NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
Jaki sprzęt do telewizji satelitarnej?, Mini poradnik
Posty: 6
Dołączył: 26 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sie 2012r. 16:06  
Cytuj
Jak wiadomo telewizje satelitarne mają coraz więcej adoratorów z kilku powodów:

- ceny korzystniejsze niż kablowi operatorzy
- w promocjach nie płacisz przez kilka pierwszych miesięcy abonamentu
- bogatsza oferta programowa

ale skoro czytasz ten post już pewnie o tym wiesz umiech. Pozostaje jeszcze kwestia zmontowania tego wszystkiego i ustawienia i tu trzeba postawić pytanie co do jakości sprzętu oferowanego przez operatorów.

Antena:
Wielu operatorów oferuje anteny o średnicy 60cm. Osobiście uważam że to za mało, lepiej jest zainwestować w antenę o średnicy 80 cm. Pozwoli to na odbiór programów przy złej pogodzie (oczywiście przy burzy proponuję darować sobie oglądanie telewizji ze względu na pioruny).

Konwerter:
W zależności od ilości odbiorników musimy dobrać odpowiedni konwerter.
1 wyjściowe (single)
2 wyjściowe (twin)
4 wyjściowe (quad)
8 wyjściowe (octo)

Oprócz tego są konwertery zbierające sygnał z 2 satelitów lub satelity i tv naziemnej.

Przewody:
W przewody montowane na zewnątrz, niezabezpieczone rurami elektroinstalacyjnymi czy korytkami kablowymi lepiej zainwestować. Tańsze kable będą bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne. natomiast jeżeli głównie kładziemy kable w pomieszczeniach nie ma co szaleć. Po zmontowaniu wielu instalacji satelitarnych i zaadaptowaniu już istniejących do nowszego sprzętu przekonałem się, że już 8 letnie kable dają spadek jakości sygnału o kilkanaście procent.

Dekoder:
Jest to już sprawa bardzo indywidualna. Tanie dekodery ze sklepowej półki nie są najlepszym rozwiązaniem, dlatego że firmowe dekodery operatorów automatycznie aktualizują listy programów, natomiast dobry dekoder do odbioru telewizji satelitarnej jest już drogi i trzeba liczyć się z wydatkiem kilkuset złotych. Plusem dekoderów branych od operatorów jest fakt, że gdy pojawi się usterka urządzenia wymieniają je na sprawne. Po upływie gwarancji urządzenia zakupionego w sklepie, jesteś zdany(a) na zakup nowego i kolejny wydatek.

Ustawienie anteny:
Poprawne ustawienie anteny nie jest takie proste i wymaga dużych pokładów cierpliwości. Ręczne szukanie sygnału może trwać godzinami i nie daje gwarancji że się uda, a znalezienie sygnału to jeszcze nie wszystko. Zbyt słaby sygnał może okazać się niewystarczający podczas pochmurnej pogody lub nawet padającej mżawki lub śniegu. Najlepiej jest skorzystać z usług osób posiadających specjalistyczny sprzęt i doświadczenie.

Mam nadzieję że mój mini poradnik przybliży wam tajniki instalacji satelitarnych. Jeżeli mielibyście problemy z montażem chętnie służę pomocą w doborze sprzętu jak i w samym ustawieniu.
dzwoń: 790 xxx xxx

//moderowano/ - zubrstw - autoreklama

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sie 2012r. 16:06  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 259
Dołączył: 1 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sie 2012r. 19:20  
Cytuj
Wyskoczyłeś jak filip z konopii .
W dobie coraz szybszego internetu oraz przekazu sygnału cyfrowego naziemnego , Twój poradnik wydaje sie już być przestarzały . Nowe modele telewizorów maja wbudowane dekodery z gniazdami CI a dla mniej zasobnych przystawka w postaci tunera DVB-t (CI).Niedługo będą nadawane kodowane pakiety naziemnie , to tylko kwestia czasu. Wtedy koromysło 80cm zasłaniające słoneczko będzie zbędnym luxusem. Problem moze pojawić się za granicą ( co obecnie jest zaletą "satelit"), ale jak juz wyzej wspomnialem moze sluzyc do tego internet tudzież inne rozwiazanie ( POLAK POTRAFI !) wszystko jest możliwe .
Poradnik OK , tylko że 5 lat temu umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 142
Dołączył: 29 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sie 2012r. 20:35  
Cytuj
CYTAT
Poprawne ustawienie anteny nie jest takie proste i wymaga dużych pokładów cierpliwości.

Mylisz sie banalne - odpalamy ustawienia dekodera z programikiem do ustawiania sygnalu/jakosci - najlepiej wlaczyc sobie opcje dzwiekowa (jak sygnal ciagly to jest super), zas jak pika co pare sekund to jest zle.
Zawsze sobie i znajomym ustawialem i trwalo to około 5 minut (dobrze popatrzec w jakim kierunku maja ustawiona antene sąsiedzi.
Zawsze mam sygnal około 95% i jakosc taka samą.

CYTAT
Niedługo będą nadawane kodowane pakiety naziemnie , to tylko kwestia czasu. Wtedy koromysło 80cm zasłaniające słoneczko będzie zbędnym luxusem.


Na naziemnej nie bedzie nadawany nawet 1% tego co jest z satelity.

Zgadzam sie jednak z tym ze mozna kupic TV z modulem CI zamiast dekodera.

CYTAT
( POLAK POTRAFI !) wszystko jest możliwe .

jezyk
Wiadomo o co biega jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 105
Dołączył: 30 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sie 2012r. 20:48  
Cytuj
Kolego lepiej by było jakbyś napisał o swoim sposobie na montaż uchwytu na ocieplonej ścianie - to byłoby ciekawe dla ludzi z bloków (prawie wszystkie ocieplone) umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 259
Dołączył: 1 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sie 2012r. 23:32  
Cytuj
CYTAT
Na naziemnej nie bedzie nadawany nawet 1% tego co jest z satelity.

Czas pokaże , ja sie mogę mylić - Ty tym bardziej umiech
pozatym Kryss , na powyższe sposoby gwarancji nie dajesz ;>
Pika coniektory dekoder , a nawet jesli pika to co jesli dekoder i i tv jest na parterze budynku , a z koniecznosci antena musi byc na dachu chocby 2-pietrowego budynku ..
El-Mo , co do Twojego zapytania . O ile strona z balkonem nie jest po stronie poludniowej tudziez gdzie sygnal z uchwytu barierkowego "nie złapie" Hot sygnału , to pozostaje komin , wentylacja lub wycinka styro , czego na bloku nie podejmowałbym sie umiech Jakiekolwiek naruszenie tynku już budzi problem , wiec innych sposobow nie polecam , mimo skutecznosci .
Chyba ze nas oswiecisz El-Mo

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2012r. 07:19  
Cytuj
CYTAT
Kolego lepiej by było jakbyś napisał o swoim sposobie na montaż uchwytu na ocieplonej ścianie - to byłoby ciekawe dla ludzi z bloków (prawie wszystkie ocieplone) umiech


A do balkonu nie możesz zamontować anteny?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 409
Dołączył: 22 Kwie 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2012r. 08:59  
Cytuj
CYTAT

CYTAT
Niedługo będą nadawane kodowane pakiety naziemnie , to tylko kwestia czasu. Wtedy koromysło 80cm zasłaniające słoneczko będzie zbędnym luxusem.


Na naziemnej nie bedzie nadawany nawet 1% tego co jest z satelity.


Mamy obecnie mux1 i mux2, a mux3 startuje. Po wyłączeniu analogowych nadajników zacznie się wdrażanie mux4 i mux5. W sumie można się spodziewać jakichś 35-u polskich kanałów. Jest to bez wątpienia więcej niż 1% tego co z satelity. Jednak to tylko SD. Jak dla mnie, przyzwyczajonego do kilkudziesięciu programów HD naziemna to trochę za mało.

CYTAT

Zgadzam sie jednak z tym ze mozna kupic TV z modulem CI zamiast dekodera.


Gdzieś się zetknąłem (wyczytałem), że pojawiają się telewizory z trzema tunerami. Analogowym, DVB-T/DVB-C oraz DVB-S. Taki telewizor ma dwa miejsca na moduły CI i pozwala dekodować kodowane kanały naziemne i satelitarne.

CYTAT

Kolego lepiej by było jakbyś napisał o swoim sposobie na montaż uchwytu na ocieplonej ścianie - to byłoby ciekawe dla ludzi z bloków (prawie wszystkie ocieplone)


Jak nie możesz do balkonu, to polecam kotwy stalowe. Możesz nimi zamontować antenę nie "dociskając" jej do ocieplenia. Wywiercić 4-dziury i tak musisz.

PS: nie każdą TV sat odbierze się każdym dekoderem. Na przykład "N" ma swoje dekodery i AFAIK tylko z nimi możliwy jest odbiór. Posiadają funkcję "pikania".

Admin
Poszukuję administratorów na pełen etat. Więcej info P.W.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 763
Dołączył: 15 Paź 2007r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2012r. 09:55  
Cytuj
http://forum.dvhk.pl tu znajdziesz prawie wszystko odnośnie tunerów ,platform,sys. kodowania shar.... itp itd.

Dyskusja z fanatykami i ślepymi wyznawcami jest bezsensowna.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 26 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2012r. 21:18  
Cytuj
tak jak napisałem jest to tylko mini poradnik. Wiadomo że jeżeli ktoś posiedzi to znajdzie wszystkie informacje w internecie, nawet dużo bardziej opisane. Cal jaki mi przyświecał to nadanie przynajmniej podstawowych informacji, dlatego że sporo montuje instalacji satelitarnych i nie jednokrotnie spotkałem się ze zdziwieniem że oprócz dekodera potrzebna jest jeszcze antena. Spotkałem się również z tym że sprzedano pewnemu Panu dekoder z opcją nagrywania gdzie trzeba było podciągnąć dwa kable od anteny, a w zestawie dołożono pojedynczy konwerter. Tak więc nie jest to poradnik dla osób które już mają o tym pojęcie a do osób które chciałby zrozumieć podstawy.

Jeżeli chodzi o montaż do ocieplonych bloków, można kupić np. w unimecie kołki rozporowe i śruby gwintowane z dwóch stron na końcu których nakręcam nakrętkę potem zakładam uchwyt i dokręcam kolejną nakrętką (najlepiej jak są to nakrętki z plastikowym pierścieniem w środku).
Drugi sposób do anten do max 80 cm osłoniętych ścianą można użyć kołków 12 i śrub o długości 18-20 cm + podkładki.
Oprócz tego używam uchwytów których płaszczyzna przylegająca do ściany ma wymiary 16x16 cm.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 497
Dołączył: 30 Sty 2009r.
Skąd: stalowowolunia
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2012r. 17:42  
Cytuj
CYTAT
Gdzieś się zetknąłem (wyczytałem), że pojawiają się telewizory z trzema tunerami. Analogowym, DVB-T/DVB-C oraz DVB-S. Taki telewizor ma dwa miejsca na moduły CI i pozwala dekodować kodowane kanały naziemne i satelitarne.


Sporo modeli na rynku posiada dvb-s. Rtv euro ma w ofercie 147 takich telewizorków umiech KLIKAMY

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 409
Dołączył: 22 Kwie 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2012r. 08:26  
Cytuj
O proszę, nawet nie wiedziałem, że tyle się tego pojawia!

Jedna tylko uwaga, jak ktoś planuje telewizję "N", to i tak to nie zadziała. "N" nie wypuszcza własnych modułów CI, a z obcymi karta nie działa.

Admin
Poszukuję administratorów na pełen etat. Więcej info P.W.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 497
Dołączył: 30 Sty 2009r.
Skąd: stalowowolunia
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2012r. 08:49  
Cytuj
CYTAT
O proszę, nawet nie wiedziałem, że tyle się tego pojawia!

Jedna tylko uwaga, jak ktoś planuje telewizję \"N\", to i tak to nie zadziała. \"N\" nie wypuszcza własnych modułów CI, a z obcymi karta nie działa.


Chłopie chłopie potluczony

Ci z eNki smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 409
Dołączył: 22 Kwie 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2012r. 10:50  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
O proszę, nawet nie wiedziałem, że tyle się tego pojawia!

Jedna tylko uwaga, jak ktoś planuje telewizję "N", to i tak to nie zadziała. "N" nie wypuszcza własnych modułów CI, a z obcymi karta nie działa.


Chłopie chłopie potluczony

Ci z eNki smiech2


O proszę umiech ... a kiedyś szukałem. Jestem ciekaw czy z CI może działać PVR, nVOD, nVOD net

EDIT: aaaa, to tylko telewizja na kartę umiech Abonamentowa enka to to jeszcze nie jest. Do TV na kartę chyba nie potrzeba było dedykowanych dekoderów.

Admin
Poszukuję administratorów na pełen etat. Więcej info P.W.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 497
Dołączył: 30 Sty 2009r.
Skąd: stalowowolunia
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2012r. 14:57  
Cytuj
CYTAT
O proszę umiech ... a kiedyś szukałem. Jestem ciekaw czy z CI może działać PVR, nVOD, nVOD net

EDIT: aaaa, to tylko telewizja na kartę umiech Abonamentowa enka to to jeszcze nie jest. Do TV na kartę chyba nie potrzeba było dedykowanych dekoderów.



Niestety potrzeba neutralny Parują psie syny swoje simki z dekoderami i kartami sciana

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 259
Dołączył: 1 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2012r. 16:20  
Cytuj
jesli sie nie myle to modul ( ten wbudowany w N boxy) nie jest sparowany z plytą , jedynie karta z modułem . Wiec nie powinno byc problemu z wypuszczeniem zewnetrznych modułow z kartami , jedynie ograniczona moze byc ilosc modeli boxów wspolpracujących z nimi.
Z drugiej strony blokowanie takich opcji nie jest problemem technicznym , co najwyzej kwestiami prawnymi .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »