zawsze go biorę i wracam po swoje chytry Gdybyś choć trochę przywiązywał MYŚLENIA, które to tak bardzo gloryfikujesz w polskiej rzeczywistości. Zamiast podnosić larum, typu "jak ktoś nie myśli to tak ma!!", to byś wywnioskował, że te pieniądze wracają do mnie, tyle ,że muszę się fatygować do sklepu 2 razy.

ungabanga, ja jestem z natury uprzejmym klientem, ale jak mnie ktoś skalpuje przy każdej okazji to zaczyna mi coraz mniej zależeć, by umilać dzień takiej osobie za kasą.

Kto się boi Gargamela, niechaj zaraz idzie spać !!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2012r. 14:14  
Cytuj
Pewnie każdy z nas nie raz padł ofiarą sklepu, który na paragonie wydrukował produkt, którego nie braliśmy i oczywiście my za niego zapłaciliśmy. Ostatnio będąc w Tesco kupiłam papier toaletowy cena na regale była 4 zł z groszami a na paragonie miałam nabite 8 zł z groszami. Upomniałam się że coś jest nie tak. Pani podeszła ze mną do regału i sama nie znalazła ceny 8 zł. Nadwyżkę za papier mi zwrócono. Ale to nie jeden "myk" takich sklepów. Często kody z cenami nie odpowiadają produktom, które są umieszczone na regale. Bierzemy pastę do zębów bo pod nią jest cena np. 4 zł a w rzeczywistości taka pasta kosztuje np 7 zł. Dlatego zawsze jeśli wydaje mi się jakaś dziwna kwota sprawdzam kody z opakować z kodami przy cenach. Wystarczy sprawdzić początek i koniec kodu. Jeśli są takie same jest ok. W dodatku na koniec zakupów zanim je zapakuję sprawdzam paragon czy są policzone na nim te rzeczy, które brałam. Wiem, że to trochę czasu zajmuje jeśli ma się sporo zakupów ale jeśli poćwiczymy to potem "rzucając okiem" na paragon nabieramy wprawy i idzie nam szybko. Niestety coraz częściej trzeba uważać w sklepach.

>><> ----> Szczęście to je­dyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli <---- <><<
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 496
Dołączył: 3 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2012r. 14:47  
Cytuj
CYTAT
fankore - Tak się składa, że masz podane na ile mnie \"oszwabili\" , a skąd to wiem ? Ponieważ w tytule tematu masz PARAGON - zawsze go biorę i wracam po swoje chytry Gdybyś choć trochę przywiązywał MYŚLENIA, które to tak bardzo gloryfikujesz w polskiej rzeczywistości. Zamiast podnosić larum, typu \"jak ktoś nie myśli to tak ma!!\", to byś wywnioskował, że te pieniądze wracają do mnie, tyle ,że muszę się fatygować do sklepu 2 razy.

ungabanga, ja jestem z natury uprzejmym klientem, ale jak mnie ktoś skalpuje przy każdej okazji to zaczyna mi coraz mniej zależeć, by umilać dzień takiej osobie za kasą.


poprawka : kto nie ma w głowie ma w nogach !!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 179
Dołączył: 1 Lis 2012r.
Skąd: Wioska Smerfów
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Lis 2012r. 15:06  
Cytuj
fankore: to się dobrze składa, bo wychodzi na to ,że mam w głowie i w nogach !!!

Kto się boi Gargamela, niechaj zaraz idzie spać !!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Lis 2012r. 15:11  
Cytuj
CYTAT
Ostatnio będąc w Tesco kupiłam papier toaletowy cena na regale była 4 zł z groszami a na paragonie miałam nabite 8 zł z groszami. Upomniałam się że coś jest nie tak. Pani podeszła ze mną do regału i sama nie znalazła ceny 8 zł. Nadwyżkę za papier mi zwrócono.

Ja często, gdy widzę dobrą cenę na produkt, albo widzę, że jest w promocji, biorę go i idę do czytnika. Jeżeli np. płyn do naczyń ma cenę 3zł w promocji (promocja skończyła się dwie godz. temu), a na czytniku wyskoczy mi zwykła cena 6 zł, to wtedy... biorę trzy takie płyny. Płacę 18 zł, robię przerażoną minę i dostaję z powrtoem 9 zł. Zaraz usłyszę, że jestem oszustem. Nie, nie jestem. Sklep i tak zarobił już pewnie 20x tyle na nieświadomych klientach. Poza tym, gdyby to się zdarzyło raz, mnie się w jednym sklepie przytrafiła taka sytuacja już czterokrotnie. Dla mnie to "okazja", sklepy słyną z okazji, więc korzystajmy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 179
Dołączył: 1 Lis 2012r.
Skąd: Wioska Smerfów
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Lis 2012r. 15:11  
Cytuj
Reiker, w Tesco masz także "samoobsługowe kasy" - czytniki.

Kto się boi Gargamela, niechaj zaraz idzie spać !!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 46
Dołączył: 24 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2012r. 16:56  
Cytuj
Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się żeby ekspedientka pomyliła się na moją korzyść. Jesteśmy sobie poniekąd sami winni że wstydzimy się zwrócić uwagę oszustce. Kupowałam hoddoga, panienka wydała mi reszty jakbym kupiła trzy, mnie ruszyło to od razu, a facet potem do mnie z pretensją że mogłam oszustce zwrócić uwagę delikatnie!!!!?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2012r. 17:10  
Cytuj
Dlatego nielubie robić zakupów w majstrze:
poszedłem kupić dwa dozowniki do mydła i płynu patrzę są a pod nimi cena 49zł/szt no to biorę idę do kasy a tam 79 zł/szt, innym razem kupowałem harmonijki i cena w regale była 99zł a przy kasie 179..... normalnie masakra w tym majstrze jest.... Pani przy kasie robiła ze mnie durnia że na pólce nie mogła być taka cena jak ja podałem więc poszła ze mną zobaczyć i gdy się zorientowała że mam rację to stwierdziła że sobie mam po kodach szukać a chyba po to jest cena pod produktem żeby przedstawiała ile ma kosztować.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 496
Dołączył: 3 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2012r. 19:18  
Cytuj
a ta Pani przy kasie pewnie miałą racje robiąć z Ciebie ******!!! szacun dla tej Pani
Moderowano przez: Kamil
Pisanie kilku postów, jest funkcja edytuj.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 26
Dołączył: 27 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2012r. 19:35  
Cytuj
Po odejściu od kasy reklamacji nie uwzględniamy !!!! Ja zawsze patrze na rachunek nie odchodząc od kasy bo wtedy Pani mi nie powie że nie pamięta takiej tranzakcji bo obsłużyła już dużo klientów!!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 179
Dołączył: 1 Lis 2012r.
Skąd: Wioska Smerfów
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Lis 2012r. 21:12  
Cytuj
CYTAT
ludzie wróóóćććććć klienci niektórzy to pieprzone *********nie dość że nie umią dobrać sobie towaru do ceny to jeszcze po sobie pozostawiają burdel na półkach i potem się dziwią że przy kasie na miejscu jedwabnika za 99 zł stał kaszalot za 149 zł i na odwrót !! najpierw do nauki czytania potem na zakupy!! jakby Ci biedni ludzie co zapierd.... za marny grosz mieli tylko pilnować cen przy towarze byłoby OK a tak oprócz tego przyjdzie jeden z drugim i zamiast poszukać na wejsciu pyta kasjerki gdzie są kabiny prysznicowe ?! ???! widząc takie coś śmieje się w twarz pseudooklientom !


fankore Ty pseudomądralo (patrz: podkreślone, pogrubione), kogo to ku*wa obchodzi w tym momencie ile zarbiają ? Burdel i syf to mogą mieć w domu, a na sklepie mają fejsować każdą alejkę.
Idąc Twoim tokiem rozumowania, może każdy kto uważa, że zarabia marne grosze zacznie się solidnie opier*alać + inkasować profity na klientach, stukając im dodatkowe produkty = extra do marnej wypłaty.
Np. ja zamiast wykonywać 6 czynności za które jestem odpowiedzialny w pracy, będę wykonywał tylko 3, ponieważ uważam to za adekwatne do mojego wynagrodzenia.
Konkluzja - mam w ch**u czy robią dziś na kasach, magazynach, odbierają towar...porządek w sklepie też należy do ich pracy ! Co w konsekwencji rzutuje na zadowoleniu klienta z danego sklepu.

Kto się boi Gargamela, niechaj zaraz idzie spać !!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 496
Dołączył: 3 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2012r. 22:02  
Cytuj
oczywiście ! jaka praca taka placa!! jak nie pasują warunki klient jest niezadowolony kupuję online : prosto bez kolejek, ceny przed oczyma w zaciszu własnego domu gdzie na alejkach jest fejsing i wogóle. Gargamel czyżbyś był kierownikiem tesco?

czasy mamy jakie mamy 1 by zarobić wyzyska 10 a tobie gargamel życzę bys kiedys pracował w "warzywniaku na rogu" za najniższą krajową i żebyśmy się spotkali - oczywiścię dam ci należyty szacunek za porządek ceny pod ogórkami i zmieniakami itp itd.

PS

do admina
a ta Pani przy kasie pewnie miałą racje robiąć z Ciebie ******!!! szacun dla tej Pani
Moderowano przez: Kamil
Pisanie kilku postów, jest funkcja edytuj.

owszem, jest funkcja ale nie edytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5008
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 13 Lis 2012r. 23:03  
Cytuj
Przy płaceniu w kasie,zgodnie z polskim prawem obowiązuje cena która jest podana na towarze lub w opisie na półce.
Od niej mogą być odejmowane rabaty,co samo mówi za siebie-towar jest tańszy.
Jeśli np.w supermakecie albo sklepie osiedlowym ekspedientka twierdzi iż jest inaczej można powiadomić Państwową Inspekcję Handlową.
Każdy klient powinien otrzymać paragon lub fakturę za zapłacony towar.Nie jest to uzależnione od tego czy o taki paragon poprosi.
Ma wydać niezależnie od tego czy klient go potem zabierze.
Sprzedawca ma obowiązek sprawdzania zgodności rodzaju i ilości towaru na kasie fiskalnej ze stanem faktycznym,
Jeśli zauważysz różnicę np.jest "nabity"artykuł jakiego nie kupujesz,można wezwać Policję gdyż jest to oszustwo.
W tego rodzaju przestępstwie nie jest istotna kwota(do 250 zł.wykroczenie,powyżej przestępstwo jak w przypadku kradzieży),a karalne jest nawet usiłowanie oszukania klienta.

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 24
Dołączył: 5 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lis 2012r. 08:23  
Cytuj
[Pamiętaj fankore dają się oszukać tylko ci którzy są z natury uczciwi. Oni są ufni bo sami nie oszukują i myślą zupełnie innymi kategoriami. Dla ciebie Gargamel dał się stuknąć na kasę to frajer, nie mysli. A ja to widzę tak. Gargamel jest normalny, nie oszukuje więc nie przychodzi mu do głowy, że na każdym kroku trzeba się pilnować bo wszędzie są oszuści. Ty nie dajesz się oszukać bo sam to robisz więc jesteś czujny.
Mam rację?

Dopóki tacy jak ty wolno chodzą po tej ziemi to niestety nic dobrego nas nie czeka. [/cytat]

Zżycia wziete: kupowałam totka, dwa zaklady X 3 zł. Daje 20 zł, a pan wydaje mi 8 zlotych reszty. Wzięłam te pieniądze, już mam odchodzic, ale ale tylko odwrociłam sie , stoje i patrze na te drobniaki. Odwracam sie do pana i mowię, że źle mi wydał przecież. A on z glupawnym uśmiechem : "to musi pani uważac jak wydaję." Koloektura na Czarnieckiegoumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »