NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
uwaga na ceny, ku przestrodze
Posty: 3
Dołączył: 1 Lip 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lip 2012r. 20:03  
Cytuj
Nauczona własnym doświadczeniem chciałam przestrzec innych przed takimi szybkimi i nierozważnymi zakupami jaki zrobiłam ja. Przechodząc przez halę targową w kiosku nr37 wpadła mi w oko sukienka -kupiłam za168 zł.Kilka dni póżnij byłam w nisku i tam taka sama sukienka to 89 zł.Rozumię wszystko ale taka różnica w cenie ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lip 2012r. 20:03  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 409
Dołączył: 22 Kwie 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lip 2012r. 20:10  
Cytuj
Nie ma się czym martwić. Chińczycy wyprodukowali ją za 3zł, a transport do Polski kosztował 2zł.

Admin
Poszukuję administratorów na pełen etat. Więcej info P.W.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 71
Dołączył: 7 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lip 2012r. 20:21  
Cytuj
To samo na rynku. Bluzka u Bulgarow 30zl, identyczna u Polakow 40zl, a na Hali 50zl i to w dodatku pani z kiosku na hali - sama widzialam- jak kupuje wlasnie u Bulgarow i wszystko nawet metki identyczne.. no ale coz ponoc mamy wspierac polski rynek..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 24
Dołączył: 9 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lip 2012r. 22:24  
Cytuj
Potwierdzam ale to nietylko w sklepach tak jest.Nastoletnia córka znalazła na alegro ładną koszulkę za 50 a taką samą widziałyśmy u bułgarów za 25 niepolecam zbyt pochopnych zakupów

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 36
Dołączył: 31 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2012r. 08:46  
Cytuj
Ale ja nie wiem w czym problem? Ceny są jakie są i jest wybór.
Nikt nikogo nie zmusza do kupowania akurat w konkretnym sklepie.

To dotyczy wielu produktów, np. oranżada Helena też jaest taka sama wszędzie a ceny różne od 1.80 do 3,00 zł.umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2012r. 09:17  
Cytuj
Jak chcecie tanie bluzki to musicie jechać do Wólki Kossowskiej i tam kupicie bluzkę za 5zł, a taką samą Bułgar sprzeda za 25 a polak za 50jezyk Tylko że trzeba w hurcie kupićjezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 186
Dołączył: 11 Sty 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2012r. 09:26  
Cytuj
Bułgar, Polak każdy z nich kupuje w tej samej hurtowni w warszawie u tego samego chińczyka. Bułgar kupując kilkanaście kartonów nie patrząc na rozmiary i kolory dostaje większy rabat niż Polak który przyjdzie i kupi dwie rozmiar 's' 2 rozmiar 'l' i wybierając kolory. Czyli hurtownik rozpakowuje kartony i szuka a później takie nie dobitki z kartonów2 mu się pałętają po boksie. Od dawna wiadomo zresztą ,że Polak lubi zarobić na czymś 200% a bułgarowi wystarczy 50-70% bo i tak sprzeda tego dużo więcej niż Polski handlarz.

Mało tego ciuchy z mrówki można sobie sprawdzić metki i nazwy firm i takie same z identycznymi metkami i nazwami znaleźć na bułgarach za 25zł a nie za 75zł.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 289
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2012r. 10:13  
Cytuj
CYTAT
Bułgar, Polak każdy z nich kupuje w tej samej hurtowni w warszawie u tego samego chińczyka. Bułgar kupując kilkanaście kartonów nie patrząc na rozmiary i kolory dostaje większy rabat niż Polak który przyjdzie i kupi dwie rozmiar \'s\' 2 rozmiar \'l\' i wybierając kolory. Czyli hurtownik rozpakowuje kartony i szuka a później takie nie dobitki z kartonów2 mu się pałętają po boksie. Od dawna wiadomo zresztą ,że Polak lubi zarobić na czymś 200% a bułgarowi wystarczy 50-70% bo i tak sprzeda tego dużo więcej niż Polski handlarz.

Mało tego ciuchy z mrówki można sobie sprawdzić metki i nazwy firm i takie same z identycznymi metkami i nazwami znaleźć na bułgarach za 25zł a nie za 75zł.


Tylko podejdz sobie do Bułgara i zapytaj czy oplacił składki to przeciez oczywiste ze nie bo po co. Ja tu nie bronie Polakow bo co niektorzy przesadzaja z cenami i zarobili by nawet jakby mieli mniejsza marze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 271
Dołączył: 15 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2012r. 11:05  
Cytuj
CYTAT
Polakow bo co niektorzy przesadzaja z cenami i zarobili by nawet jakby mieli mniejsza marze.


Tobie też, by na chleb wystarczyło jak byś dostał 900 zł zamiast 1500.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 409
Dołączył: 22 Kwie 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2012r. 11:17  
Cytuj
CYTAT

Tylko podejdz sobie do Bułgara i zapytaj czy oplacił składki to przeciez oczywiste ze nie bo po co. Ja tu nie bronie Polakow bo co niektorzy przesadzaja z cenami i zarobili by nawet jakby mieli mniejsza marze.


Sprawdź też ilu Polaków na rynku i w budach faktycznie używa kas fiskalnych - nie raz musiałem prosić o paragon, a Pan ze zdziwieniem dopiero po mojej prośbie kasę włączał.

Admin
Poszukuję administratorów na pełen etat. Więcej info P.W.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 186
Dołączył: 11 Sty 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2012r. 11:31  
Cytuj
Z Polakami jak z Bułgarami jedni opłacają składki drudzy nie. To tak jak z Polakami za granicą albo pracujemy na czarno albo pracujemy legalnie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 761
Dołączył: 15 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 2 Lip 2012r. 11:42  
Cytuj
CYTAT ("monkeymafia82")
Tylko podejdz sobie do Bułgara i zapytaj czy oplacił składki to przeciez oczywiste ze nie bo po co.


Kogo obchodzi sprzedający Bułgar,Chińczyk etc...:cwaniak:
Wolny rynek mamy,a cytowany Bułgar,ma rację nie płacąc,jakiś smiesznych składek,bo na co niby będą przeznaczone...:cwaniak:
Chcesz,utrzymywać twór administracyjno-biurokratyczno-urzędniczy,to pytaj każdego handlującego,jakie składki płaci..:cwaniak:

„Chcesz udowodnić głupotę feministki, pozwól jej mówić”.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 71
Dołączył: 7 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2012r. 12:33  
Cytuj
Wszyscy macie racje tylko najbardziej wkurza to, ze idziemy sobie widzimy bluzke np na hali i kupujemy bo nam sie podoba, a potem idziemy dalej widzimy taka sama polowe tansza i plujemy sobie w brode, ze najpierw nie posprawdzalismy gdzie sa jakie ceny. Teraz takie czasy, ze kazda zlotowka sie liczy, wiec takie sytuacje sa bardzo denerwujace.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2012r. 12:44  
Cytuj
CarOOlina - ale w tym przypadku i im podobnych można mieć pretrensje tylko do siebie.

Co do składek to popieram ich niepłacenie bo dzięki temu sprzedawca zawsze może taniej zaoferować swój towar i zyskuję na tym ja jako klint.
W ogóle system obowiązkowych "składek" to jest jakaś choroba.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 409
Dołączył: 22 Kwie 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2012r. 13:51  
Cytuj
CYTAT

Co do składek to popieram ich niepłacenie bo dzięki temu sprzedawca zawsze może taniej zaoferować swój towar i zyskuję na tym ja jako klint.
W ogóle system obowiązkowych "składek" to jest jakaś choroba.


Problem jest szerszy i to co powiedziałeś to jest tylko jedna z jego twarzy. Tych twarzy jest więcej:
- Administracja jest w stanie przejeść każde wpływy z podatków, ale
- Dlaczego uczciwy sprzedawca ma być mniej konkurencyjny? Popierasz nieuczciwość?
- Co rusz słychać lamety, że opłacasz składki, a nie ma kasy na leczenie.
- Ze szkolnictwa ochrony policji i wojska każdy korzysta, ale dlaczego tylko uczciwi mają ponosić tego koszta?
- Idąc Twoim tokiem rozumowania cała branża handlowa powinna być zwolniona z płacenia podatków, bo wtedy towary będą najtańsze. Ale zaraz, co z producentami? Gdyby nie podatki też mogliby produkować taniej, ich też zwolnić, a żeby nie było dziury w budżecie podatki przerzucić na konsumentów/pracowników.

Z mojego punktu widzenia dobre podatki, to niskie podatki, ale jak już są, to wszyscy powinni je płacić uczciwie.

PS: Też uważam, że ubezpieczenie rentowe, zdrowotne, emerytalne powinny być dobrowolne, ale puki co nie są.

Admin
Poszukuję administratorów na pełen etat. Więcej info P.W.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 76
Dołączył: 19 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2012r. 14:17  
Cytuj
Dlatego dziwie sie ludziom kupującym w Primie czy w City parku....Ja juz dawno tam nie zaglądam. naiwni myslą, ze kupia tam cos 'lepszego, wartościowszego", albo po prostu lepiej sie czują kupując w tzw. galerii. Ale nie wszyscy zdają sobie sprawę, ze u czarnych jest dokładnie to samo....Wolę np. kupic sobie bluzke za 10zł bielutką, i nawet wyrzucic ją po 4 praniach i kupic nastepna, niz wydac np. 60zł za firmówkę i nosic ją latami....tym sposobem co sobotę mam coś nowego i dobrze mi z tym.
To logiczne ze w galeriach ciuch będzie 3 razy droższy, bo tam muszą opłacic lokal, ekspedientki itd.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 100
Dołączył: 2 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2012r. 14:29  
Cytuj
ja jestem ciekaw kiedy nasz rząd weźmie się za te "burdele" zwane targowiskami, gdzie kwitnie handel "na lewo". Moim zdaniem powinni wszystkim obowiązkowo wpakować kasy fiskalne - każdy powinien płacić podataki na równych zasadach. Mało osób zdaje sobie sprawę, ale z takich bazarów masa kasy jest po prostu wyprowadzana z kraju, zamiast być tu w obiegu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2012r. 14:51  
Cytuj
CYTAT
Idąc Twoim tokiem rozumowania cała branża handlowa powinna być zwolniona z płacenia podatków, bo wtedy towary będą najtańsze. Ale zaraz, co z producentami? Gdyby nie podatki też mogliby produkować taniej, ich też zwolnić, a żeby nie było dziury w budżecie podatki przerzucić na konsumentów/pracowników.

Z mojego punktu widzenia dobre podatki, to niskie podatki, ale jak już są, to wszyscy powinni je płacić uczciwie.

PS: Też uważam, że ubezpieczenie rentowe, zdrowotne, emerytalne powinny być dobrowolne, ale puki co nie są.


Własnie - ale ja dalej popieram unikanie płacenia skłądek.
Uważam, ze obowiązkowe powinny być niskie i proste podatki dla WSZYSTKICH i bez żadnych ulg i przywilejów.

Obowiązkowe, proste i niskie podatki, na wojsko, policję, i minimalną administrację.

Co innego składki - to oficjalnie nie są podatki więc dlaczego mam je płacić jeżeli za te ileś (nikt nie wie ile) lat i tak nic od zusu nie dostanę - liczby sa nieubłagane!!!

Dobrowolne ubezpieczenia i problem znika. Jak ci się coś stanie to możesz mieć pretensję albo i nie tylko do siebie.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 496
Dołączył: 3 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2012r. 15:01  
Cytuj
CYTAT
ja jestem ciekaw kiedy nasz rząd weźmie się za te \"burdele\" zwane targowiskami, gdzie kwitnie handel \"na lewo\". Moim zdaniem powinni wszystkim obowiązkowo wpakować kasy fiskalne - każdy powinien płacić podataki na równych zasadach. Mało osób zdaje sobie sprawę, ale z takich bazarów masa kasy jest po prostu wyprowadzana z kraju, zamiast być tu w obiegu.


niech zaczną od allegro !! tam dopiero jest szara strefa!! Bazarek to pikuś

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 2 Lip 2012r. 18:30  
Cytuj
Podsumowujac te kilkanascie postow - to ze kupilas drożej - wina TUSKA umiech

Wiadmo przeciez ze bulgar nieplacacy podatkow bedzie mogl taniej to samo sprzedac co ktos w sklepie gdzie ma do oplacenia lokal, ten zalosny zus i pracownika. Pomijam juz mase innych kosztow. I tak z miesiaca na miesiac ledwie wiaze koniec z koncem ...

A wiadomo, np polaczek w GB bedzie robil za 3 funty i bedzie sie cieszyl, a angol za tyle nie ruszy palcem. Tak samo bulgar - zarobi na bluzce 5 zł i mu styka. A Polak zeby zyc wmiare normalnie musi troche wiecej. Dlatego sam wole juz zaplacic polakowi ... Wybor jest Twoj.

a wiadomo kazdy chce zarabiac wmiare uczciwe pieniadze i jakos zyc. ale drugiemu zaplacic to tragedia. A samemu to by sie chcialo zeby pracodawca placil krocie ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 715
Dołączył: 13 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2012r. 20:00  
Cytuj
Wolę wydać te parę złotych więcej i wiedzieć że but nie rozdupcy się po 3 dniach użytkowania, bluzka nie stanie się szmatą do podłogi po 1 praniu. Byłam parę razy na czarnych, z czystej ciekawości. Nawet i coś tam w oko wpadło ładnego,kolorowego i fikuśnego. Co z tego jak materiał tragedia, nieprzepuszczalny, sztuczny. No nic, choć cena kusząca to nie wezmę bo pewnie to paneli dobrze myć nie będzie. Po paru dniach, spacerując po mieście naliczyłam dosłownie 7 dziewczyn w takiej samej bluzce. Raz skusiłam się i buty kupiłam. Nie było to też mądre, no ale na szybko, ale na już. Mhm,pochodziłam w nich parę dni i z butów zrobiło się nie wiadomo co. Nawet do zabawy dla psa to dobre nie było.
Na własnej skórze przekonałam się jaki to zajebisty towar ma rumun. A lud pędzi co sobotę rano bo tanio i piknie. Później płacz jest że córka,syn,wnuczek, wnuczka pracy nie mają i siedzą pod sklepem z butelczyną procentów w rękach i krwi. A jak mają mieć pracę gdy babinka leci napchać kieszenie czarnym,u Polaka przecież drogo.

Boże, daj mi cierpliwość, bo jak dasz siłę to ich rozp*erdolę!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 186
Dołączył: 11 Sty 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2012r. 20:53  
Cytuj
CYTAT
Później płacz jest że córka,syn,wnuczek, wnuczka pracy nie mają i siedzą pod sklepem z butelczyną procentów w rękach i krwi. A jak mają mieć pracę gdy babinka leci napchać kieszenie czarnym,u Polaka przecież drogo.


Mamy pretensje do obcokrajowców ,że zabierają Nam pracę. A Nasi rodacy co robią na emigracji jak nie to samo okradają córki, synów , wnuczków obywateli krajów zachodu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 715
Dołączył: 13 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2012r. 22:21  
Cytuj
W większości Polacy pracują za taką kwotę za którą Holender,Niemiec itp nie ruszy palcem. Więc to nie jest tak do końca że im zabieramy miejsce pracy. Pokaż holendrowi solaris z wypłatą to spojrzy na Ciebie z miną mówiącą jednoznacznie "wtf" i zdziwi się że można za te pieniądze śmieszne pracować. We Włoszech spotkałam się z tym że nawet Rumunki nie godzą się na pensję która jest im proponowana, Polka za to tak.

Boże, daj mi cierpliwość, bo jak dasz siłę to ich rozp*erdolę!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 409
Dołączył: 22 Kwie 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2012r. 22:26  
Cytuj
To co dla jednego jest podłogą, dla innego może być sufitem. My też mamy przecież pracowników ze wschodu. Nie jest ich dużo, ale są i słyszałem nawet że są w stanie wysłać pieniądze do domu.

Admin
Poszukuję administratorów na pełen etat. Więcej info P.W.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 186
Dołączył: 11 Sty 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2012r. 22:29  
Cytuj
Skoro Polacy żyją w przekonaniu ,że obcokrajowiec zabiera mu prace zamknijmy granice i sami nie wyjeżdżajmy za chlebem na zachód. Jesteśmy w unii (niestety) więc jeśli my pracujemy w krajach unijnych , nie miejmy pretensji do innych obywateli unii ,że pracują u Nas legalnie czy też nie to nie istotne bo sami nie jesteśmy lepsi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »