NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
USC Stalowa Wola - PRL,
Posty: 5015
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lip 2012r. 21:09  
Cytuj
Tak przymierzam się do złożenia papierów o urodzenie dziecka.
W zaściankowym nisku jest fajna www i pobrałem wszystkie pliki w super wersji, żeby uzyskac odpisy aktów.
Dziecko rejstruje w stalowej i.... nie ma czegoś takiego jak strona internetowa usc.
Nie ma druków do wypełnienia w domu, nie ma nic tylko adres.
Po becikowe to samo jest pismo zeskanowane chyba kalkulatorem, tak że wstyd się pokazac z takim pismem.
O meldowaniu dziecka nie wspomne to samo.
Pierwszy raz zaścianek mnie zaskoczył pozytywnie, a stalowa negatywnie

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lip 2012r. 21:09  
Cytuj

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 284
Dołączył: 25 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lip 2012r. 22:26  
Cytuj
to zgłoś swoje niezadowolenie tu :
http://www.stalo(...)edu.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 409
Dołączył: 22 Kwie 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lip 2012r. 23:43  
Cytuj
Ja prawcując w branży IT wyrażę niepopularny pogląd:

Strona każdego jednego urzędu mikro-urzędu to głupota i marnowanie publicznych pieniędzy.


Powinien wystarczyć epuap (http://epuap.gov.pl). Niestety ani w Nisku, ani w Stalowej nie w sprawie becikowego nie mogą Cię obsłużyć tą drogą.

Admin
Poszukuję administratorów na pełen etat. Więcej info P.W.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 42
Dołączył: 11 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lip 2012r. 00:58  
Cytuj
Maniac, rozumiem Twoje rozterki, ale - jak to mawiają starzy górale - każdy medal ma dwie strony. Ja uważam, że 466 posłów (liczba przybliżona, bo nie do końca mnie to interesuje) to zdecydowanie za dużo i to jest dopiero marnowanie publicznych pieniędzy. Również ok 500 tys. pracowników administracji publicznej to marnowanie pieniędzy. Można by tak jeszcze długo wymieniać, ale po co? I co to ma wspólnego z tematem? Mówisz, że strona urzędu (takiego czy innego) to marnowanie pieniędzy. W dobie informatyzacji, gdzie praktycznie bez internetu trudno cokolwiek znaleźć czy się dowiedzieć. Najlepiej nasrać wszystko na jedną stronę (taki ogólny polski BIP). I powiedz mi, o jakich pieniądzach mówisz? Bo w większości przypadków, jak sądzę, te strony robią informatycy zatrudnieni w tych urzędach, w ramach umowy o pracę. Koszt serwera to ~ 50 - 300 zeta/rok.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Lip 2012r. 02:10  
Cytuj
Do czegóż Ci strona WWW? O ile dobrze pamiętam, do USC zgłosiłem się jakiś czas po urodzeniu dziecka, było to za czasów remontu USC więc przyjęto mnie w UM w jakiejś niezorganizowanej sali, usiadłem, poczekałem chwilę, pan coś powypisywał, podałem imiona dziecka i takie tam, po czym wyszedłem z załatwioną sprawą. Meldunek odbył się niejako automatycznie jak pamiętam. Albo już mam sklerozę, albo nadal uważam, że nie miałem żadnej potrzeby pobierania plików, formularzy i innych badziewi z internetu.

CYTAT
Tak przymierzam się do złożenia papierów o urodzenie dziecka.

To teraz nie wolno ot tak urodzić dziecka, tylko trzeba składać jakieś wnioski "o urodzenie dziecka"? smiech2

ps. oczywiście to co napisał maniac to bzdura, sam osobiście często korzystam ze stron www urzędów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 409
Dołączył: 22 Kwie 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lip 2012r. 09:00  
Cytuj
CYTAT

ps. oczywiście to co napisał maniac to bzdura, sam osobiście często korzystam ze stron www urzędów.


To nie bzdura. Większość urzędów utrzymuje i BIP (ustawa nakazuje) i stronę WWW co jest bzdurą. (pomijam fakt, że BIP powinien być zorganizowany jako jeden serwis administracji).

Admin
Poszukuję administratorów na pełen etat. Więcej info P.W.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lip 2012r. 09:03  
Cytuj
CYTAT
Tak przymierzam się do złożenia papierów o urodzenie dziecka.
W zaściankowym nisku jest fajna www i pobrałem wszystkie pliki w super wersji, żeby uzyskac odpisy aktów.
Dziecko rejstruje w stalowej i.... nie ma czegoś takiego jak strona internetowa usc.
Nie ma druków do wypełnienia w domu, nie ma nic tylko adres.
Po becikowe to samo jest pismo zeskanowane chyba kalkulatorem, tak że wstyd się pokazac z takim pismem.
O meldowaniu dziecka nie wspomne to samo.
Pierwszy raz zaścianek mnie zaskoczył pozytywnie, a stalowa negatywnie

druczek o becikowe, o dziwo znalazlem na stronie USC StW:
http://www.stalowawola.pl/cms/upload/edit/zapom_ur%20_i_osw.pdf

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 438
Dołączył: 16 Kwie 2009r.
Skąd: Stalówka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lip 2012r. 09:41  
Cytuj
Żubr, to nie strona USC tylko UM Stw, zakładka Wydziały UM, USC, druki do pobrania. Też to znalazłam.
Mam wrażenie, albo słabo u mnie z pamięcią, że USC miało kiedyś jakąś stronkę...

Wstrząśnięta, niezmieszana...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5015
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lip 2012r. 10:54  
Cytuj
Zubr druczek ten jak mi powiedziała pani w urzedzie mogę sobie wyrzucić. Niestety nie jest aktualny i całe wypełnianie na nic, znowu papierkologia.

Pocieszające że wydrukowałem sobie druk ze strony niska, udałem sie pod wskazany w pdfie adres i poszedłem pod inny adres bo ten zły... Druk niekatualny równiez musiałem przepisywać.
Po jaką cholere umieszczać coś na necie skoro nieaktualne.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lip 2012r. 10:55  
Cytuj
A to tego nie sprawdzalem, w takim razie wprowadzaja tylko obywateli w blad, powinni to pousuwac skoro jest przestarzale lub druczki sie zmienily. Z tego co pamietam to faktycznie USC mial stronke.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »