NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
Nawigacja w telefonie,
Posty: 66
Dołączył: 7 Wrz 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Wrz 2012r. 21:13  
Cytuj
Czy ktoś mógłby polecić jakąś dobrą nawigację offline do telefonu?
Może być płatna, tylko żeby się płaciło raz dożywotnio. Własnie testuje sygic, jest w miare dobra, sprawdziła sie w dużych miastach tylko dokładnośc mapy mnie troche zniechęca, nie ma wogóle naniesionych okolic grabskiego i przyszowskiej. Przecierz to było oddane kupe lat temu. Ponoć jak się wykupi licencję to aktualizacje mapy sa darmowe... spoko tylko żeby te aktualizacje były robione przynajmniej raz do roku. Ktoś korzysta z tej nawigacji? może jakieś inne są nawigacje offline są lepsze?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Wrz 2012r. 21:13  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1263
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2012r. 00:54  
Cytuj
Wykup sobie jakis pakiet internetowy w swojej sieci z ktorej korzystasz i na swoim smartfonie korzystaj z nawigacji google maps . Płacisz tylko za sicgane dane ale to nie jest jakis duzy koszt .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 409
Dołączył: 22 Kwie 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2012r. 08:18  
Cytuj
Google maps jest do bani w samochodzie. Ja uzywam navigona ktorego bezplatnie udostepnila mi era. Jest ok, wie gdzie sa korki w duzych miastach i nie prowadzi na zamkniete drogi. W wersji erowej trzeba miec internet ale do uzywania platnej wersji juz nie.

Moge jeszcze tylko dodac bys nie bawil sie w automape - pod wzgledem licencyjny .

Admin
Poszukuję administratorów na pełen etat. Więcej info P.W.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2230
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2012r. 09:37  
Cytuj
Co do nawigacji w telefonie powiem tak.. jeszcze do nie dawna miałem bardzo złe zdanie na temat takich właśnie nawigacji w telefonie ale to się zmieniło odkąd mam nokie N8 i nawigację jaką daje producent na dodatek zaktualizowałem sobie za darmo mapy przez program nokia ovi suite iiii powiem że miło zaskoczyła mnie ta nawigacja bo myślałem że będzie lipna bo za darmo a tu jednak nie objechałem z nią już kilka miast i jak do tej pory złego słowa powiedzieć nie mogę co prawda działa mi ona "online" co da się wyłączyć ale dzięki temu że jest "online" mam wszystkie szczegóły na trasie takie jak stacje paliw parkingi restauracje warsztaty samochodowe a pobiera na prawdę nie wiele danych jakąś złotówke może i mniej na 100km teraz kupiłem pakiet internetowy to już o to nie dbam w ogóle poza tym smartfon jest po to by miał dostęp do neta po to go kupiłem przecież.
Podczas jazdy mówi gdzie skręcic jaka ulica itd itd jest dokładna po prostu.
Informuje również o ograniczeniach prędkości na danym terenie i mówi o przekroczonej dozwolonej prędkości (co delikatnie wkurza) ale pewnie są tacy co to docenią.

Także kolego polecam ci nokie i jej nawigacje umiech

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2012r. 09:49  
Cytuj
Stefan zgadza sie nokia ma bardzo dobre mapy sam z nich korzystam, a co do tego ze gada o przekroczeniu predkosci to wylacz ta funkcje w opcjach poprostuumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 132
Dołączył: 1 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2012r. 09:56  
Cytuj
Na mojej Xperii posiadam AutoMape, z moich "testów" jak narazie jest top najlepsza nawigacja na telfon i jest offlin, polecam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
lch
lch
lch
Posty: 94
Dołączył: 18 Gru 2009r.
Skąd: zza kabla
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2012r. 10:45  
Cytuj
Ja w Samsungu Galaxy s2 mam Navigon'a nie płacisz za zadne mapy gdyz sam je sciągasz przy instalacji pyta jakie kraje chcesz zainstalowac , jezdze z nią po Polsce i za granica zachodnią juz od około pół roku i nie mam zastrzezen .ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1263
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2012r. 12:08  
Cytuj
Ja korzystałem z nawigacji google maps w Warszawie , Lublinie i Krakowie i jakoś nie miałem problemów .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 409
Dołączył: 22 Kwie 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2012r. 13:18  
Cytuj
CYTAT
Na mojej Xperii posiadam AutoMape, z moich \"testów\" jak narazie jest top najlepsza nawigacja na telfon i jest offlin, polecam.


Automapa to Polska marka, która zeszmaciła się metodą licencjonowania właśnie. Cytat z ich strony:

CYTAT ("http://www.automapa.pl/?PEI=251976&lng=PL")

Licencja czasowa uprawnia do korzystania z pełnej wersji programu AutoMapa Android w opłaconym czasie. Po jej wygaśnięciu funkcje nawigacji są nieaktywne, ale można nadal przeglądać mapę orazy wyszkiwać adresy i punkty POI. Aby przedłużyć pełne działanie nawigacji, należy wykupić licencję czasową na kolejny okres.


Jednym słowem - porąbało ich! Rozumiem, że bez licencji nie można pobierać aktualizacji, ale żeby nie można było nawigować?!

Ceny licencji:

CYTAT ("http://www.automapa.pl/?PEI=10866&article_id=252275")

na 7 dni- w cenie19.99 zł,
na 90 dni- w cenie 59.99 zł
na rok- w cenie 119.99 zł


Już lepiej wydać nieco więcej i mieć dożywotniego TomToma z bezpłatnymi aktualizacjami map (przynajmniej narazie). W appStore (iPhone) mapa polski kosztuje 50 euro, całej europy 90 euro. Na adroida powinno być podobnie.

Admin
Poszukuję administratorów na pełen etat. Więcej info P.W.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2012r. 16:49  
Cytuj

Ja tam ja Stefan i zubr mam w tel nokiowska navi i tez ja polecam. Jest naprawde dobra


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 66
Dołączył: 7 Wrz 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Wrz 2012r. 22:21  
Cytuj
CYTAT
Ja w Samsungu Galaxy s2 mam Navigon'a nie płacisz za zadne mapy gdyz sam je sciągasz przy instalacji pyta jakie kraje chcesz zainstalowac , jezdze z nią po Polsce i za granica zachodnią juz od około pół roku i nie mam zastrzezen


Nie masz problemu z łapaniem sygnału z satelity? właśnie testuje navigona i trochę długo trzeba czekać na sygnał. Nie masz takiego problemu? Moza da się coś w ustawieniach pogrzebać? Mapy są aktualne, duży plus. Sygic praktycznie od razu się orientował ale mapy były sprzed 10 lat, porażka.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »