NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Alimenty- jak skutecznie wyegzekwowac???, Alimenty- jak skutecznie wyegzekwowac???
Posty: 21
Dołączył: 19 Lip 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Paź 2012r. 11:36  
Cytuj
Witam,
Chciałam poruszyć temat skutecznej egzekucji alimentów.Syn ma 12 lat, były mąz nie płaci od paru lat alimentów,oficjalnie jest zarejestrowany jako bezrobotny,nie posiada majątku. Nie utrzymuje z własnej woli kontaktów z dzieckiem. Od roku 2011 nie mogę nawet liczyc na Fundusz Alimentacyjny, gdyż dochody moje są przekroczone.Na policji zgłoszone, ale sprawa umorzona.Pozostaje obarczyć alimentami babcię, ale dla mnie , to jest zwolnienie z odpowiedzialności alimenciarza. Może są inne możliwości,o których nie wiem? Może ktoś się wypowie , kto jest, bądz był w podobnej sytuacji i podpowie co można zrobićumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Paź 2012r. 11:36  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5015
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Paź 2012r. 13:36  
Cytuj
Udowodnić że mąż pracuje. Jeżeli nie ma majątku i nie pracuje zmusić do pracy go nie możesz. Niestety częsty proceder, w pl bezrobotny a pracuje na czarno / za granicą.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 423
Dołączył: 3 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 16 Paź 2012r. 13:42  
Cytuj
CYTAT
Na policji zgłoszone, ale sprawa umorzona.

Tak z ciekawości, co zgłosiłaś ?

STOP gwałcicielom mechaniki ! Klucz dynamometryczny podstawowym narzędziem pracy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 352
Dołączył: 1 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 16 Paź 2012r. 14:07  
Cytuj
z komornikiem daj sobie spokój jak masz wyrok z zasadzonymi alimentami wynajmij sobie firme windykacyjna-facet bedzie sie bał otworzyc lodówke i rano oczy bo moze windykator stoi umiechoni biora jakas kwote ale warto !!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 787
Dołączył: 17 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Paź 2012r. 14:17  
Cytuj
W najgorszych przypadkach rodzice ojca płacą. U mnie w dalszej rodzinie był taki przypadek. Matka brała alimenty z funduszu (dawno temu) potem fundusz chciał zwrotu od ojca. Ojciec nie pracował legalnie. Majątku nie miał. Dług w funduszu spłaca jego matka z emerytury, komornik zabiera.
Ja bym radził dobrego adwokata się poradzić. Przewidzi wszystkie możliwe sytuacje i może coś ruszy. Bo można mieć zasądzone alimenty, ojciec może mieć komornika i tak można nie zobaczyć ani grosza przez wiele lat.
A inny przypadek jaki znam to taki, że ojciec bez pracy i majątku i utrzymywany przez swoją matkę. Jego matka umarła i mieszkanie przeszło na niego i wtedy jakimś cudem komornik przetransportował go do mniejszego, a z pieniędzy za mieszkanie spłacił dług alimentacyjny. Ale co najważniejsze komornik sam tego nie zrobił tylko matka cały czas drążyła sprawę i jakoś się udało.

Słyszałem o przypadku wieloletniego wymigiwania się od alimentów i sąd wydał wyrok ograniczenia wolnośći i koleś musiał robić na wysypisku za darmo podajrze. Potem jakoś moment znalazł robotę i płaci. Ale też trzeba było samemu sprawę zakładać.

Także mówię co wiem, jedna rada trzeba walczyć. Powodzenia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Paź 2012r. 14:27  
Cytuj

CYTAT
CYTAT
Na policji zgłoszone, ale sprawa umorzona.

Tak z ciekawości, co zgłosiłaś ?

Np to, ze byly maz nie placi alimentow. Za uporczywe uchylanie sie od alimentow podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 21
Dołączył: 19 Lip 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Paź 2012r. 14:34  
Cytuj
CYTAT

CYTAT
CYTAT
Na policji zgłoszone, ale sprawa umorzona.

Tak z ciekawości, co zgłosiłaś ?

Np to, ze byly maz nie placi alimentow. Za uporczywe uchylanie sie od alimentow podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.



Dokładnie...ale to tylko teoretycznie , w praktyce zazwyczaj sprawa umorzona...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 642
Dołączył: 24 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Paź 2012r. 14:48  
Cytuj
Sąd Rejonowy -> Dział spraw interesanta.
Mnie pomogli.

Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 60
Dołączył: 22 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Paź 2012r. 19:21  
Cytuj
CYTAT
Sąd Rejonowy -> Dział spraw interesanta.
Mnie pomogli.

A mnie niezdegustowany i to już 13 lat, sytuacja podobna, jak u założycielki wątku - ojciec nie płaci, to obowiązek utrzymywania spada na matkę. Masz samochód- sprzedaj, masz mieszkanie - sprzedaj, a jak nie masz już co sprzedać, to idź żebrać, bo ojciec jeśli nawet coś tam zarabia, to tylko tyle, że wystarcza to na zaspokojenie jego własnych potrzeb życiowych! To wlaśnie usłyszalam od PANI prokurator, a po odwołaniu się od jej decyzji, od PANI sędzi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 642
Dołączył: 24 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Paź 2012r. 20:07  
Cytuj
Czyli co, wniosek z tego, żeby nie rozmnażać się z byle kim mlotek

Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 884
Dołączył: 1 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Paź 2012r. 06:53  
Cytuj
CYTAT
Czyli co, wniosek z tego, żeby nie rozmnażać się z byle kim mlotek



Święte słowa :cwaniak:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 269
Dołączył: 29 Lip 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Paź 2012r. 10:25  
Cytuj
Czesto jest tak, że nawet ten nie bylo kto wydający się porządny zostawia w zyciu niczego nie można byc pewnym.
A jesli chodzi o wyegzekwowanie alimentów moze byc cięzko, ale najlepiej poradzić się adowkata zwykła porada nie kosztuje fortuny.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 642
Dołączył: 24 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Paź 2012r. 12:00  
Cytuj
Porady są darmowe, dla mieszkańców powaitu. Można uzyskać taką poradę również przez gg czy skypa

Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Aja
Aja
Aja
Posty: 218
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Paź 2012r. 17:10  
Cytuj
A ja składałam w prefekturze wniosek o popełnieniu przestępstwa z art,209? a jak policja zgłosiła o umożenie to pisałam odwołanie.A wszystko się rozchodzi o jedno slowo w art. -UPORCZYWIE. Po wieu bojach doprowadziłam do sprawy i wyroku w zawieszeniu. I wtedy ze strachu zaczął placić......

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »