NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 »
Gdzie na wymiane opon na zimowe?, czyli gdzie nie ma kolejek?
Posty: 9
Dołączył: 16 Paź 2012r.
Skąd: Stalowa Wólka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2012r. 22:00  
Cytuj
Jak w temacie, gdzie nie ma długich kolejek do wymiany opon na zimowe w Stalowej i okolicach, bo nie mam czasu stać godzinami. Który zakład zrobi to szybko i fachowo?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2012r. 22:00  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
kNm
kNm
Posty: 57
Dołączył: 24 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Paź 2012r. 22:06  
Cytuj
CYTAT
i fachowo?

Żaden.

Ja polecam zakład w Lublinie. Przed każdą wymianą sprawdzają w katalogu wartość momentu dokręcenia. Czyszczą piastę, felgę, pow. styku z oponą, nakładają pastę uszczelniającą, smarują piasty, śruby nie lądują na zapiaszczonej podłodze. Umawiasz się na konkretną godzinę.
Naprawdę warto podjechać i przeżyć wspaniałą przygodę. Poznać smak profsionalizmu. Przekonać się jak bardzo spaszczone są lokalne zakłady.
Cena za usługę niewygórowana.
Na PW namiary jak chcesz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 20
Dołączył: 21 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2012r. 08:58  
Cytuj
W długich kolejkach nie musisz stać w Pamie, umawiasz się na godzinę. Co do tego czy dobrze to robią to ja nie narzekam, ale opinie słyszałam różne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5007
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2012r. 09:05  
Cytuj
Oj mu znaczy kn coś tam. Ja zmieniałem sam i mam pewność że śruby nie przekręcone, piasty wyczyszczone i jest ok. Poszukaj w googlach któryś zakłąd w stw reklamował się że ma zapisy na konkretną godzinę ale cena wyższa niż stanie w kolejce. albo albo

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 20
Dołączył: 21 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2012r. 09:12  
Cytuj
Ja zmieniając opony w Pamie na wiosnę zapłacilam 30zł. Rok temu na jesieni 40 zł więc chyba nie tak drogo. Nie wiem ile biorą gdzie indziej?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
kNm
kNm
Posty: 57
Dołączył: 24 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 29 Paź 2012r. 10:20  
Cytuj
CYTAT
Co do tego czy dobrze to robią to ja nie narzekam.


Wszak zadowolenie klienta tym większe - im mniejsza jego wiedza.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 20
Dołączył: 21 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2012r. 10:32  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Co do tego czy dobrze to robią to ja nie narzekam.


Wszak zadowolenie klienta tym większe - im mniejsza jego wiedza.

To fakt,nie będę zaprzeczaćumiech
Ale w pytaniu też było gdzie nie trzeba długo czekać, wię skupmy się na tej części mojej odpowiedzi. Co do jakości usługi niech się wypowie kttoś kto wie jak w Pamie robią.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Paź 2012r. 11:05  
Cytuj
Zawsze zmieniam w Pamie. Nie wiem czy dobrze bo się na tym nie znam. Jeżdżę dużo i nigdy nie miałem problemów. Można stać w kolejce a można też umówić się u nich na konkretna godzinę. Ja za komplet 16 płace zawsze chyba 40 zł.

Do kNm.

Ty chyba musisz mieć jakiś problem. Jesteś specjalistą z każdej dziedziny czy tylko w zakresie zmiany i dokręcania kół? No i takie pytanko skąd czerpiesz wiedzę?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5007
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2012r. 11:06  
Cytuj
1,5 godziny jazdy do lublina, godzina na zmiane bo samo czyszczenie piast to 15 minut a pasta na piascie ma schnąć 20minut. 1,5 W DRUGĄ STRONE, 18L PALIWA X 6... ee wole lokalnie

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
kNm
kNm
Posty: 57
Dołączył: 24 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 29 Paź 2012r. 11:10  
Cytuj
CYTAT
Do kNm.
Ty chyba musisz mieć jakiś problem. Jesteś specjalistą z każdej dziedziny czy tylko w zakresie zmiany i dokręcania kół? No i takie pytanko skąd czerpiesz wiedzę?


Nie jestem specjalistą od dokręcania kół. Wiedzę w tym temacie mam znikomą. I właśnie taki stan nie pozwala mi zaakceptować metod stosowanych przez domorosłych partaczy, którzy gwałcą wytyczne producentów, konkstruktorów, inżynierów.
Których to metody wynikają jedynie ze skrócenia czasu osbługi - takie zachowanie nie może mieć akceptacji.

Nie mam prawa ani kompetencji NIC zmieniać co zostało zaprojektowane policzone, dopuszczone do produkcji i uzytku.
Tym bardziej takiego prawa nie mają smaozwańczy wulkanizatorzy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Paź 2012r. 11:29  
Cytuj
kNm, a gdzie robisz przegląd techniczny? Gdzie wymieniasz olej, filtry? Gdzie robisz zakupy, takie ogólne i jakieś specjalne? Wszędzie szukasz specjalistów, którzy nie gwałcą wytycznych, zasad i reguł?

PS.
Powiedz, jak możesz. Czym się zajmujesz tak na co dzień?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 30 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2012r. 13:51  
Cytuj
Poczytajcie ten temat http://stalowemiasto.pl/forum/forum.php?mode=pokaz_posty&id=689595&poile=&str=1.

Sprawdźcie kto zawsze polecał Lublin - zbieg okoliczności czy ten sam zawodnik mąci nam w głowie umiech
Można domniemywać, iż kilku userów na tym forum to ta sama miła osoba która zawsze ma na wszystko dobrą receptę... klucz dynamometryczny i basta umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 53
Dołączył: 12 Lip 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2012r. 14:53  
Cytuj
Na loku dosc szybko wyminiaja opony.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2012r. 15:07  
Cytuj
a ja polecam autocraft umiechdziś załatwiłem założenie opon na nowe felgi w 15 minut ale kola sobie sam w domu przykręcałemumiech Za to nie polecam corado na Warholach koleś tak mocno dokręcał kola ,jak by co naj mniej podnosił sztangę dobrze ze szpilek nie urwali.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5007
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2012r. 17:11  
Cytuj
Potwierdzam słowa Stecyka. Ojciec czekał 8 minut w autocrafcie na swoją kolej. I 30 złotych z ponownym wyważeniem ale ma 2 komplety felg

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2012r. 18:38  
Cytuj
ja obecnie też mam 2 kpl ,jak dla mnie wygoda umiech w auto craft 2 gości zajęło się moimi kolami i szlo im to bardzo spreznie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 29 Paź 2012r. 19:35  
Cytuj
W jastkowicach jest taki zakladzik (przy glownej drodze w okolicach skretu na chlopska wole), zmiana na swoich felgach kosztuje 20 zł. kolejek raczej nie ma. A wymiana jak wymiana, kto sie nie spuszcza nad tym jak kolega polecajacy lublin to chyba OK.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 135
Dołączył: 21 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Paź 2012r. 07:29  
Cytuj
Wczoraj wymieniałam koła w autocrafcie i średnio schodziło max.15 minut z autem. Samo przełożenie kół 20 zł, a z wyważaniem 30. Na plus są godziny otwarcia (7-21), bo to chyba jedyne miejsce gdzie można podjechać wieczorem.
Polecam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 30 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Paź 2012r. 07:54  
Cytuj
Do tej pory zmieniałem w LOK-u ale gdy zobaczyłem jak wpuszczaja bez kolejki swych protegowanych zjechałem i znalazłem na Katynia stacje szybkich napraw, tam w 10 minut bez kolejki za 40 zł zmieniłem i sobie jezdze w zimowych kapciach

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 30 Paź 2012r. 18:55  
Cytuj
Najtaniej i najszybciej jest wymienic samemu, tylko trzeba zainwestowac w komplet kol zimowych.

Koszt takich kol 16tek to 4x70zl=280zl felgi i do tego opony continental 4X125zl=500zl razem 740zl.

I zima Ci nie straszna a w serwisach moga byc kolejki kazdego dnia.

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 30 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Paź 2012r. 19:07  
Cytuj
740 to czasem koszt 1 opony potluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 30 Paź 2012r. 19:15  
Cytuj
CYTAT
740 to czasem koszt 1 opony potluczony


Jak kupujesz w listopadzie przed zima to zgadza sie.

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Paź 2012r. 21:25  
Cytuj
CYTAT
Najtaniej i najszybciej jest wymienic samemu, tylko trzeba zainwestowac w komplet kol zimowych.

Koszt takich kol 16tek to 4x70zl=240zl .
to juz sie nie dziwie ze vw tak Cie w konia robilo potluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5008
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 31 Paź 2012r. 01:36  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
i fachowo?

Żaden.

Ja polecam zakład w Lublinie. Przed każdą wymianą sprawdzają w katalogu wartość momentu dokręcenia. Czyszczą piastę, felgę, pow. styku z oponą, nakładają pastę uszczelniającą, smarują piasty, śruby nie lądują na zapiaszczonej podłodze. Umawiasz się na konkretną godzinę.
Naprawdę warto podjechać i przeżyć wspaniałą przygodę. Poznać smak profsionalizmu. Przekonać się jak bardzo spaszczone są lokalne zakłady.
Cena za usługę niewygórowana.
Na PW namiary jak chcesz.

Aby jechac do Lublina wymienic oponki musiałbym mieć silną gorączkę.zaklopotany
I zwarcie w instalacji.
Wymieniałem teraz w Brandwicy obok domu weselnego(trasa na Kraśnik).Naraił mi go ktoś przez CB.Bez kolejki.
40 zł. i w 16 min.z zegarkiem w ręce.good
Wcześniej ktoś tu podał nazwę firmy ze Stalówki(nazwy nie wspomnę)gdzie "rewelacyjnie" wykonują wymianę.Wiosną jak palant czekałem tam ponad 2 godziny i skasowali mnie na 60 dych.Goście plątali się o własne nogi.Niemoty bez pojęcia i czas ponad pół godzinysciana
Kopnąłbym ich w doopę,ale miałem daleki wyjazd i na zimówkach nie dałoby rady.zdegustowany

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 83
Dołączył: 4 Wrz 2010r.
Skąd: ŚrŚ
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Paź 2012r. 17:56  
Cytuj
nie poleciłbym firmy "vianor" na handlowej. jak koledze wymienili to nie dość ze zerwali mu ręczny to jak zwrócił uwage własiccielowi to ten powiedział tylko przepraszam. a oprócz tego to drogo liczą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »