NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »
Nowy Temat Odpowiedz
Telewizor LED,
Aja
Aja
Aja
Posty: 217
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lis 2012r. 09:26  
Cytuj
Proszę doradzcie na co mam zwracać uwagę kupując telewizor LED? /parametry ? /
Jestem analfabetą technicznym i jak lata temu kupowałam zwykły telewizor to patrzyłam na ładny kształt.....
sciana

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lis 2012r. 09:26  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 142
Dołączył: 29 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lis 2012r. 09:53  
Cytuj
Witam.
Cięzko cos ci doradzic jesli nie napisalas budzetu jaki mozesz przeznaczyc na TV bo wybor jest ogromny praktycznie w kazdym zakresie cenowym.

Ja osobiscie bym ci polecil jakiegos Samsunga - wybór TV tej firmy jest bardzo duzy.
Jesli cie stac to pomysl o Samsungu SMART TV (ma piekna stylistykę, super funkcje i ekstra jakosc obrazu).

Kupujac "cienkie" TV od razu do niego dokupilbym jakis zestawik glosniczkow - 2+subwoofer wystarcza - bo jak dla mnie wszystkie plaskie TV maja slabiutki i bez "powera" dzwiek.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Aja
Aja
Aja
Posty: 217
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lis 2012r. 10:10  
Cytuj
A jeżeli budżet nie jest przeszkodą to na jakie parametry mam zwracać uwagę??? /szukam jakiś nie duży telewizor i nie jestem w Polsce/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 787
Dołączył: 17 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lis 2012r. 10:13  
Cytuj
Kryss, jakie wyjścia audio mają te TV Samsung?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 315
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lis 2012r. 10:21  
Cytuj
Co myślicie o tych dwóch tvco

http://alleg(...)239.html

lub

http://alleg(...)750.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 142
Dołączył: 29 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lis 2012r. 10:28  
Cytuj
No a jakie maja miec jezyk
Maja zarowno audio analogowe i cyfrowe.
Najlepszym rozwiazaniem jest i tak podlaczyc dekoder do zewnetrzenego wzamacniacza/amplitunera.

Parametry: czy TV 3D czy nie, aby mial DLNA, Wi-fi moze sie przydac, przydatna tez jest funkcja HDMI-CEC oraz jakie TV ma aplikacje (jesli wogole tych bajerow zamierzasz uzywac).

A tak po za tym to idz do sklepu i zobacz jak dany TV "swieci" i wybierz ten ktorego jakosc obrazu podoba sie tobie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 787
Dołączył: 17 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lis 2012r. 10:59  
Cytuj
Aja, a wybierasz ten TV pod kino domowe czy pod telewizję?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Lis 2012r. 11:26  
Cytuj
Po 1. Proponuję odwiedzić forum poświęcone sprzętom RTV i dział telewizory. Tam siedzą specjaliści, którzy na pewno rozwieją wszystkie Twoje wątpliwości i udzielą dobrych rad.
Po 2. Poczytać już istniejące na taki forach wątki. Są ich tysiące i jestem pewien, że na każde pytanie, które przyjdzie Ci do głowy, odpowiedź już padła.
Polecam: http://www.hdtv.com.pl/

Musisz sobie zadać pytanie, do czego chcesz go używać. Dopiero wtedy możesz myśleć. Czy wybrać TV 3D czy nie 3D? To zależy, czy będziesz oglądać filmy 3D czy Cię one nie interesują. Jakość głośników? Zależy, czy będziesz używać zewnętrznego zestawu audio czy nie. Internet? Chcesz/potrzebujesz? Wymiana plików Komp->TV? Ważna liczba gniazd HDMI. Jeżeli chcesz oglądać filmy z netu, dobrze, by odtwarzał jak najwięcej formatów plików video. Parametrów jest masa i trzeba je dostosować do swoich potrzeb, tak jak wszystko dziś. Najpierw określasz do czego używasz sprzętu, a później wybierasz taki model, który ma opcje pożądane, a jest ubogi w te nieistotne.

Moja historia umiech

Ja rok temu kupiłem Samsunga UE40D5500. Dziś już niedostępny raczej, ale jestem z niego umiarkowanie zadowolony.
Co mi w nim nie leży?
1. Clouding (przykład pierwszy lepszy: https://www.googl(...)TahYHoDQ) podobnoż zakała wszystkich telewizorów LED, zależy jak trafisz. Raczej w sklepie efektu nie zbadasz, jest zbyt jasno. W ciemności widać takie oto jak na zdjęciu chmurki, w jednym modelu większe winnym mniejsze w niektórych wręcz niewidoczne.
2. Poza tym CMR 100Hz, tak naprawdę TV ma herców 50, CMR to sztuczne, podobnoż nieudolne podniesienie do 100Hz. Fakt, różnica w płynności obrazu jest zauważalna w porównaniu np. z Samsungiem 400Hz. Warto zwrócić uwagę, żeby telewizor miał odpowiednią ilość herców.
3. Wyjście audio wspomniane tutaj. Jest tylko optyczne, nie ma wyjścia analogowego, przez co niestety nie mogę podłączyć mojego "starego" sprzętu audio :( Chyba, że przez wyjście słuchawkowe, ale nawet o tym nie myślałem przez moment ;) Aczkolwiek dla mnie dźwięk z telewizorskich głośników jest zadowalający.
To błędy, których możesz się wystrzegać.

Za to Smart TV jest ciekawe. Pomimo braku u mnie otwartej przeglądarki, Skype'a i innych bajerów, korzystam choć z rzadka. Częściej żona (w tvn player czy ipli dostępne są w zasadzie wszystkie seriale. ogólnie w tvn player są setki programów, nawet jakieś stare, archaiczne produkcje TVN). Ipla, iplex - filmów dużo, szczerze, za darmoszkę kiepska jakość i mierne tytuły (w ipli nie ma niczego do obejrzenia z filmów za free). Teraz pojawia się problem taki, że będąc zagranicą podejrzewam, że nie będziesz miała dostępu do tych aplikacji. Trzeba by coś zakombinować, zaryzykować z gwarancją i pewnie by się udało. Lecz grzebanie w menu serwisowym TV, zmiana lokalizacji itp. to dość ryzykowne zabiegi dla laika.

DLNA rzecz wybitna, podłączenie kompa nawet kablem i dostęp do wszystkiego co jest na kompie (smartfonie, tablecie) z poziomu tv i pilota bardzo przydatne. Nie trzeba latać z pendriveami żeby coś obejrzeć. Samsung mój odtwarza niemal wszystko, co do tej pory w niego włożyłem. Jeden film nie ruszył, reszta śmiga aż miło.

PS.
CYTAT
A tak po za tym to idz do sklepu i zobacz jak dany TV "swieci" i wybierz ten ktorego jakosc obrazu podoba sie tobie.

Według wielu jest to błąd. Jakość obrazu w dużej mierze zależy od rodzaju oświetlenia pomieszczenia. W domu NIGDY nie uzyskasz takiego oświetlenia jak w salonie RTV, więc w domu NIGDY ten obraz nie będzie wyglądał tak, jak w TV na wystawie. Do tego dochodzą kwestie ustawień obrazu, które są odpowiednio modyfikowane na sklepowych witrynach. Sądzę, że jest w tym sporo racji. Oczywiście musisz objerzeć obraz w sklepie, to nie ulega wątpliwości, ale musisz wiedzieć, że w mieszkaniu będzie się on na pewno różnił, być może nieznacznie, ale jednak.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 142
Dołączył: 29 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lis 2012r. 14:01  
Cytuj
CYTAT
Według wielu jest to błąd. Jakość obrazu w dużej mierze zależy od rodzaju oświetlenia pomieszczenia.


No własnie z tym jest roznie bo w sklepach wszystkie TV jakie sa na ekspozycji maja wlaczony tryb sklepowy/wystawowy/demo - normalnie z tego trybu w domu nie da sie korzystac bo oczy wypala (TV swieci mocniej niz domowe oswietlenie jezyk).
Z drugiej jak kazdy TV ma wlaczony ten tryb to mozna spokojnie dokonac porownania jakosci obrazu, kolorystyki, plynnosci wyswietlania miedzy roznymi TV i wybrac ten ktory najbardziej nam sie spodoba.
Oczywiscie po zakupie TV i jego uruchomieniu w domu powinnismy wylaczyc tryb roznie zwany: demo/wystawowy/sklepowy.

A tak na prawde TV zaczyna pieknie swiecic dopiero po kalibracji - kiedys pozyczylem sobie od znajomego spektrofotometr i kolorymetr + sciagnalem z neta programiki i skalibrowalem TV (jest to jednak proces troche trudniejszy niz kalibracja monitorow) jednak efekt jest wg mnie rewelacyjny.
Po kalibracji moge smialo stwierdzic ze czlowiek placacy nie male pieniadze za TV powinien dostac TV super ustawiony - a nie rozregulowany.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 107
Dołączył: 25 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lis 2012r. 16:47  
Cytuj
dekoder ludzie przy takim telewizorze szkoda dekoder, dekoder = drugi pilot mnóstwo kabli no i po co lepiej dokupić karte CAM do tagiego telewizorka

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1264
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 2 Lis 2012r. 01:10  
Cytuj
Dobrze piszesz . Ja zamiast takiej kart dostałem dekoder w dianie i teraz mnie to wkurza strasznie...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 187
Dołączył: 26 Sty 2009r.
Skąd: Stalówka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lis 2012r. 08:34  
Cytuj
Ja mam Tv Samsung UE40ES6800 i jestem bardzo zadowolony, zamiast dekodera karta CI, dodatkowo 3D - coraz wiecej audycji na N premim C+ 3D, a ostatnio nawet TVP HD,oraz funkcie Smart

Ludzie czasami myślą, jak zabić czas, a to czas ich zabija
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 183
Dołączył: 5 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 2 Lis 2012r. 10:06  
Cytuj
też posiadam tv samsung z internetem seria B 7000 i mam następujący problem po zalogowaniu do konta na you tube nie działa funkcja ,,Ulubione,, czy ktoś wie jak to zrobić czy tylko zostałem naciagniety przez firmę samsung.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »