NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
Azart w Dianie, analog czy cyfra?
Posty: 232
Dołączył: 23 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2012r. 15:37  
Cytuj
Czy ktoś z Forumowiczów orientuje się jaki sygnał będzie nadawany jeśli ktoś podpisze umowę z "Dianą" zamiast azartu?
Chodzi mi o to, czy będą nadawane darmowe programy cyfrowe do których jest potrzebny tuner DVB-T, czy wystarczy zwykły stary telewizor analogowy?
Za rok czasu ma zniknąć sygnał analogowy, ale czy to tez dotyczy tv kablowych?....

...ŻYCIE GROZI ŚMIERCIĄ....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2012r. 15:37  
Cytuj

...ŻYCIE GROZI ŚMIERCIĄ....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 497
Dołączył: 30 Sty 2009r.
Skąd: stalowowolunia
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2012r. 17:31  
Cytuj
CYTAT
Czy ktoś z Forumowiczów orientuje się jaki sygnał będzie nadawany jeśli ktoś podpisze umowę z \"Dianą\" zamiast azartu?
Chodzi mi o to, czy będą nadawane darmowe programy cyfrowe do których jest potrzebny tuner DVB-T, czy wystarczy zwykły stary telewizor analogowy?
Za rok czasu ma zniknąć sygnał analogowy, ale czy to tez dotyczy tv kablowych?....


Sygnał puszczony w azart będzie analogowy, tak jak teraz. Nie wiem jak diana, ale stella oprócz tych kanałów które są teraz w azarcie, będzie też dawać mux1 i mux 2 umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 232
Dołączył: 23 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2012r. 17:52  
Cytuj
A czy dalej będzie obowiązywać rejonizacja czy obojętny jest rejon miasta i operator tv kablowej? np ze na ul. Poniatowskiego można bedzie podpisać umowe w "Stelli" a na ul. Siedlanowskiego z "Dianą"?

...ŻYCIE GROZI ŚMIERCIĄ....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 497
Dołączył: 30 Sty 2009r.
Skąd: stalowowolunia
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2012r. 19:45  
Cytuj
CYTAT
A czy dalej będzie obowiązywać rejonizacja czy obojętny jest rejon miasta i operator tv kablowej? np ze na ul. Poniatowskiego można bedzie podpisać umowe w \"Stelli\" a na ul. Siedlanowskiego z \"Dianą\"?


Sęk w tym że nie wiadomo, wszystko zależy od ilości osób, które się zadeklarują. Ojciec według rejonizacji ;) jest w łapkach Diany potluczony ale przez wrodzony przekór zgłosił akces do Stelli ok
Według tego co mówiła pani ze Stelli, to sprawa ma się wyjaśnić do końca września umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 65
Dołączył: 13 Wrz 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2012r. 19:54  
Cytuj
Diana bedzie miała analog dopóki w polsce nie zostanie wyłaczony ten sygnał, PÓźniej kto to wie--na razie czeski film obiecują tylko podstawowe programy.To żenada bo multipleks jest nadawany za darmo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 497
Dołączył: 30 Sty 2009r.
Skąd: stalowowolunia
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2012r. 20:01  
Cytuj
CYTAT
Diana bedzie miała analog dopóki w polsce nie zostanie wyłaczony ten sygnał, PÓźniej kto to wie--na razie czeski film obiecują tylko podstawowe programy.To żenada bo multipleks jest nadawany za darmo.


Wiesz na 100%, że nie zamierzają tak jak Stella puścić równocześnie analogowych kanałów z azartu i dvb-t ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 65
Dołączył: 13 Wrz 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2012r. 20:06  
Cytuj
Dzwoniłem do diany na razie pani obiecala tylko kanaly podstawowe , za 2,50 we wtzesniu , lub w paxdzierniku gdy spółdzelnia im wysle wykaz bloków to sie beda zastanawiac na razie nic nie wiedzą. STELLA natomiast daje multiplex ale niestety z tego co widze jest rejonizacja.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 497
Dołączył: 30 Sty 2009r.
Skąd: stalowowolunia
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2012r. 20:28  
Cytuj
CYTAT
Dzwoniłem do diany na razie pani obiecala tylko kanaly podstawowe , za 2,50 we wtzesniu , lub w paxdzierniku gdy spółdzelnia im wysle wykaz bloków to sie beda zastanawiac na razie nic nie wiedzą. STELLA natomiast daje multiplex ale niestety z tego co widze jest rejonizacja.


Jeśli sporo osób zapisze się do Stelli, to będzie im się opłacało pociągnąć kabel na teren Diany. Dwie pieczenie na jednym ogniu cool girl. Uderzysz w monopol ( tzw rejonizację ) i dostaniesz sygnał dvb-t, bez łachy ze strony Diany ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 29 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Wrz 2012r. 19:25  
Cytuj
Cześć,
Podzielę się wiadomościami uzyskanymi dzisiaj w Stelli.

Właściwie to potwierdzam wcześniej podane informacje tj, że Stella będzie oferować sygnał analogowy dla TVP 1, TVP 2, Polsat, TVN, Info Rzeszów, Info Stella.
Dodatkowo, w odróżnieniu od Diany, zapewni oba multiplexy tj. MUX1 i MUX2.

Jest też okazja na złamanie "rejonizacji" Diany w zakresie dostawy internetu. Poinformowano mnie, że Stella dokonując przyłaczy AZART będzie miała możliwość dostawy internetu oraz telefonii. Może to być ważna informacja wobec zmian właścicielskich w Dianie i różnych głosów odnośnie ew. zmiany cen internetu przez nowego operatora (Multimedia).

Jak to ktoś już wyżej podniósł - liczy się liczba chętnych z danego bloku. Moje zapytanie dotyczyło wieżowców za Lidlem na ul. Poniatowskiego (os. Skarpa) - pracownik Stelli poinformował mnie, że tam ... już sygnał mają.

Pozdrawiam

Ps. Poproszę o opinie dot. jakości internetu w Stelli, jakości obsługi itd.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 232
Dołączył: 23 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Wrz 2012r. 05:47  
Cytuj
Pytałem w spółdzielni czy można zainstalować antenę na dachu. Odpowiedzieli ze można , tylko trzeba to zrobić tak aby potem elewacja nie zaciekała. Dodatkowo potem do czynszu jest doliczane 5 zł miesięcznie za taka antenę.... Mieszkam w okolicach LIDLA i w STELLI zbierają na razie chętnych na swój kabel... tak że im nas więcej sie zapisze tym większe prawdopodobieństwo posiadania sygnału cyfrowego bez konieczności posiadania anteny..., a DIANA niech dalej klientów olewa.....

...ŻYCIE GROZI ŚMIERCIĄ....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 12 Cze 2011r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 12 Sty 2013r. 10:02  
Cytuj
Witajcie odświeżam temat ale wczoraj przyszedłem z pracy włączam tv (ciągne z azartu analogową tv) a tu nic cyżby odcieli azart juz całkowicie pytam bo nie wiem. Mieszkam na porębach i chyba ide zaraz kupić dekoder do naziemniej telewizji cyfrowej :/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 315
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2013r. 16:46  
Cytuj
Tak, z tego gniazda od azartu juz nie będzie sygnału.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 279
Dołączył: 31 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2013r. 18:45  
Cytuj
Mam z Diany TV analogową, po dostrojeniu telewizora odbieram dodatkowo 15 kanałów TV naziemnej cyfra w tym 1 TVP HD z MUX1 i MUX2.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 105
Dołączył: 30 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2013r. 20:50  
Cytuj
Oczywiście Ci którzy mieli do tej pory kablówkę w wersji analogowej dalej taką mają plus kanały cyfrowe z pakietów naziemnych.

Kruger nie korzystał z kablówki lecz z gniazdka azartu - i tu niestety nic chyba już nie złapie - kanałów cyfrowych tym bardziej.
Trzeba ewentualnie pomyśleć o swojej antence i dekoderze...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 12 Cze 2011r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 13 Sty 2013r. 09:50  
Cytuj
Dokładnie korzystałem z gniazda azartu. A nie wiecie czasem jak przejde się do diany i podpiszę tą śmieszną umowe za 2,50zł/miesiąc to puszczą mi kanaly azartem czy kabelkami z diany tymi co lecą po klatce?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »