NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
Opony 175/65r14 C wielo sezonowe,
Posty: 219
Dołączył: 30 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Paź 2012r. 20:55  
Cytuj
Jak w temacie, gdzie można kupić tanie opony ( oczywiście nowe ).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Paź 2012r. 20:55  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5007
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Paź 2012r. 21:12  
Cytuj
Wiktor do czego te wielosezonówki? ojciec miał sprowadzonego yarisa na wielosezonówkach i w zimie jechało jak letnia, a w lecie piszczały na każdym zakręcie przy 20 na godzine. Miał jakieś continentale lub coś w ten deseń wyleciały po sezonie. Nie myslałeś o nalewkach lub budżetowych oponach zimowych. Co do samych cen dzisiaj bratu zamówiłem komplet opon u Jędrucha. Cena była porównywalna z allegro ale tu montaż w cenie, a odpadła wysyłka do tego.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 219
Dołączył: 30 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Paź 2012r. 21:16  
Cytuj
Opony 175/65r14C - "C" czyli ciężarowy - znaczy do BUSA.
Zastanawiam się czy to ma sens, nie wiem jak się zachowują.
W osobowych zmieniam lato/zima.
Co do busów mam dylemat.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5007
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Paź 2012r. 21:21  
Cytuj
Miałem szefa który mówił że w aucie dostawczym opony zimowe są zbędne. Potem zderzaka szukał jak komuś bez tychże opon skasował tył auta. Wejdź w google i wpisz: wielosezonowe czy zimowe do busa....

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 27 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Paź 2012r. 19:12  
Cytuj
Najlepiej używać opon letnich i zimowych. Wielosezonowe to nieporozumienie - zgadzam się z Jackiem ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 67
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Paź 2012r. 11:36  
Cytuj
Zapamiętajcie to zdanie : Wszystko co uniwersalne jest do .....

Wielosezonówki to takie opony uniwersalne i na zime i na lato, dedykowane kierowcom którzy w lecie dużo jezdzą a w zimie tylko kilka razy. Jazda na wielosezonówkach w zimie zwłaszcza busem który jezdzi codziennie po kilkaset kilometrów nie jest mądrym rozwiązaniem.

pozatym wielosezonówki się w lecie szybko scierają, ponieważ są trochę bardziej miękkie niż normalne opony letnie.

wg. mnie do busa tylko opony lato/zima i w dodatku raz na 2-3 miechy trzeba sprawdzać stan opon i geometrie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Paź 2012r. 14:19  
Cytuj
CYTAT
a w lecie piszczały na każdym zakręcie przy 20 na godzine.

Z całym szacunkiem Jacek, ale gdzie tu wina opony? Cały zeszły rok przejeździłem na zimowych i owszem, piszczały na rondach w ciepłe dni, ale... dopóki sobie nie ustawiłem geometrii.
To, że opona piszczy, przy niskiej prędkości to nie kwestia tego, czy jest zimowa, czy wielosezonowa, tylko wina właściciela, że zanidebał auto i nie sprawdził geometri zawieszenia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 167
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Paź 2012r. 14:27  
Cytuj
Nie kłóc sie z jackiem. On ma zawsze racje. Jak mowi ze wina opon to znaczy ze wina opon i bez dyskusji. Jacek jest specem w kazdej dziedzinie wie wszystko i o wszystkich. Taki los osoby publicznej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5007
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Paź 2012r. 14:34  
Cytuj
CYTAT
a w lecie piszczały na każdym zakręcie przy 20 na godzine.

CYTAT
Z całym szacunkiem Jacek, ale gdzie tu wina opony? .


Sprawa dotyczyla auta prosto z salonu toyoty z niemiec, auto niebite, geometria ok była. Prowadziło sie tragicznie po zmianie na letnie wsio ok.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »