NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 »
Oświetlenie Pojazdu, Wasze światła w Waszych autach
Posty: 553
Dołączył: 5 Gru 2011r.
Skąd: Pysznica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Marz 2013r. 16:49  
Cytuj
Ja wymienilam lewa zarowke w czwartek w aso, dzisiaj spalila mi sie prawa niestety bedziesz musial przebolec, bo zamierzam przejezdzic az do wtorku na tej spalonej good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Marz 2013r. 16:49  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Marz 2013r. 18:50  
Cytuj
CYTAT


Kolo we mgle i przy opadach śniegu takich jak wczoraj też byś jeździł na światłach dziennych czy raczej mijania?

a co ci dało wczoraj że jeżdziłeś na światłach mijania - większosć miało zalepione reflektory śniegiem umiech
Swiatła dzienne używamy tylko w dzień i przy dobrej widoczności - a wiesz dlaczego ???

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Marz 2013r. 21:02  
Cytuj
CYTAT

a co ci dało wczoraj że jeżdziłeś na światłach mijania - większosć miało zalepione reflektory śniegiem umiech
Swiatła dzienne używamy tylko w dzień i przy dobrej widoczności - a wiesz dlaczego ???


Kolo przeczytaj jeszcze raz co napisałem.
Po za tym światło mijania wytwarza temperaturę, która ogrzewa szybę reflektora i śnieg się topi w efekcie światło jest przejrzyste. Led takiej nie wytwarza co za tym idzie jest zalepione śniegiem.

Ja własnie pisałem i pytałem tych debili, którzy w piątek jeździli na ledach.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 30 Marz 2013r. 23:19  
Cytuj
Andrzejek jak czytam te Twoje wypociny to zastanawiam się z jakiej choinki się urwałeś.Wyzywanie od debili zacznij od siebie i swoich bliskich,a nie obrażaj innych użytkowników swiateł dziennych.Wracając do tematu wcześniej,światła mijania używane były w dzień tylko podczas holowania za pojazdem przyczepki,lawety lub innego pojazdu oraz przy złej przejrzystości powietrza(dla Andrzejka żeby zrozumiał opady deszczu,pruszenie śniegu,mgła itp.)i uważam,że teraz powinny być używane do tych samych celów co kiedyś,a swiatła dzienne powinny włączać się po uruchomieniu silnika,a wyłączać po włączeniu świateł mijania.Co do oślepiania to akurat zgadzam się z Tobą,bo co niektórzy nie wiedzą do czego służy korektor świateł,a skutki obserwujemy na drodze.Pamiętam kontrolę drogową prowadzoną przez milicjantów,którzy zatrzymali mnie właśnie za źle ustawione światła,okazało się,że źle założyłem żarówkę,którą wymieniałem parę dni wcześniej.Mandatu mi nie wlepili bo usterka usunięta na miejscu.
Co dają światla dzienne?Już Ci odpowiadam:
1.oszczędność akumulatora
2.oszczędność paliwa
3.nie ocieplają klimatu
P.S.
Pamiętaj,że wszystko zależy od użytkownika i nie wyzywaj wszystkich od debili.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Marz 2013r. 23:54  
Cytuj
@Feniks, bardzo fajnie czyli piątkowa zadyma śnieżna była idealna dla używania świateł dziennych. Tak, przesadziłem nazywający tych ekologów dbających o nasza planetę debilami. Przepraszam.

A tak przy okazji ile dłużej wytrzyma akumulator jeśli będę jeździł na światłach dziennych i o ile mniej zużyje moje auto paliwa? Może warto zainwestować ? umiech

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Marz 2013r. 07:53  
Cytuj
Andrzejek -
lampa led nie wytwarza ciepła - ciekawa teoria , tylko po co są na niej radiatorki umiech .W piątek jak jechały "huciaki" po 15 to po pierwsze lampa w 15 minut się nie nagrzeje , a po drugie przy tej intensywności opadu śniegu raczej tylko wycieraczka by im pomogła umiech .
A wiesz że światła dzienne są też na zwykłych żarówkach z żarnikiem ? Więc nie piszcie że ktoś jeżdzi na przeciwmgielnych - bo sami się kompromitujecie tymi wypowiedzami jako ignoranci motoryzacyjni mlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 31 Marz 2013r. 08:21  
Cytuj
Ciekawe teorie wygłaszasz. Widać, że nie jeździłeś w piątek więc teoretyzujesz. Większość samochodów miała przejrzyste reflektory czyli kierowcy je przeczyścili. Niektórzy i o tych właśnie piszę a Ty ich bronisz to patałachy bez wyobraźni z zamontowanymi ledzikami w zderzaku lub pod nim. Zawalone śniegiem nie dające zupełnie światła, powodujące że pojazd jest mało widoczny. Nie tylko w mieście, w trasie też takich spotykałem. Widoczność momentami na 50 metrów a ten jełop na ledzikach zapierdala. Tak tych kierowców należy bronić wiedzą co robią. Dbają o naszą planetę, swoje akumulatory, a ich samochody mniej palą, a to przecież najważniejsze.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Marz 2013r. 09:29  
Cytuj
...ilu kierowców odśnieżyło w piątek samochody przed jazdą , ilu jeżdziło bez świateł lub z przepalonymi żarówkami , ilu już na letnnich oponach - i co trzeba ich wszystkich roztrzelać zaklopotany


Andrzejek wybacz ... szkoda z tobą pisać - zachowujesz sie jak stary mocher który wie wszystko i lepiej ,a świat widzi tylko przez swoje " różowe " okulary. Jak Cię nie stać na nowy samochód albo ledy za 400 stówy - to frustracje wyładuj przy odgarnianiu śniegu umiech . Po wypowiedzach widać że z Ciebie agresor jest "za kółkiem " - wrzuć trochę luzu good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 31 Marz 2013r. 09:35  
Cytuj
CYTAT
Andrzejek wybacz ... szkoda z tobą pisać - zachowujesz sie jak stary mocher który wie wszystko i lepiej ,a świat widzi tylko przez swoje \" różowe \" okulary. Jak Cię nie stać na nowy samochód albo ledy za 400 stówy - to frustracje wyładuj przy odgarnianiu śniegu umiech . Po wypowiedzach widać że z Ciebie agresor jest \"za kółkiem \" - wrzuć trochę luzu good


Co ty człowieku za głupoty opowiadasz. Zbyt dużo jeżdżę by być agresywnym kierowcą. Ale jak zbieram się do wyprzedzania i nagle pojawia mi się auto praktycznie bez oświetlenia to nie jest wesoło. O tym własnie piszę. Ty takich bronisz? Nie kumam.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Marz 2013r. 09:52  
Cytuj
z każda wypowiedzą sam się kompromitujesz. Masz problemy ze wzrokiem ? A jak bedziesz wymijał i pieszy akurat bedzie chciał przejśc przez jezdnię to o też nie zauważysz bo świateł nie ma . Gdybyś dużo jeżdził to pewne sytuacje na drodze by cię trochę czegoś nauczyły - myślenia za kółkiem .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 31 Marz 2013r. 09:56  
Cytuj
CYTAT
z każda wypowiedzą sam się kompromitujesz. Masz problemy ze wzrokiem ? A jak bedziesz wymijał i pieszy akurat bedzie chciał przejśc przez jezdnię to o też nie zauważysz bo świateł nie ma . Gdybyś dużo jeżdził to pewne sytuacje na drodze by cię trochę czegoś nauczyły - myślenia za kółkiem .


Kolo czy ty potrafisz czytać? Przeczytaj moje wpisy od początku i nie udawaj debila. Ja ciągle piszę o warunkach takich jak te w piątek. To takie trudne? Sam się kompromitujesz. Naucz się czytać ze zrozumieniem a później wyrażaj swoje opinie.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5008
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 31 Marz 2013r. 19:31  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
z każda wypowiedzą sam się kompromitujesz. Masz problemy ze wzrokiem ? A jak bedziesz wymijał i pieszy akurat bedzie chciał przejśc przez jezdnię to o też nie zauważysz bo świateł nie ma . Gdybyś dużo jeżdził to pewne sytuacje na drodze by cię trochę czegoś nauczyły - myślenia za kółkiem .


Kolo czy ty potrafisz czytać? Przeczytaj moje wpisy od początku i nie udawaj debila. Ja ciągle piszę o warunkach takich jak te w piątek. To takie trudne? Sam się kompromitujesz. Naucz się czytać ze zrozumieniem a później wyrażaj swoje opinie.


Endriu.
Daj dupie siana.Nie przetłumaczysz bo to co piszesz do mózgu poniektórych nie dotrze.sciana
To jest podgatunek driverów,posiadających wszelkie możliwe umiejętności i najlepsze pojazdy.
Gość nie kuma iż pieszy który znajdzie się na pasie w czasie Twojego manewru wyprzedzania,nie popierdala na Ciebie z prędkością 60 czy 100 km/h.
Niech sobie zerkną pseudoeksperci do przepisów i dowiedzą w jakich sytuacjach można korzystać ze świateł do jazdy dziennej.
To że zakupione"świcki"mają homologację, nie wystarczy.Muszą być odpowiednio zamontowane i sprawdzone przez diagnostę na badaniu technicznym.
To jak z folią do przyciemniania szyb.Ma atest.Oklej nią przednie szyby,a poleci dowód rejestracyjny.
Nie wiem jak Ty,ale ja kończę temat.ok

------------------------------------------------------------
Teraz "cycaty" z postu Feniksa:

Co dają światla dzienne?Już Ci odpowiadam:
1.oszczędność akumulatora
2.oszczędność paliwa
3.nie ocieplają klimatu
P.S.
Pamiętaj,że wszystko zależy od użytkownika i nie wyzywaj wszystkich od debili.

@Feniks
Odpowiadam:
1-Akumulator można wykończyć szybciej w inny sposób np.zarzynając go przy odpalaniu silnika,zostawiając właczone światła itp
2-Ile oszczędzę?Moje paliwo,moja kasa(stać mnie na rybki,akwarium to i na wodę).
3-Wali mnie ocieplający się (podobno)klimat.Pierwsza lepsza chińska huta z dymarkami,bardziej zatruje świat,niż wszystkie samochody ze Stalówki.
Pozdrawiam.

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Marz 2013r. 19:55  
Cytuj
Ja tylko ukazuję że piszecie tutaj głupoty . A i radzę wybrać się do okulisty jak nie widzisz samochodu w dzień który jedzie po drodze bez właczonych świateł .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Marz 2013r. 20:32  
Cytuj
Z tą oszczędnością paliwa to normalnie żal.... ile zaoszczędzę na jednym zbiorniku paliwa?? co do ledów podczas obfitych opadów śniegu żeczywiście auto jest mniej widoczne od samochodu który jedzie na zwyklych zarówkach. Niestety duza ilosc ludzi montuje kiepskiej jakosci chinczyki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5008
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 31 Marz 2013r. 20:58  
Cytuj
CYTAT
Ja tylko ukazuję że piszecie tutaj głupoty . A i radzę wybrać się do okulisty jak nie widzisz samochodu w dzień który jedzie po drodze bez właczonych świateł .

@Kolo.
Odejdź od komputera,zażyj ruchu.Dotleń mózg wychodząc na spacer.
Dopóki jest śnieg,ulep sobie kolegę.zdegustowany

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 396
Dołączył: 27 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 31 Marz 2013r. 21:24  
Cytuj
CYTAT

Dopóki jest śnieg,ulep sobie kolegę.zdegustowany

ok
smiech2smiech2smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Marz 2013r. 22:03  
Cytuj
Jusek przeczytałem twoje posty , wniosek - szkoda z tobą pisać bo ty już wszystko przecież wiesz ...... . Nie na darmo masz na tym forum ostrzeżenia umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5007
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Marz 2013r. 22:22  
Cytuj
kolo1 niestety koledzy mają racje. Zostało udowodnione badaniami w niemczech że jeżeli mamy 99 aut ze światłami to 3/4 kierowców nie zobaczy tego jednego bez nich niestety. To jest naturalne zjawisko

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Marz 2013r. 22:41  
Cytuj
Jacek ale ja nie pisałem o jeżdzie bez świateł - rozmowa potoczyła sie o światła do jazdy dziennej .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2013r. 11:11  
Cytuj
CYTAT
Jacek ale ja nie pisałem o jeżdzie bez świateł - rozmowa potoczyła sie o światła do jazdy dziennej .




Tak, używanych we mgle oraz przy opadach śniegu takich jak w piątek.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2013r. 15:09  
Cytuj
Andrzejek a gdzie ja tak napisałem - prosze mnie oświecić który to post ???

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2013r. 15:58  
Cytuj
Czytam ten temat i stwierdzam,że umiecie się tylko rzucać sobie nawzajem do gardeł jak koguty. Są odpowiednie przepisy,które mówią jak i kiedy mamy używać odpowiednich świateł,a Wy chyba o tym nie wiecie i zastanawia mnie ilu kierowców wypowiadających się zdobyło prawo jazdy z pomocą panów z WORD-u,o których głośno ostatnio się zrobiło. Za brak świateł mijania przy takiej pogodzie jak była w piątek mimo włączonych świateł dziennych należy się mandat i to nie podlega żadnej dyskusji. Niestety ja też niejednokrotnie jechałem późnym wieczorem po zatrzymaniu się w sklepie na światłach dziennych,ale tylko dlatego,że Stalowa Wola jest mocno oświetlonym miastem
i tylko przez pośpiech i roztargnienie. Wyzywanie się i udowadnianie swoich racji na tym forum to norma jeden mądrzejszy od drugiego,a to może być zwykła ludzka rzecz,może wystarczy mrugnąć światłami kierowcy z naprzeciwka,a ten zrozumie,że o czymś zapomniał? Szanowni kierowcy więcej kultury na drodze, a mniej pośpiechu i dużo zmieni się na lepsze.

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2013r. 17:49  
Cytuj
CYTAT

Andrzejek a gdzie ja tak napisałem - prosze mnie oświecić który to post ???


Ty kolo faktycznie pustak jesteś wpierdalasz się obrażasz a potem piszesz, "ja? Niemożliwe zaklopotany"

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2013r. 18:34  
Cytuj
Widzisz nawet nie umiesz odpowiedzieć na proste pytanie .Brak ci słów aby prosto odpowiedzieć to obrażasz ludzi wulgaryzmami . Dziwię się że admin cię tu toleruje .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2013r. 18:50  
Cytuj
Kolo1 Ty naprawdę nie widzisz tego posta czy się zgrywasz?
P.S
Siódmy post od dołu

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »