NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
ocieplenie dachu,
Posty: 762
Dołączył: 7 Sty 2008r.
Skąd: RST/RNI
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lip 2012r. 13:17  
Cytuj
Witam!
Chciałbym ocieplić dach stropodach. Dach jest płaski, kryty papą, na domu z początku lat 80tych. 60 m2. W chwili obecnej na dachu jest położona papa, a pod nią..... strach nawet pomyśleć co.

Myślę wypieprzyć wszystko co leży na stropie, a następnie gdy wszystko ładnie przeschnie położyć:
papa perforowana/styropian frezowany 15/wylweka betonowa/papa

Czy takie coś zda egzamin? Jeśli to co wymyśliłem jest o dupę rozbić, to napiszcie jak Wy to widzicie.

Czym różni się parlamentarzysta od dziwki? Dziwka jak dostanie pieniądze to spełnia życzenia klienta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lip 2012r. 13:17  
Cytuj

Czym różni się parlamentarzysta od dziwki? Dziwka jak dostanie pieniądze to spełnia życzenia klienta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 63
Dołączył: 26 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lip 2012r. 21:33  
Cytuj
Przerabiałem podobny temat 2 lata temu. Miałem coś podobnego na budynku gospodarczym. Mianowicie patrząc od sufitu to był strop potem wysypany pył który robił za ocieplenie następnie cienka wylewka na której była położona papa.Ogólnie to wszystko mi przemakało przeciekało i kapało po suficie i ścianach.
Miałem kłaść tylko nową papę ale doszedłem do wniosku ze to tylko wywalenie kasy w błoto i strata czasu bo w niedługim czasie nowa papa i tak przepości wodę a a pył który nasiąkną nie wyschnie mi i przez 100 lat. Poszedłem na całkowitą demolkę i wywaliłem papę wywaliłem wierzchnią wylewkę i cały pył. Podmurowałem aby położyć nowy dach z blachy z większym skosem. W prawdzie to rozwiązanie do tanich nie należny ale teraz mam już święty spokój z tym. Roboty miałem z tym sporo ale nie żałuję bo jak robić to raz a dobrze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 97
Dołączył: 22 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lip 2012r. 21:49  
Cytuj
jak najszybciej musisz pozbyc sie plaskiego dachu, najpierw strop nastepnie 15,20 cm styropianu, wylewka cementu noi dach ze spadkiem
u mnie sie sprawdzilo

altanki,szafy,huśtawki,place zabaw,budy, meble ogrodowe - wyrobyzdrewna@poczta.onet.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »